Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Kurulum gerektirmeyen (portable) programların paylaşım alanıdır..
Cevapla
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Mesajlar: 10210
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 656 kez
Teşekkür edildi: 1385 kez

Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Açıklama :
HDCleaner - Windows PC'nizin tamamen temizlenmesi
HDCleaner, Windows altında sistem bakımı için kapsamlı bir araç seti sunar. İster sabit diski veya kayıt defterini temizleyin, ister verileri şifreleyin, dosyaları bölün, kullanım izlerini kaldırın, kayıt defterini yedekleyin, birleştirin veya süper hızlı arama algoritmasıyla kayıt defteri anahtarlarını, değerleri ve verileri arayın ve değiştirin - anlaşılır "araç kutusunda" şunları yapacaksınız: Bilgisayarınızı hızlandırmak ve optimize etmek için her zaman doğru aracı bulun. Katı hal sürücüleri (SSD) ve sabit disk sürücüleri (HDD) için optimize edilmiştir.

PC Performansını Optimize Edin

3000'den fazla temizleme ve onarım işleviyle HDCleaner, gereksiz dosyaları en aza indirir ve Windows'un daha fazla sistem kaynağını serbest bırakmasını, daha az bellek kullanmasını ve hatasız çalışmasını sağlayarak daha hızlı bilgisayar performansı sağlar. Sisteminizdeki herhangi bir programı HDCleaner'a ekleyerek verilerinin temizlenebilmesini sağlayabilirsiniz .

Winapp2.ini'yi destekler. Katı hal sürücüleri (SSD) ve sabit disk sürücüleri (HDD) için optimize edilmiştir. HDCleaner 3 Temizleme modunu destekler: Basit temizleme - HDCleaner, kolayca silinebilecek İnternet izlerini ve gereksiz dosyaları otomatik olarak tarar. Bu amaçla kullanıcının herhangi bir ayarına gerek yoktur. Varsayılan temizleme - Bu seçenek varsayılan kullanıcı içindir . Hangi eklentilerin silinmesi gerektiğini kullanıcı belirler. Yalnızca en yaygın eklentiler görüntülenir. Gelişmiş temizleme - Uzman modu, bilinçli kullanım için tasarlanmıştır . Hangi eklentilerin silinmesi gerektiğini kullanıcı belirler. Tüm eklentiler görüntülenir .

Gizliliğinizi Korur

HDCleaner, tarayıcınızın arama geçmişini ve tarayıcı çerezlerini silerek gizliliğinizi korur . Desteklenen Tarayıcılar: Firefox, Microsoft Edge Chromium Tarayıcı, Microsoft Edge, Internet Explorer, SeaMonkey, K-Meleon, Waterfox, Pale Moon, Basilisk, IceDragon, Opera, Opera Neon, SRWare Iron, BliskBrowser, CentBrowser, EpicBrowser, Google Chrome, AmigoBrowser, Iridium, 360Browser, ChromiumBrowser, Vivaldi, 7StarBrowser, CoolNovoBrowser, CocCocBrowser, CooWonBrowser, SlimJetBrowser, YandexBrowser, Brave-Browser, FalkonBrowser, Dragon, Safari, Blisk, Torch, SleipnirBrowser... CHROME ve MOZILLA tabanlı tarayıcılar eklenebilmektedir. Yardım dosyasına bakın.

Dosyaların, sabit sürücülerin ve SSD'lerin özel veri kurtarma yazılımıyla bile artık yeniden oluşturulamayacak şekilde güvenli bir şekilde silinmesi. SSD'ler klasik manyetik sabit sürücülerden tamamen farklı çalışır. 'Aşınma dengeleme' olarak bilinen şeyin bir parçası olarak, SSD denetleyicileri, SSD'nin hizmet ömrünü artırmak amacıyla verilerin flash bellek blokları arasında eşit şekilde dağıtılmasını sağlar. Ne kullanıcılar ne de programlar SSD'nin hangi bölümlerine yazılacağını belirleyemez.

Sonuç olarak, geleneksel çoklu üzerine yazma, SSD'lerde güvenli veri silme garantisi vermez. Üzerine yazıldığında işgal edilen veri bloklarının gerçekten yakalanıp yakalanmadığından hiçbir zaman emin olamayacağınız gibi, sık sık yazmak da SSD'nin hizmet ömrünü kısaltır. HDCleaner, SSD'nin tahsis tablosunu ve tüm yazılı blokları saniyeler içinde silen bir algoritma geliştirdi. Bu, SSD'yi fabrika durumuna sıfırlar. Bu, özellikle SSD'yi satıyorsanız ve hiçbir verinin kurtarılamayacağından %100 emin olmak istiyorsanız faydalı olacaktır.

Boş Disk Alanının Üzerine Yaz (Ana Dosya Tablosu Kayıtları) - Windows'ta bir dosyayı sildiğinizde, dosya aslında yok edilmez. Windows yalnızca dosyayı gizler ve üzerine yazmak için yer açar. Bu nedenle dosyalar özel kurtarma programlarıyla geri yüklenebilir. Ancak HDCleaner bu boş alanın üzerine yazabilir ve böylece silinen dosyaları sabit sürücünüze geri yüklemeyi imkansız hale getirebilir. Gelişmiş modda Eklenti Temizliği sonrasında adli temizleme (USN Günlüğü, Küme ipuçları, MFT, boş alan, eski silinmiş dosyaların kalan izlerini kaldırma)

Kayıt defterini temizleyin ve birkaç tıklamayla hızlandırın

Kayıt defteri, kişisel bilgisayar ayarlarınız, yazılımınız ve donanımınızla ilgili tüm bilgileri içerir. Yanlış dosya yolları, bozuk girişler ve diğer hatalı durumlar bilgisayarınızı yavaşlatır. Kayıt Defteri Temizleyicisi , geçersiz kısayollar, yanlış yollar, bozuk ActiveX ve COM girişleri, CLSID değerleri, gezgin uzantıları, BHO'lar (Tarayıcı Yardımcı Nesneleri) ve diğer hatalı ve eski veriler gibi çeşitli kayıt defteri sorunlarını arar ve düzeltir.

Kayıt defteri bozulursa sistem hatalarına yol açabilir ve daha da kötüsü sisteminizi kullanılamaz hale getirerek sizi temiz bir kurulum yapmaya zorlayabilir. Bu nedenle, kayıt defterinin her zaman sağlıklı bir yedeğini almanız çok önemlidir; böylece bir şeyler ters giderse, sisteminizi her zaman yedekten geri yükleyebilirsiniz. HDCleaner kayıt defterini yedeklemenize ve geri yüklemenize yardımcı olur .

Kayıt Defterini tarayın ve belirtilen arama kriterleriyle eşleşen istenen Kayıt Defteri değerlerini bulun ve bunları tek bir listede görüntüleyin. Kayıt Defteri değerlerini bulduktan sonra istediğiniz Kayıt Defteri öğesine çift tıklayarak RegEdit'te doğru değere kolayca geçebilirsiniz. Ayrıca bulunan Kayıt Defteri anahtarlarını ve değerlerini de dışa aktarabilir veya silebilirsiniz.

Kayıt Defterini Birleştir - Kayıt defteri veritabanını analiz edin ve optimize edin. Boşlukları ve boşa harcanan alanı kaldırarak Windows kayıt defterini tarar ve optimize eder, böylece bilgisayar hızının artmasına yardımcı olur.

Daha Fazla Araç

Yinelenen dosyaları bulun ve kaldırın - Bilgisayarınızdaki yinelenen dosyaları arayın ve kaldırın. Hızlı arama algoritması, metin, resim, müzik veya film gibi herhangi bir dosya türünün kopyalarını bulur.

DirToHTML, bilgisayarınızdaki dizin yapılarından ve dosyalardan bir html dizin dosyası oluşturan, HTML dizin dönüştürücüsüne bir dizindir. Dosya listesi alt klasörleri, yalnızca tek bir klasörü veya hatta tüm sürücüleri içerebilir.

DiskDoctor, bir birimin dosya sistemi ve dosya sistemi meta verilerini mantıksal ve fiziksel hatalara karşı kontrol eder.
Sistem Geri Yükleme Noktaları Oluşturma ve Düzenleme - Geri yükleme noktaları, kullanıcılara önceki sistem durumlarını seçme olanağı sağlamak için oluşturulur. Her geri yükleme noktası, sistemi seçilen duruma geri yüklemek için gerekli bilgileri içerir. Sistemde önemli değişiklikler yapılmadan önce geri yükleme noktaları oluşturulur.

Dosyaları ve klasörleri silin, boş disk alanını silin, bölümlerin tamamını silin veya Sabit Sürücüleri Sahte Rastgele Verilerle tamamlayın, US DoD 5220.22-M (8-306. / E), US DoD 5220.22-M (8-306. / E, C ve E), Schneier'in 7 pası veya Gutmann'ın 35 pası.

HDCleaner yalnızca dijital izleri silmekle kalmaz, verileri özel veri kurtarma yazılımıyla bile artık yeniden oluşturulamayacak şekilde kaldırır.
File Splitter, büyük bir dosyayı küçük parçalara ayırmanıza ve bunları yeniden birleştirmenize olanak tanır. Orijinal adı Rijndael şifreleme algoritması olarak da bilinen Gelişmiş Şifreleme Standardını (AES) kullanarak dosyaları şifreleyin ve şifrelerini çözün .

Alternatif Veri Akışlarını (ADS) tespit etme ve analiz etme . GÜVENLİ SİLME, SSD'deki tüm verileri siler ve SSD'yi fabrika varsayılanlarına sıfırlar. Belleği otomatik olarak optimize edin ve RAM'i artırın. Diski Klonla - İkinci bir sürücüde veya SSD'de sabit sürücünüzün tam, tam bir kopyasını oluşturun WinSxS sistem klasörünü temizleyin ve kayıtlı güncellemeleri kaldırın

Windows To Go - Windows'u USB çubuğuna yükleyin Erişimin olduğu Dosya ve Klasörlerin Tam Sahipliğini Alın reddedildi ve orijinal izinlere otomatik olarak sıfırlandı Yazılım Paketi Yöneticisi, uygulamaları ve yazılımı yüklemek, güncellemek, kaldırmak ve yapılandırmak için kullanılır.

Ekran Görüntüsü (TRWE_2012):
Resim
Resim
Resim
İndirme (Resmi Web Sayfası - Sağlam Alman Panzer Yazılımıdır) :

https://kurtzimmermann.com/hdcleanerext_en.html
Kullanıcı avatarı
bekobey
Bit
Bit
Mesajlar: 24
Kayıt: 09 Nis 2021, 09:48
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 57 kez
Teşekkür edildi: 12 kez

Re: Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen bekobey »

Program için teşekkürler, denedim ve arşive ekledim. 👍
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6429
Kayıt: 07 Eki 2016, 13:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 2292 kez
Teşekkür edildi: 2304 kez

Re: Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen burak35 »

Güzele benziyor. Ama dikkatli kullanmak lazım ilk başlarda. Yedek falan olursa iyi olur.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Mesajlar: 10210
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 656 kez
Teşekkür edildi: 1385 kez

Re: Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 16 Eki 2023, 19:16 Güzele benziyor. Ama dikkatli kullanmak lazım ilk başlarda. Yedek falan olursa iyi olur.
Evet yedek alıyor....
Resim
Kullanıcı avatarı
root@localhost
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1369
Kayıt: 31 Ağu 2022, 17:51
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 1536 kez
Teşekkür edildi: 845 kez

Re: Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen root@localhost »

Teşekkürler. Arşivlendi ve kullanıldı. Hoşlanıldı. :kafasalla:

Resim

Resim


---------------------


Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6429
Kayıt: 07 Eki 2016, 13:06
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 2292 kez
Teşekkür edildi: 2304 kez

Re: Portable Çoklu PC Temizleme Yazılımı : HDCleaner v2.059

Mesaj gönderen burak35 »

Baya ayrıntılı bilgi veriyormuş porgram güzel. Disk sağlığı ve durumu hakkındada bilgi vermesi iyiymiş.
Cevapla