Alman demiryolu, MS-DOS ve Windows 3.11 bilen birini arıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Alman demiryolu, MS-DOS ve Windows 3.11 bilen birini arıyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Almanya merkezli bir demiryolu şirketi yakın zamanda kendine özgü becerilere sahip bir BT yöneticisi için iş başvurusunda bulundu. X kullanıcısı konkretor yakın zamanda Windows 3.11 ve MS-DOS dahil olmak üzere eski işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi bir BT uzmanı arayan bir iş ilanı keşfetti. Liste daha sonra kaldırıldı (Muhtemelen birini işe aldılar) ancak kullanıcıya göre, Almanya'da yaygın olarak kullanılan demiryolu tanıtım panolarıyla ilgili bir işti.

Tom's Hardware, adayların , önemli teknik tren verilerini operatörlere gerçek zamanlı olarak görüntülemek için kullanılan, 8 MB RAM'e sahip 166 MHz işlemcileri çalıştıran makineleri denetleyeceklerini öğrendi.

Kritik altyapı için eski yazılımlara güvenmek bir güvenlik tehlikesi gibi görünebilir ancak durum tam tersidir.
MS DOS ve Windows 3.11 becerileriniz var mı?
Sana göre bir işim var https://t.co/vcAitUnvbZ
aramızda, Almanya'nın neredeyse tamamı için Alman demiryolu tanıtım panolarından bahsediyoruz. Hala eski işletim sistemiyle çalışan var. pic.twitter.com/VJJsbMcbGT

– konkretor (@konkretor) 27 Ocak 2024
Eski donanım ve işletim sistemleri savaş testlerinden geçmiş, en parlak dönemlerinde kapsamlı bir şekilde araştırılmış ve yamalanmıştır. Aynı şey bu platformlar için yazılmış yazılımlar için de söylenebilir; bunlar, amaçlanan görevleri sorunsuz bir şekilde yerine getirebilecekleri noktaya kadar iyileştirilmiştir. Eğer bozuk değilse tamir etmeyin.

Ayrıca eski platformların modern siber suçlular tarafından hedef alınma olasılığının daha düşük olduğu da iddia edilebilir. Hala bunları kullanan çok az sayıda hedef varken, eski bir sistemin tüm ayrıntılarını öğrenmek mantıklı gelmiyor. Bir bilgisayar korsanının milyonlarca sistemin hâlâ kullandığı yeni bir konuda uzmanlaşması çok daha iyi olacaktır.

Eski sistemler çoğu kişinin düşündüğünden çok daha yaygındır ve hala kritik görev sistemlerini çalıştırmak için kullanılmaktadır. Bazı uçak üreticileri, servis güncellemelerini eski uçaklara uygulamak için hala disketler kullanıyor. Chuck E. Cheese yıllarca animatroniklerini çalıştırmak için züppeleri kullandı ve ABD ordusunun nükleer silah sistemlerinde 1970'lerden kalma IBM Series-1 bilgisayarlarını kullanmayı bırakması ancak 2019 yılında mümkün oldu .

Alman demiryolu işletmecisinin yeni bir yönetici mi bulduğu yoksa sadece utançtan dolayı listeyi mi kaldırdığı belli değil. Eğer büyükbabanız yeni bir iş arıyorsa, belki ona bir telefon numarası bırakın ki başvurusunu postayla gönderebilsin.

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/101683-ge ... ndows.html
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Re: Alman demiryolu, MS-DOS ve Windows 3.11 bilen birini arıyor

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Almancam olsaydı güzel olurdu....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Güzelmiş. Ms dos ve Windows 3.1 i pek bilmiyorum malesef. Daha önce hiç kullanmadım. Ama o iş için yeterli olabilir sanırım.
Günümüzde hala daha bazı market ve bankamatiklerde Win 7 kullanılıyor mesela. Neden ? Çünkü sorunsuz ve her işi görüyor tabikide. :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 31 Oca 2024, 04:00 Güzelmiş. Ms dos ve Windows 3.1 i pek bilmiyorum malesef. Daha önce hiç kullanmadım. Ama o iş için yeterli olabilir sanırım.
Günümüzde hala daha bazı market ve bankamatiklerde Win 7 kullanılıyor mesela. Neden ? Çünkü sorunsuz ve her işi görüyor tabikide. :)
MS-DOS 6.61 kullandım (derleyicisi de vardı)

Windows 98 v1.00 MS-DOS 6.61 rc-1 ile disketlerden kuarardım(tam tamamına 33 x disket)

Allah'tan Microsoft Windows98 Second Edition (SE) çıkarttı ve CD 'den KUR Sihirbazı ile sistem kurma dönemi başlamış oldu....Ama aynı zamanda MS-DOS'tan da kopmalar oldu.Bugün sorsan hatırlıyor musun? diye hatırlamıyorum diye cevap veririm sana....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Xp yi hatırlıyorum ondan öncesini pek hatırlamıyorum malesef. Xp dede kurlum uzun sürerdi biraz. Bu tabi ide den dolayı böyleydi diye hatırlıyorum.