XPSpeed Butonlar çalışmıyor

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
TEST
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 17 kez

XPSpeed Butonlar çalışmıyor

Mesaj gönderen TEST »

Öncelikle eskiden her format sonrası xpspeed indirirdim fakat baktım Sordum'dan silinmiş. Bende Archive.orgdan 2012 kısmından linke basarak indirdim ve bu sefer v15 verdi bende bir şey olmaz dedim. ve Başlat menüsündeki son kullananlar gitmiş. Tuş da çalışmıyor geri yükledeki o birkaç buton basıyormu onu bile bilmiyorum Exploreride yeniden başlattım birşey değişmedi acaba bunun için mi kaldırıldı? :?: O özellik çok işime yarardı. Sıkıntıyı çözdüm bu arada yeniden başlatmak gerekiyormuş.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: XPSpeed Butonlar çalışmıyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Hayır , kaldırılma sebebi artık Xp konularına hiç kimsenin ilgi duymaması ve Google de düşük değerli içerik olarak algılanması lakin aşağıdaki yere upload ettim gerektikçe indirme linki için gözatabilirsiniz.
viewtopic.php?p=1157
TEST
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 17 kez

Mesaj gönderen TEST »

velociraptor yazdı: 03 Şub 2023, 18:15 Hayır , kaldırılma sebebi artık Xp konularına hiç kimsenin ilgi duymaması ve Google de düşük değerli içerik olarak algılanması lakin aşağıdaki yere upload ettim gerektikçe indirme linki için gözatabilirsiniz.
viewtopic.php?p=1157
Olsun sağol. :arrow:
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3285 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Xpspeed en son yaklaşık 15 sene önce falan kullandım galiba. Aradan çok uzun zaman geçmiş.
Ama hatırladığım kadarıyla ayarları Regeditten yapıyordu. Bu ayarların etkin olması için sisteme mutlaka restart atmak gerekir.
Bende bir süredir kendi sistemimde değişiklikler yapmaya çalışıyorum. Bazı reg ayarları uygulanmayınca restart atıyorum uygulanıyor.

Xpspeed Yayından kaldırılması normal diye düşünüyorum. Microsoft Windows 8.1 e kadar birçok sisteme desteği kesti malesef.
Şuan en son Windows 10 un bile bazı ilk dönem sürümlerine desteği kesilmiş durumda. Burada zaten yanlış politika uyguladıkları net görülüyor.
Ama kabul etmezler tabi. En basitinden Xp ve Win 7 gibi eski sayılabilecek sistemlere arada bir güvenlik güncellemesi verebilirlerdi.
Çünkü herkesin şartları aynı değil malesef. Birde işyerleri falan var oralarda birçok sistemi yenilemek çok zaman alır.
Ama microsoft biraz da kazanacağı paraya bakıyor. Tabi yönetimininde değişmesi birçok sıkıntı yarattı.
Umarım birgün toplar sistemler ama pek umudum kalmadı artık açıkçası. İnsanlar Update gelmiyor diye bırakıyor ve sistem değiştiriyor.
Hal böyle oluncada kullanıcı sayısı düştükçe düşüyor. Böyle bir durumdada çok kullanılmayan bir İşletim sistemi için adam nasıl çalışma yapsın ki? :(
Fikirlerim böyle.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Xpspeed

Bir kere Windows XP zamanında kullandım,"sistemi hacamat" edince anında sildim arşivimden.SordumORG yazılım tarihinin gelmiş-geçmiş en kötü yazılımı diyebilirim.Beni formatlık duruma sokmuştu .....

Aman aman benden uzak olsun bu....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

XpSpeed in sordum org ile bir alakası yok , kendi derlememdir , Bilgisayar tamiri yaptığım zamanlarda Belkide binlerce Xp ye kurdum , Tek bir tanesinde en ufak bir sıkıntıya sebep olmadı. Sendeki tamamen şanssızlık olmuş ayrıca ayarları bire bir geri almak için seçenek mevcut
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 04 Şub 2023, 11:33 XpSpeed in sordum org ile bir alakası yok , kendi derlememdir , Bilgisayar tamiri yaptığım zamanlarda Belkide binlerce Xp ye kurdum , Tek bir tanesinde en ufak bir sıkıntıya sebep olmadı. Sendeki tamamen şanssızlık olmuş ayrıca ayarları bire bir geri almak için seçenek mevcut
Evet o geri alma mekanizmasını da denedim ama daha da arap saçına dolandım. :-D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Xpspeed kullanıpta sorun yaşamadığını söylemişti benim arkadaş.
Sonra bende ondan alıp kullandım ve sorun yaşamadım diye hatırlıyorum.
Garip bir olaymış. Ben şerbetliyim belki de. :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bugüne kadar XPSpeed ile tek sorun yaşama geri bildirimi TRWE den geldi , lakin olabiliyor , mesela bendeki eski Asus laptopta VLC player asla çalışmazdı , koderleri ile iletişime geçtim video kaydı yolladım çözemediler , yıllarca GOM player kullanmak zorunda kaldım, nezamanki eski laptopu satıp yerine MSI aldım ozamandan beri VLC çalışıyor , tuhaf ama bizzat yaşadım.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Benim kimseye garezim yok hele ki bu forum'un adminine....

Bu yazılımın ismini okuduğumda "resmen irkiliyorum" tüylerim diken diken oluyor.Yaşadığım zor anlar aklıma geliyor....Yani bu yazılım bende "travma" oluşturmuş, yıllar geçse de bu geçmiyor.Baya bir kötü etkilemiş bu yazılım beni....
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Vlc player ın Asus laptopta çalışmaması Hem garip, Hemde fıkra gibiymiş. :) Galiba ilk defa duydum böyle birşeyi. :) :v
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Biri bana anlatsa inanmam ama başıma geldi
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

Garip bir olaymış Tarkan abi. Bende gom playerla sorun yaşamıştım. Ne yaparsam yapayım program çok yavaştı.
Hatta o kadar yavaştı ki, Vlc player bile ondan hızlı açılıyordu. Tabi o zamanlar Hdd li Windows 7 kullanıyordum.
Sonra Media player classic i keşfedince sorunum sıkıntım kalmadı. Çünkü Mpc Daha hızlı seri ve çalışıyordu. Açılışı kapanışıda hızlıydı baya.
Bence en iyi video oynatıcıdır Mpc hc. Ama onunda karışık çalma özelliği iyi değil. O yüzden mecburen Vlc kullanıyorum artık.