Windows 12 İçin Testler Microsoft Corp. Tarafından Başlatıldı..!

Windows 12 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 977 kez

Windows 12 İçin Testler Microsoft Corp. Tarafından Başlatıldı..!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Resim
Hatırlarsanız yıllar öncesinde Windows 10’un son Windows sürümü olduğu, yeni büyük sürümlerin gelmeyeceği konuşuluyordu. Microsoft sonra 2021 yılında herkesi şaşırtarak Windows 11’in geleceğini açıkladı. Şimdi ise Windows 12’nin ayak sesleri duyulmaya başladı.

Microsoft’un projelerine aşina olan bazı kaynaklar, şirketin “Windows 12” üzerinde çalıştığını düşünüyor. Yazılım devi, Windows 11 ile birlikte yeni bir mühendislik programına geçiş yaparken işletim sisteminin ana sürümleri için üç yıllık bir sürüm döngüsüne geri döndü; bu da neredeyse her üç yılda bir yeni bir Windows sürümü görebileceğimiz anlamına geliyor.

Öte yandan, kısa süre önce ortaya çıkan bazı donanım sızıntılarında Windows 12’nin adı geçiyordu. Sızıntılar konusunda başarılı bir geçmişe sahip olan @leaf_hobby, Intel 14. Nesil Meteor Lake-S masaüstü işlemcilerin Windows 12 desteğiyle geleceğini yazdı. Sonrasında ise atılan tweet silindi.

Microsoft, Windows Insider Programında yapılan değişiklikleri duyurdu. Yenilenen Dev Channel, uzun vadeli özellikler ve deneyimler sunmak üzere kullanılacak. Ayrıca yeni Canary Channel’da Windows 11 ve Windows 12 dahil olmak üzere Windows’un geleceğinin inşa edileceği söyleniyor. Son söylentilere göre Windows 12 işletim sistemi 2024 yılında kullanıma sunulacak.

Kaynak :
https://www.technopat.net
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3479 kez

Re: Windows 12 İçin Testler Microsoft Corp. Tarafından Başlatıldı..!

Mesaj gönderen burak35 »

Valla pek umudum yok gibi. 7 yada 8.1 son sürüm olarak kalmalıydı bence. Çıksa ve sistemim desteklese bile hemen geçmezdim.
Her zaman bekleme taraftarıyım.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 977 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 11 Eki 2023, 17:58 Valla pek umudum yok gibi. 7 yada 8.1 son sürüm olarak kalmalıydı bence. Çıksa ve sistemim desteklese bile hemen geçmezdim.
Her zaman bekleme taraftarıyım.
Al benden o kadar.....Düşüncelerimi paylaşmışsın...

Eski'den yeni bir Windows sürümü çıkacağı duyurulduğunda, baya bir heyecanlanırdım merakla yeni sürümün çıkmasını beklerdim.Şimdiler'de ise yüzüm buruşuyor, kaşlarım istemsiz çatılıyor..... :( :x
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Valla bendede aynı durum. Diyecek bişey bulamıyorum artık. Win 11 in explorer ı 700 mb ram kullanır. Biride derki olsun stabil?
Şaka gibi gerçekten. Stabil kelimesinin anlamını bile bilmiyor bazı insanlar. Neye göre kime göre stabil? Kendi sistemimi yıllardır geliştiririm.
Hatta eski sistemim Win 7 ultimate i Linuxleştirmeye çalıştım yılalrca. Açık portlarını bile registryden kapattım. Onda bile böyle sorunlar olmuyordu.
Ne yapsam ne etsem doğru düzgün çalışıyor ve Sorun sıkıntı çıkartmadan devam ediyordu sistem.
Cpu ram disk ve Wifi kullanımlarında neredeyese hiç dalgalanma bile olmuyordu mesela. Wİn 10 dada aynı taktiği izliyorum.
Sisteme hiçbişey kurmamama ve updateleri bile kapalı tutmama rağmen arada halen daha zaman zaman sapıtıyor. Nerelerden nereler geldi sistemler.
Hadi 8 çıkardın bari 8.1 çıkarma. hadi 8.1 çıkardın bari 10 çıkarma. Hadi diyelim 10 uda çıkardın bari 11 çıkarma?
Dalga mı geçiyorlar insanlarla anlamadım gitti.
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 56 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Server 2012 de aynı yolun yolcusuydu düzelte düzelte R2 - 2016 - 2019 olarak anca kendine geldi. Şimdi ise 2019 fişi çekilecek ofis uygulamalarında 19 sürümü çekiliyor.
Her gün saçma sapan sorunları duymaya devam edicez.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen burak35 »

Valla yaklaşık 8 10 senedir falan sistemlerin kötü olduğunu düşünüyorum.
Tek endişem Microsoftun Scriptleri engellemesi. Elimde bazı scriptler var 3 5 tane.
Bikaçını dayanamayıp Registry kaydına dönüştürmek zorunda kaldım. Çünkü bu microsoft hiç ama hiç güven vermiyor.
Adamlar sanki işlerimi zorlaştırmaya çalışıyorlar. Çok rahatsızım yaptıkları hamlelerden. Allahtan Registry i yasaklayamazlar. Tek sevincim bu...