Tırnak mantarına yöntemler

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Re: Tırnak mantarına yöntemler

Mesaj gönderen feuer »

Bir fısfıs ve krem var. İkisi birlikte iyi geliyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

İsimlerini yazarsan araştırırım
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

yarın bakayım abi not etmiştim diye hatırlıyorum. Uzun zaman oldu. enabızda yoktur.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Geçmiş olsun. En sıkıntı ve anti-karizma hastalıklardan birisi.
Ben de de son zamanlarda ökçelerde çirkin görünüm başladı. Ponza taşına ihtiyacım var.

Yine sizinki tırnak mantarıymış ayak dokusuna bulaşan cinsi daha kötü hem aşırı kaşıntı hem de koku yapıyor.
Askerdeyken bana da mantar bulaşacak diye ödüm kopardı (erkeklerin çoğuna askerde bulaşıyor). Bir arkadaş anlattı abi botu da çıkaramıyorsun içinde kaşındıkça gözlerimden yaşlar geliyordu diyordu. İzne giderken bir eczaneye uğrayıp durumu anlatıyor. Bayan bir eczacı bana sprey verdi dedi. Bu spreyi kullanınca tamamen bıçak gibi kesildi Allah ondan razı olsun kaza bela vermesin diye dua ediyordu çocuk. Feuer'in söyleyeceği spreyin o olma ihtimali var mı bilmiyorum.

Bende mantar falan yok şükür. Ama babamda vardı berbat bir durum. Tırnaktaki nasıl bir belaysa yumuşak dokuya bulaşanı da öyle.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bende sol ayak Küçük tırnağımda 30 yıldır vardı lakin bir olumsuzluğunu görmedim , neyse bundan 12-13 yıl kadar önce Real de bir ayakkabıyı çok beğendim deneyeyim dedim (Huyum değildir lakin çorap yoktu ayağımda) , haydaa aynı sol ayağımın bu sefer baş parmağında belirdi , lakin çok çok yavaş ilerliyordu hatta bir ara tam tedavi etmek üzereydim , taa ki Tentürdiyot olayına kadar , şimdilik sadece tırnakta
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Resim

Lazerle tırnak mantarı tedavisi, kısa dalga boylu “Nd-Yag” olarak adlandırılan özel bir lazer ışığı kullanılarak yapılmaktadır. Bu tedavide hedef tüm tırnakların 39-42 derece olana kadar ısıtılmasıdır. Herhangi bir ağrı kesici ya da anestezi kullanılmadan yapılan işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Tedavi tırnağın dibinde temiz tırnak çıkması görülene kadar devam ettirilmektedir.Haftada bir veya 15 günde bir yapılan beş seanslık tedavi yeterli olmaktadır. Hastalar, uygulama sonrasında aynı gün iş ve sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Kaynaklar:
https://www.memorial.com.tr/saglik-rehb ... bilirsiniz
https://www.drzehradoust.com/lazerle-tirnak-mantari/
https://www.physics-and-radio-electroni ... laser.html
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Diğer alternatif yöntemler :

1. çay ağacı yağı düzenli kullanımda işe yarıyor deniyor. çay ağacı yağıyla tanıştım ve efsane bir yağ. mantar ne kadar inatçıysa siz de o kadar inatçı olun her sabah yılmadan kulak çöpüyle yağı alın ve mantarlı bölgeye sürün. ben beş aydır kullanıyorum, mantar tamamen yok oldu ama emin olmak için şişe bitene kadar kullanmaya devam edeceğim. yalnız çok etkili bir ilaç oldugu için deriyle temas ettiğinde zarar verebiliyormuş(bana böyle bir şey yapmadı) siz dikkat edin.

Mesela Biri şöyle yazmış ; Çay ağacı yağı aldım, eczaneden de terbisil. her gün duştan sonra ayağımı kuruladıktan sonra parmağımı tırnakla et arasını aralar gibi tutup, mümkün olduğunca içine girecek şekilde önce çay ağacı yağı, üstüne terbisil sıktım

2. kekik yağının işe yaradığı söyleniyor

3. çay ağacı yağı ve kekik yağı karışımını tırnağıma sürdüm. sabah kalkınca da yine tırnağımı ayaklarımı güzelce yıkayıp kuruladım ve çay ağacı yağı sürdüm. bunu perşembe ve pazar günleri hariç haftanın 5 günü yaptım. perşembe ve pazar günleri de aynı işleri yaptım ama yağ karışımları yerine nibulen sürdüm. fakat nibüleni sadece akşam sürdüm. sabah tekrar sürmedim. ayrıca her gün işten gelince yine tırnağımı güzelce temizleyip kuruttum.
en can alıcı noktalar;
-düzenli olarak bu işlemleri yapmalısınız, vazgeçerseniz mantar dibe dogru devam eder.
-tırnak ve ayak nemli kalmayacak. ona göre az terleten ayakkabı ve çorap almanız lazım. ayrıca her gün sabah akşam kurutun ayaklarınızı.
-mantarlı tırnak için kullandığınız tırnak makasını başka tırnak için kullanmayın. hatta ben abartıp tırnak makasını kullandıktan sonra kolonyaya yatırıyorum sterilizasyon için.
-mantarlı tırnağı keserken, tırnak kırılabilir korkmayın. mümkün olduğunca en dipten tırnağınızı kesin ve törpü yardımı ile mantarı çıkartmaya çalışın.

sonuç; 6 ay sonunda mantar neredeyse yok oldu. çok az bir kısım kaldı o da tahminen 1-2 aya bitmiş olur.

4. Exicilor iyi gelir diyen var

5. dermifin: sprey olarak kullanılan bir mantar ilacı. 20ml'lik kutuda satılıyor, bu da günde 3 kere tırnağa sıkılacakmış.

6. Çay ağacı yağı (esansiyel yağ), kekik yağı (esansiyel yağ), ve hindistan cevizi yağı (taşıyıcı yağ). daha önce de marketten aldığım çay ağacı yağını parmağıma adeta boca ediyordum ve bir işe de yaramamıştı fakat saflık açısından kaliteli ürün alınması gerektiğini öğrendim. (saf ürünler son derece güçlüler, ve çok dikkatli kullanmak gerekiyor.) kekik yağı ve çay ağacı yağını güvenilir bir kaynaktan (market fiyatının belki de 3-4 katı para vererek) sipariş ettim, ve bir de soğuk sıkım organik hindistan cevizi yağı aldım. bir kavanozda birer ölçek kekik ve çay ağacı yağını, 4 ölçek hindistan cevizi yağıyla karıştırdım ve pamukla kabarmış beyaz kısımlarını dibine kadar kestiğim tırnağıma uyguladım. sabah ve akşam yapmayı düşünsem de, yatarken sürmek daha pratik geldiği için çoğunlukla günde 1 kez kullandım. bu süreç yaklaşık 3 hafta sürdü ve açıkçası yılların getirdiği motivasyon düşüklüğünün etkisiyle daha da fazla kullanmadım. (çay ağacı yağının oral yolla tüketilmesinin toksik olduğunu öğrenmem ve ellerimle yemek vs. yaparken parmağımdaki eser miktardaki yağı yemeğe bulaştırma paranoyam nedeniyle de tedaviden biraz soğumuş olabilirim. biraz takıntılıyım evet.)

sonra ne mi oldu? ben karışımı sürmeyi tamamen bıraktıktan 1-2 hafta sonra mucizevi bir şekilde dipten temiz tırnak gelmeye başladı, tırnak uzadıkça da hiçbir şekilde nüksetmedi ve tertemiz bir tırnağa kavuştum. uzun süre olan bitene inanamadım çünkü bu hastalık asla kendi kendine iyileşen bir şey değil. yani ilgilenmezseniz mantarlı tırnağınızla barışık bir şekilde bir ömür geçirebilirsiniz. resmen tırnak kökünde mantar geliştiren o haylaz organizmaları haklamış o benim kafadan uydurma yağ karışımım.

7. 5 yıl önce naloc isimli tırnak solüsyonunu kullanarak kurtulduğum illettir.

8. Çok basit bir çözümü var. aseton sürün bolca ve her akşam hatta her fırsatta, hadi geçmiş olsun.
Kullanıcı avatarı
burakhi
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 169 kez

Mesaj gönderen burakhi »

biriside parmağa pamuk sarıp bantlayıp kolonya damlatıyordu kolonya çekip kurudukca tazeliyor en etkili ve ucuz çözümmüş ayrıca kısa sürede etkisini görürsünüz diyor :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bak bu uygulanabilir :-)
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 114 kez

Mesaj gönderen astro »

çay ağacı yağı ile alakalı korkunç deneyimimi buraya aktarmazsam olmaz :)

bende internette araştırırken çok iyi geldiğini duyarak bir hevesle tırnağıma uygulamaya başlamıştım ve iki hafta sonunda maalesef tırnağım tanınmaz hale gelmişti ileri doğru uzaması gereken tırnağımın formu öyle bir bozuldu ki artık olduğu yerden yukarı doğru sanki köpürüyormuş gibi büyüyor tırnağımın formu bozulduğu içinde artık kesemiyorum sadece törpüleyerek düzeltebiliyorum
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Haydaaaa , bende bulup denemeyi düşünüyordum.
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

sanırım sağladığı fayda durumsal belirli şartlarda belirli etmenlere fayda sağlayabiliyor desek yeridir kullanacak olanlar çok dikkatli olsunlar Tarkan abi :) ben faydasını göremedim üstüne birde zaten kötü olan tırnağım mahvoldu
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

uyarın için sağolasın şimdilik vazgeçtim , sanırım son çare olarak, Lazerle tedaviyi tercih edeceğim :?:
Aslında benim ayak başparmağımın sadece 1/4 ünde idi , ilaç olayını düzenli kullanamadım , dedim millet ne yapmış deneyeyim , neyse dediler tentürdiyot iyi geliyormuş , aa ne güzel hergün sürdüm bol bol , 1 ay içinde bütün ayak baş parmağına komple yayıldı mantarlar , halbuki senelerce az bir alanda yayılmadan duruyordu. Şanssızlık diyelim.
Kullanıcı avatarı
astro
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen astro »

maalesef öyle abi benimde ayak tırnağım öyle aman aman kötü bir durumda değildi ama işte yalan yanlış kesin bilgiymiş gibi konuşanlara kandığımdan tırnağım mahvoldu gitti şimdi hem birden fazla ayak tırnağımda mantar var hem de iyileşmesini umduğum tırnak mahvolmuş durumda bende lazer olayını muayene için gittiğim bir hastanede duymuştum ama maddi olarak bütçe ayırabilecek durumda değilim o yüzden yanaşamıyorum malum devlet hastanelerinde bu tür işlemleri yaptırmak zaten imkansız gibi bir şey
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Aynen , seans başı birhali para tutuyordur diye tahmin ediyorum.