Bu taşınabilir harici GPU, dahili M.2 depolama alanı içeriyor

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 45273
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3441 kez
Teşekkür edildi: 3089 kez

Bu taşınabilir harici GPU, dahili M.2 depolama alanı içeriyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim


Harici grafik kartları, belirli ihtiyaçlar için niş bir ürün türü olmaya devam ediyor, ancak taşınabilir oyun bilgisayarlarının ortaya çıkışı, onlara yeni bir amaç kazandırdı. GPD artık çantaya sığabilecek harici GPU'ların tek sağlayıcısı değil. Rakipleri artık ek dahili depolamayla kendilerini farklılaştırıyor.

Mobil PC şirketi One-Netbook, yakında çıkacak olan OneXGPU için bir kitlesel fonlama programı başlattı . Bu harici GPU, taşınabilirliği M.2 depolama özellikleriyle birleştirir. GPD'nin G1'i gibi , fiyata bağlı olarak elde taşınan bir oyun bilgisayarı veya düşük kaliteli bir dizüstü bilgisayar için çok yönlü bir aksesuar olabilir.

Çoğu harici GPU, masaüstü grafik kartlarını barındıracak ve evde masanın üzerinde duracak şekilde tasarlanmış büyük muhafazalardır. OneXGPU'nun kesin boyutları belirtilmemiş olsa da, geleneksel muhafazalardan çok daha küçük bir profile sahip olduğu görülüyor, bu da onu seyahat için uygun hale getiriyor, böylece kullanıcılar onu bir otel odasına veya uzun yolculuklarda kaldıkları her yere götürebiliyor.

Resim

Cihaz, G1 – AMD Radeon RX 7600M XT ile aynı çipi kullanıyor. GPU'nun gerçek performansını gösteren kıyaslamalar yetersiz ancak yayınlanan bazı bilgiler, onun mobil GeForce RTX 4060 veya 3070'e benzer şekilde çalıştığını gösteriyor. Bu, onu potansiyel olarak saygın bir orta sınıf kart olarak konumlandırıyor.

1080p veya 1440p çözünürlüklerde, hem OneXGPU hem de G1'in, özellikle bilgili grafik ayarları yönetimiyle en son AAA oyunlarında en azından iyi bir performans elde etmesi bekleniyor. One-Netbook, OneXGPU'yu Cyberpunk 2077'nin Phantom Liberty genişletmesinin görüntüleriyle tanıtıyor; ışın izleme devre dışı bırakıldığı sürece muhtemelen bunu idare edebilir.

Resim

OneXGPU'nun benzersiz avantajı, büyük oyun kurulumları için çok ihtiyaç duyulan alanı sağlayabilen M.2 2280 SSD için dahili yuvasıdır. Bununla birlikte, üreticinin önizlemesi (yukarıda) eGPU'ya yerleştirilmiş bir PCIe 2.0 SSD'nin görüntüsünü gösteriyor, bu nedenle donanımın çoğu modern bilgisayarda yaygın olan daha hızlı PCIe 3.0 veya 4.0 standartlarını destekleyip desteklemediği belirsiz. Şirket ayrıca depolamanın oyunları doğrudan sürücüden çalıştırmanıza mı izin vereceğini yoksa yalnızca depolama için mi kullanılacağını belirtmedi.

Ek olarak, yakında çıkacak eGPU'da çok sayıda bağlantı noktası bulunur. OneXGPU'nun oyun için birincil ve ideal soketi, Asus ROG Ally gibi ürünler için Oculink'i kullanıyor. Pek çok cihazın Oculink desteğinden yoksun olduğunun farkında olan One-Netbook, çeşitli başka bağlantılar da ekledi: bir USB-C bağlantı noktası (USB4 olabilir), iki USB-A yuvası, iki HDMI çıkışı, iki DisplayPort bağlantısı ve bir LAN bağlantı noktası.

Açıklanması gereken kritik ayrıntılar arasında fiyatlandırma ve çıkış tarihi yer alıyor. GPD G1 670 dolardan başlıyor, dolayısıyla OneXGPU'nun en azından bu kadar maliyetli olmasını bekleyebilirsiniz. OneXGPU, Radeon 7600M XT işlemcili bir dizüstü bilgisayarın 1.000 doların üzerinde bir değere sahip olabileceğini düşünen bazıları için değerli bir yatırım olabilir.

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/100843-po ... orage.html
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6429
Kayıt: 07 Eki 2016, 13:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 2292 kez
Teşekkür edildi: 2304 kez

Re: Bu taşınabilir harici GPU, dahili M.2 depolama alanı içeriyor

Mesaj gönderen burak35 »

Güzelmiş. İkisi birarada.
Cevapla