Sağ tık gereksiz seçenekleri silme

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
ProgramciHerif
Byte1
Byte1
İletişim:

Sağ tık gereksiz seçenekleri silme

Mesaj gönderen ProgramciHerif »

https://www.sordum.org/7615/easy-context-menu-v1-6/

hali hazırda ecmenu'yu kullanıyorum gayet işimede yarıyor bir çok uygulamanın gereksiz sağ tık seçeneklerini silebiliyorum ama uygulama windows'un seçeneklerini silmede yetersiz kalıyor kullanmadığım bir sürü seçenek var

https://prnt.sc/jdk4ye
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Re: Sağ tık gereksiz seçenekleri silme

Mesaj gönderen velociraptor »

Ec menü ile ilgili yeni çalışma yapacaktık fakat Microsoftun sağ tuşa ilaveler konusunda bazı BUG ları ve kısıtlamaları mevcut bunları kendilerine ilettik lakin birkaç yıldır oralı olmadılar , geri bildirim için de teşekkürler , ilgili konuyu bir sonraki sürüm çalışmaları sırasında değerlendireceğiz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 898 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Aslında EcMenü daha da geliştirilmelidir.Mesela bir sonra ki sürümde şunlar olmalı (bana göre)

1.Sağ Menüde diğer uygulamalar tarafından oluşturulan menüleri gizleme özelliği = Neden gerekli çünkü bir çok yazılım kullanan benim gibi kullanıcılar için sağ menü bir nokta dan sonra işkence halini almakta

2.Yeni sürüme bir dosyanın yada uygulamanın;

2.1.Basit Yolu
2.2.Ayrıltılı Yolu
2.3.UNAC tipi yolu (Unix tipi)
2.4.İnternet Tipi Yolu (hani %20'li gibi ifadelerden oluşan) özellikleri eklenmeli

3.Windows'un Yeni alt menüsünü ve Birlikte aç menüsünü düzenleyebilmeli yazılım (ekleme-çıkartma ve isimler üzerinde yeniden adlandırma) ve Yeni alt menü ile Birlikte Açı devre dışı bırakma ve etkinleştirme (Gönder Menüsünü kendimizi düzenleyebiliriz.O basit ama bunlar direkt kayıt defteriyle alakalı olduğundan düzenlememelerinin biraz BT Uzmanlığı istiyor)

4.Windows Explorer Administratör olarak açma böylece adminlik bir işlem için hesabı kapatmadan mevcut kullanıcı üzerinden işlem yapabilme kabiliyeti

5.Mevcut sağ menü'yü freezeleme yani sağ menü kullanıcının istediği şekilde hiçbir değişikliğe uğramadan kalması

6.Bir uygulamaya sağ menü yapıldığında bu uygulamanın;

Kurulu olduğu yeri gösterebilmeli
Kayıt Defter ayarlarını gösterebilmeli yazılım

Bütün bu yukarıda saydıklarım olursa yazılım tadından yenmez (çok daha zevkli ve yoğun kullanım olanağı bulur)

Not:

Yukarıdaki resimde (ekran görüntüsünde verilenlerden bende bir Windows Vista Ultimate kullanıcısı olarak baya bir rahatsızım ama ben bunları NirSoft'un Right Menü Viem adlı portable yazılımı ile devreden çıkartıyorum ama bir hafta sonra tekrar etkileşiyorlar kör olasılar)

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG
Kullanıcı avatarı
ProgramciHerif
Byte1
Byte1
İletişim:

Mesaj gönderen ProgramciHerif »

Aslında ecmenu geliştirilip bir şeyleri silmektense gizleme yoluna gitmeli sağ tuş menüsüne aç/kapa seçeneği eklesin bastığımızda gizlediğimiz seçenekler açılıp kapansın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Bu da ilginç bir fikir , teşekkürler
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3207 kez

Mesaj gönderen burak35 »

"Windows özelliklerini aç veya kapat" kısmından "Media Features" tikini kaldırarak sağ tuştaki Windows media player seçeneklerini sildim.
Ama diğerleri silinir mi ? Denemediğim için Bilemiyorum. Belki Regeditten kaldırılabilir araştırmak gerek.