W11 Pencereler açılmıyor. - EC Menu sahipliği al

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Re: W11 Pencereler açılmıyor. - EC Menu sahipliği al

Mesaj gönderen BlueLife »

emirasln1 yazdı: 11 Mar 2023, 13:27 msvcp140.dll sildim system32 ve syswow64 üzerinden başka bi işlem yapmadım ilkten bi sorun yoktu ancak reboot attığımda bunu yapmaya başladı. amacım 0xc00007b hatası veren bi oyun için vcruntime onarım işlemi yapmaktı, ancak sistem izin vermediği için bu yola başvurmuştum. Bilgisayarım yeni, geri yükleme noktam yok elimde şuan format atma imkanımda yok. Dosya gezginine giremediğim için kişisel dosyalarımı yedekleyemiyorum.
@emirasln1

System32 ve Syswow64 üzerinde EcMenu ile sahiplik alma işlemini Sanal win11 üzerinde yaptım. Yazdığın üzere windows menu tuşu, arama vs. çalışmadı.
Benim sistemimde ilgili klasörlerde msvcp140.dll dosyası yoktu lakin msvcp140_clr0400.dll dosyası vardı ve bunuda sildim. msvcp140_clr0400.dll dosyası olmayınca oturumu, windowsu kapat menüsü boş gelmeye başlamıştı windows başlat menüsünde.

Neyse ilgili dosyayı orjinal yerine koyup, bir önceki mesajda yazdıklarımı yaptığımda arama kutusu ve windows menu tuşunun çalışmama sorunu düzelmişti. Sen yazdıkların dışında farklı bir şeylerde yaptın galiba. :?:

Explorer hiç açılmıyorsa Q-Dir gibi programlar ile dosyalarına erişebilirsin.
https://www.softwareok.com/?Download=Q- ... le_x64.zip
emirasln1
Bit
Bit

Mesaj gönderen emirasln1 »

Deniyeceğim teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Mesaj gönderen BlueLife »

@emirasln1

Çözüm üretemezsen son çare Ayarlardanki Sistem -> Kurtarma kısmındaki Bilgisayarı Sıfırla seçeneğiyle sistemi sıfırlayabilirsin. Tabi bir çok ayar silinecektir.
https://youtu.be/h7_sqQ620y4?t=38

Ayarlar ekranını ms-settings: çalıştır komutu ile açabilirsin. Komut istemin açmak için start start ms-settings:
Umarım çözüm üretebilirsin....
emirasln1
Bit
Bit

Mesaj gönderen emirasln1 »

Q DİR de system32 nin üstüne sağ tıklayınca donuyor galiba format atmadan olmucak.