Windows 10 KB5019275 takılma sorunlarını gideriyor

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Windows 10 KB5019275 takılma sorunlarını gideriyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Microsoft, Windows 10 için çeşitli takılmaları ve diğer sorunları ele alan yeni bir önizleme güncellemesi yayınladı. Güncelleme herkese açıktır ancak otomatik olarak yüklenmez. Yöneticilerin sistemlere yüklemek için Windows Update'te araması gerekiyor. Bir önizleme güncellemesinin yüklenmesinin başlıca nedenleri, şu anda yaşanan sorunları gidermek ve güncellemenin son sürümü Şubat 2023 Salı günü güvenlik güncellemeleriyle birlikte yayınlanmadan önce yeni özellikleri test etmektir. Neler yeni Buradan görebilirsiniz.

Windows 10 için KB5019275 Güncellemesi

Önizleme güncellemesi, Windows 11'de zaten mevcut olan yeni bir özellik sunuyor. Microsoft hesabı kullanıcıları artık Ayarlar uygulamasının Sistemler sayfasında OneDrive depolama alanı uyarılarını görebiliyor. Takılmalar söz konusu olduğunda, aşağıdakileri düzeltir:

Conhost.exe'yi etkileyen ve yanıt vermesini engelleyen belirtilmemiş bir sorun. Giriş Yöntemi Düzenleyicisi etkinken fare ve klavye aynı anda kullanıldığında uygulamalar yanıt vermeyi durdurabilir. Sistemde Görev Görünümü açıldığında masaüstü yanıt vermeyi durdurabilir. KB5019275 birkaç başka değişiklik daha yapar. "Sayfalanmamış havuz sızıntısına" ve sistem belleğini tüketen yüksek sayfalanmamış havuz verilerine neden olan iki Esnek Dosya Sistemi (ReFS) sorunu için düzeltmeler dikkat çekicidir. İki ek düzeltme, oturum açma ve oturum kapatma sorunlarını ele almaktadır. Bunlardan ilki, Arama Dizinleyicisi'nde kullanıcıların oturum açmasını ya da kapatmasını engelleyen bir sorunu ele almaktadır; ikinci sorun ise önbelleğe alınan Fast Identity Online 2.0 (FIDO2) kimlik doğrulama verilerini etkilemiş ve ilk oturum açma işleminin başarısız olmasına neden olmuştur.Güncellemenin bilinen yeni bir sorunu yoktur.

Tüm düzeltmeler Windows 10 için 14 Şubat 2023 tarihinde yayınlanacak olan bir sonraki toplu güncelleştirmeye dahil edilecektir. Çoğu Windows yöneticisi, etkin bir beta sürümü olduğu için güncellemeyi atlamak isteyebilir.

KB5019275 - x64

KB5019275 - x86
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3254 kez

Re: Windows 10 KB5019275 takılma sorunlarını gideriyor

Mesaj gönderen burak35 »

Tabi güncellemeler ne kadar işe yarar bilemiyorum. Windows 10 genel olarak sorunlu bir sistem.
Disk belleği havuzu ve disk belleği olmayan havuz bazen biraz fazla artıyor. Bazende çok artmıyor.
Bazen ayarları yada hizmetleri açınca kendiliğinden donma oluyor. Bazen olmuyor. Tabi benim sürümüm biraz eski 1709 olduğu içinmi bilemiyorum.
2 3 kez film izlerken donma olmuştu. Araştırdığımda ReviOs Ve RekOs kullananlardada aynı sorun oluşmuş. Onların sürümüde 1709 muş.
Çok umudum yok ama, Umarım daha sorunsuz hale gelir sistemler.