Efsane Yardım Ve Destek Merkezi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Re: Efsane Yardım Ve Destek Merkezi

Mesaj gönderen Saffet »

velociraptor yazdı: 06 Ağu 2022, 15:47
Saffet yazdı: 05 Ağu 2022, 23:25 Buarada şunuda söylemek istiyorum,biraz dolaştım etrafı,bir konuyu tartışmaya açmak istiyorum,bu konu Windosw 10 başlat menüsü ile alakalı olacak,nette birçok çözüm öneris ileri sürülmüş lakin yeterli gelmedi bana,bu soruna neyin tam olarak yol açtıgını bulup kökten çüzüm bulunması gerekiyor,dilerseniz başlıgı ben açayım yada açılmış bir başlıkta çözümünü sunalım,ben havada kalan sorunlara katlanamıyorum,1 sorunun 10 farklı çözümü olmaz :?:
Yeni başlık daha iyi olur gibi
Aynen,hatta acil diyebilirim çünkü ortaya atılan öneriler pansuman görevi görüyor :kafasalla:
Bende araştımalarıma bu yönde agırlık verecem..
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

Xp yi ilk defa kullandığım makineleri kasıyordu. Makineler 2000 içindi onunla rahat çalışıyordu ama Xp acayip kasıyordu. Üninin yandaki makineler ise en baba donanım hala hatırlıyorum ilk çok kullandığım makine olduğu içindir.
Windows nt kurulu
4.3 gb hdd
166 mhz işlemci
Ram hatırlamıyorum nedense.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Muhtemelen 64MB veya max 128MB dir o ayarda bir makinenin ramı.
Kullanıcı avatarı
Kaptan60
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 10 kez

Mesaj gönderen Kaptan60 »

Xp deki yardim ve desdek yanliş hatirlamiyordam windows 7 kadar devam etti sonrw yavas yavaş kalktı şimdi sırada denetim masası var.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

shampuan yazdı: 07 Ağu 2022, 12:19 Muhtemelen 64MB veya max 128MB dir o ayarda bir makinenin ramı.
Sen söyleyince hatırladım. Xp çalıştıran makineler 128 benim kullandığım 64 mb ramdi.
Kullanıcı avatarı
Kaptan60
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 10 kez

Mesaj gönderen Kaptan60 »

ozgutozkan yazdı: 08 Ağu 2022, 03:33
shampuan yazdı: 07 Ağu 2022, 12:19 Muhtemelen 64MB veya max 128MB dir o ayarda bir makinenin ramı.
Sen söyleyince hatırladım. Xp çalıştıran makineler 128 benim kullandığım 64 mb ramdi.
Bendeki 2004 deki ilk bilgisayar 256 mb ram intel celeron2.4 cpu tek çekirfek onboard 32 mb vista kurmustum bu pcye 2.saatte zor kurulmustu agir calişiyordu.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Mesaj gönderen Saffet »

Saffet yazdı: 05 Ağu 2022, 23:25 Buarada şunuda söylemek istiyorum,biraz dolaştım etrafı,bir konuyu tartışmaya açmak istiyorum,bu konu Windosw 10 başlat menüsü ile alakalı olacak,nette birçok çözüm öneris ileri sürülmüş lakin yeterli gelmedi bana,bu soruna neyin tam olarak yol açtıgını bulup kökten çüzüm bulunması gerekiyor,dilerseniz başlıgı ben açayım yada açılmış bir başlıkta çözümünü sunalım,ben havada kalan sorunlara katlanamıyorum,1 sorunun 10 farklı çözümü olmaz :?:
Evet bu soruna birkaç gündür kafa yordum,bir çözüm önerisi aklıma geldi ve şu sonuçlara vardım :arrow:

Shell Experience Host,baglantılarının çok kıralgan olması sebebiyle regedit üzerinden bu arkadaşı düzeltmemiz zor gibi gözüküyor,bende Şu kodu mercek altına aldım ''Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}''Apps bileşenlerini onarıyor ve başlat menüsünü tekrar çalışır kılıyor ama bu oran %50 :cry:
Sanırım geriye tek seçenek kalıyor,Çalışır durumda olan başlat menüsünün tam bir yedeğini alacak araç üzerinde kafa yormamız lazım,yani sistem geri yükleme gibide düşünebiliriz..

Microsoft bunun için bir araç yapmış güya,bana sahte haber gibi geldi...
https://www.chip.com.tr/haber/microsoft ... 63681.html
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Microsoft Okadar çok ayarlarla oynuyor ki bu aracın işe yaraması neredeyse olanaksız diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4

Saffet yazdı: 08 Ağu 2022, 20:31
Evet bu soruna birkaç gündür kafa yordum,bir çözüm önerisi aklıma geldi ve şu sonuçlara vardım :arrow:

Shell Experience Host,baglantılarının çok kıralgan olması sebebiyle regedit üzerinden bu arkadaşı düzeltmemiz zor gibi gözüküyor,bende Şu kodu mercek altına aldım ''Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}''Apps bileşenlerini onarıyor ve başlat menüsünü tekrar çalışır kılıyor ama bu oran %50 :cry:
Sanırım geriye tek seçenek kalıyor,Çalışır durumda olan başlat menüsünün tam bir yedeğini alacak araç üzerinde kafa yormamız lazım,yani sistem geri yükleme gibide düşünebiliriz..

Microsoft bunun için bir araç yapmış güya,bana sahte haber gibi geldi...
https://www.chip.com.tr/haber/microsoft ... 63681.html

Birisi yorumlarda reklam engelleyiciler neden oluyor kaldırdım düzeldi demiş bana mantıklı bir açıklama gibi geliyor.