Excelde bir sayfada ki veriyi başka bir sayfadaki tabloya bağlamak

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Email Bot
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 1 kez

Excelde bir sayfada ki veriyi başka bir sayfadaki tabloya bağlamak

Mesaj gönderen Email Bot »

Merhaba , excelde bir sayfada ki belli bir veriyi başka bir sayfada ki tablonun belli satır veya sütununa bağlamak mümkün mü? bir tabloya değer girerken diğer sayfadaki tabloda o değeri otomatik atsın istiyorum ve yardımlarınızı rica ediyorum. iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4705 kez

Re: Excelde bir sayfada ki veriyi başka bir sayfadaki tabloya bağlamak

Mesaj gönderen velociraptor »

Veriyi çekeceğiniz tablodaki hücredeyken "=" veya "+" yı tuşlayın ve değer girdiğiniz tablonun hücresini seçin.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 37 kez

Mesaj gönderen zirvedeneme »

Email Bot yazdı: 03 Haz 2023, 14:02 Merhaba , excelde bir sayfada ki belli bir veriyi başka bir sayfada ki tablonun belli satır veya sütununa bağlamak mümkün mü? bir tabloya değer girerken diğer sayfadaki tabloda o değeri otomatik atsın istiyorum ve yardımlarınızı rica ediyorum. iyi çalışmalar
Lütfen sorunuzu detaylandırın. O şekilde yardımcı olabiliriz. Hangi veriyi nereye aktarmak istiyorsunuz? Bir userform aracılığıyla mı çalışıyorsunuz yoksa bir modülden mi işlem yapmak istiyorsunuz?

Detaylı olarak yazarsanız cevaplandırırız. Bir örnek dosya yüklerseniz daha iyi olur.
Kullanıcı avatarı
keenimo
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 5 kez

Mesaj gönderen keenimo »

Aynı excel dosyası içerisindeki sayfa verilerini birbirleri arasında kullanabilirsin.örneğin sayfa 2 deki h13 hücresindeki veriyi sayfa 1 de a5 e almak istiyorsun. h13x100+2 gibi bi formülümüz olsun. Sayfa1 A5 hücresindeyken =Sayfa1!H13x100+2 yapıp enterlarsan 2.sayfadaki veriyi 1.sayfada kullanmış olursun. ama herhangi iki excel dosyası arasında bunu yaparsan klasörün yeri değiştiğinde bağlantı problemleri ortaya çıkar. klasör yolu değiştiğinde veriyi çekemez.