Hadi sizi bir ağa bağlayalım

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Mustafa_
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 4 kez

Hadi sizi bir ağa bağlayalım

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Sayın hocam;sordum.net ana sayfasında ''kurulumda Microsoft hesabı gereksinimlerini atlatın'' başlıklı yazıda bahsettiğiniz işlemleri tam olarak yaptım,fakat ''OOBE\BYPASSNRO'' bunu yazmak için şhift+f10 basınca klavye aniden yazmaz oluyor!!!Bu neden kaynaklı olabilir.Fakat bahsettiğiniz no@thankyou.com olayı ile atlatabiliyorum bu hesap kurma işini.Şimdi benim anlayamadığım olay şu:Neden cmd ekranını açınca bu komutu vermek istediğimde klavye yazma işini kesiyor.Çıkınca normal çalışmaya başlıyor.Aydınlatırsanız sevinirim teşekkür ederim.
Saygılar
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Re: Hadi sizi bir ağa bağlayalım

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Mustafa_ yazdı: 14 Tem 2022, 10:20 Sayın hocam;sordum.net ana sayfasında ''kurulumda Microsoft hesabı gereksinimlerini atlatın'' başlıklı yazıda bahsettiğiniz işlemleri tam olarak yaptım,fakat ''OOBE\BYPASSNRO'' bunu yazmak için şhift+f10 basınca klavye aniden yazmaz oluyor!!!Bu neden kaynaklı olabilir.Fakat bahsettiğiniz no@thankyou.com olayı ile atlatabiliyorum bu hesap kurma işini.Şimdi benim anlayamadığım olay şu:Neden cmd ekranını açınca bu komutu vermek istediğimde klavye yazma işini kesiyor.Çıkınca normal çalışmaya başlıyor.Aydınlatırsanız sevinirim teşekkür ederim.
Saygılar
İşlem sırasında sistem, internet ağına bağlı mı? Eğer bağlı ise,

1.Önce net'i kes...
2.İşlemi tekrarla
3.Sistemi internet ağına bağla...

Belki Microsoft bunu da engellemenin (şhift+f10 = cmd.exe) bir mekanizmasını geliştirmiştir. Çok kızıyorum bu Microsoft'a çok.....!!! :x
Mustafa_
Byte3
Byte3

İnternetim kesik idi.Hocam son bir şey daha.sordum'un ana sayfasında ''rufus ile windows 11 kurulum kısıtlamalarını kaldırın '' başlıklı yazıda indirdiğim rüfus-3.19p da disk bölüm düzeni GPT,Hedef sistem UEFİ(CSMyok) Dosya sistemi NTFS seçiyorum .Başlat diyince ''karşınıza hangi kısıtlamaları kaldırmak istediğinizi soran bir ekran gelecektir'' diyorsunuz.Fakat böyle bir ekran gelmiyor.Bunu bir açarmısınız lütfen.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Mustafa_ yazdı: 14 Tem 2022, 10:43 İnternetim kesik idi.Hocam son bir şey daha.sordum'un ana sayfasında ''rufus ile windows 11 kurulum kısıtlamalarını kaldırın '' başlıklı yazıda indirdiğim rüfus-3.19p da disk bölüm düzeni GPT,Hedef sistem UEFİ(CSMyok) Dosya sistemi NTFS seçiyorum .Başlat diyince ''karşınıza hangi kısıtlamaları kaldırmak istediğinizi soran bir ekran gelecektir'' diyorsunuz.Fakat böyle bir ekran gelmiyor.Bunu bir açarmısınız lütfen.
Öncelikle bu sorunun muhatabı ben değilim.... (konuyu ben hazırlamadım,sanki ben hazırlamışım gibi sormuşsun sorunu..... :-D )

Bana buraya, kendi sisteminin disk düzeninin yapısının ekran görüntüsünü bir atarmısın?

ÖRNEK :
Resim
Yukarıdaki ekran görüntüsünde benim sistemin disk türü......(Sistem: Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Mustafa_ yazdı: 14 Tem 2022, 10:20fakat ''OOBE\BYPASSNRO'' bunu yazmak için şhift+f10 basınca klavye aniden yazmaz oluyor!!!Bu neden kaynaklı olabilir.Fakat bahsettiğiniz no@thankyou.com olayı ile atlatabiliyorum bu hesap kurma işini.
Yöntemlerden birinin çalışması yeterli , Shift + F10 bende asla sorun çıkarmadı , sorun çıkartanı da duymamıştım ilginç gerçekten, sebebini araştırmak gerek.
Mustafa_ yazdı: 14 Tem 2022, 10:43 ''rufus ile windows 11 kurulum kısıtlamalarını kaldırın '' başlıklı yazıda indirdiğim rüfus-3.19p da disk bölüm düzeni GPT,Hedef sistem UEFİ(CSMyok) Dosya sistemi NTFS seçiyorum .Başlat diyince ''karşınıza hangi kısıtlamaları kaldırmak istediğinizi soran bir ekran gelecektir'' diyorsunuz.Fakat böyle bir ekran gelmiyor.Bunu bir açarmısınız lütfen.
Bende rüfus-3.19p yi kullandım denemeyi MBR de yaptım ve sorunsuz. Bir ara UEFI yazdırmayı da denerim
Mustafa_
Byte3
Byte3

trwe yazdı: 14 Tem 2022, 10:55
Mustafa_ yazdı: 14 Tem 2022, 10:43 İnternetim kesik idi.Hocam son bir şey daha.sordum'un ana sayfasında ''rufus ile windows 11 kurulum kısıtlamalarını kaldırın '' başlıklı yazıda indirdiğim rüfus-3.19p da disk bölüm düzeni GPT,Hedef sistem UEFİ(CSMyok) Dosya sistemi NTFS seçiyorum .Başlat diyince ''karşınıza hangi kısıtlamaları kaldırmak istediğinizi soran bir ekran gelecektir'' diyorsunuz.Fakat böyle bir ekran gelmiyor.Bunu bir açarmısınız lütfen.
Öncelikle bu sorunun muhatabı ben değilim.... (konuyu ben hazırlamadım,sanki ben hazırlamışım gibi sormuşsun sorunu..... :-D )

Bana buraya, kendi sisteminin disk düzeninin yapısının ekran görüntüsünü bir atarmısın?

ÖRNEK :
Resim
Yukarıdaki ekran görüntüsünde benim sistemin disk türü......(Sistem: Windows 7 Ultimate Edition SP1 x86)
İstediğiniz atarmısın dediğiniz eğer yanlış yapmadı isem aşağıdadır.Ayrıca çok'da önemli deği ya.İsterseniz cevapda vermiyebilirsiniz.Kendinize iyi bakın hoşçakalın...
Resim
Mustafa_
Byte3
Byte3

Yazdıklarımın bir kısmı gitmemiş yeniden yazmak zorunda kaldım.
Öncelikle ben kimseyi isim vererek sorumu sormadım,ayrıca uzman falan da değilim.Bu sitede yazılanlar ilgimi çektiği için bende karınca kaderince sitede yazılanları uygulamaya çalışan bilgisayar programlarına ilgi duyan bir meraklıyım.Sanırım yanlış anlaşıldım.Kusura bakmayın sağlıklı kalın...
Mustafa_
Byte3
Byte3

Yöntemlerden birinin çalışması yeterli , Shift + F10 bende asla sorun çıkarmadı , sorun çıkartanı da duymamıştım ilginç gerçekten, sebebini araştırmak gerek.
Bende rüfus-3.19p yi kullandım denemeyi MBR de yaptım ve sorunsuz. Bir ara UEFI yazdırmayı da denerim(Demiştiniz.hatırlarsanız)
Hocam burada bahsedilen ''UEFI'' yazdırmayı denedinizmi ?Denedi iseniz sonucu yazabilirmisiniz.Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Malesef henüz deneme şansım olmadı fakat garantili yöntem isterseniz aşağıdakini uygulayabilirsiniz
https://www.sordum.net/63397/tpm-bulunm ... l-kurulur/