Youtubede 13 Milyardan fazla video var

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 46767
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 4982 kez
Teşekkür edildi: 4162 kez

Youtubede 13 Milyardan fazla video var

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Google Video Hosting şu anda genç internet kullanıcılarının %93'ü tarafından kullanılıyor.
Bu yaş grubundaki ikinci en popüler olanlar %63 ile TikTok ve %60 ile Snapchat'tir ;

Bir grup araştırmacı, bir internet platformunun hacmini tahmin etmenin karmaşıklığı nedeniyle zor bir iş olan YouTube'daki video sayısını belirlemek için yola çıktı. Massachusetts Institute of Technology'de Kamu Politikası, İletişim ve Enformasyon Doçenti olan Ethan Zuckerman'ın da aralarında bulunduğu bir grup, diğer meraklılarla birlikte bu işe girişti. Elde ettikleri bulgular YouTube'da 13.325 milyardan fazla video olduğunu ortaya koydu.

Resim

Zuckerman ve ekibi bu zorluğun üstesinden gelmek için PushShift adlı Reddit kazıma projesinin yaratıcısı Jason Baumgartner'dan InnerTube adlı bir araç geliştirmesini istedi. Bu araç rastgele YouTube URL'leri oluşturup bunların varlığını doğrulayabiliyor ve sonuçta platformdaki yaklaşık 13.235.821.970 videonun tespit edilmesini sağlıyordu.

Araştırmacılar ayrıca çalışmaları sırasında, 10 binden fazla görüntülenen videoların YouTube'daki toplam içerik hacminin yalnızca %4'ünü oluşturduğu, ancak görüntülemelerin çoğunu oluşturduğu gerçeği de dahil olmak üzere ilginç istatistikler keşfetti. Ekibin çalışmaları devam ediyor ve YouTube'un büyüklüğünü belirlemek için daha güvenilir bir yöntem kullanarak YouTube'u keşfetmeye devam etmeyi planlıyorlar. Elde ettikleri bulgular tubestats.org adresinde düzenli olarak güncellenmektedir. adresinde düzenli olarak güncellenmektedir.

https://tubestats.org/
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8155
Kayıt: 07 Eki 2016, 13:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3512 kez
Teşekkür edildi: 3577 kez

Re: Youtubede 13 Milyardan fazla video var

Mesaj gönderen burak35 »

Kabataslak en az 10 milyarı gereksizdir bence.
Cevapla