Windows 8.1 Anahtar Bulma (Çözüldü)

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Windows 8.1 Anahtar Bulma (Çözüldü)

Mesaj gönderen shampuan »

Hah tamam olayı çözdük. Firma DVD'lerindeki windows orjinaldir. Ancak ellenmiş isodur. Maksat senin işini kolaylaştırmak. Sana sadece isterse aktive etmek ve güncellemeleri aldırmak kalır.

Bana soracak olursan ben de pro'ya ihtiyaç duymuyorum. Satın alacak olsaydım home gibi birşey alırdım.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 28 Haz 2022, 16:47 Dediğin gibi olabilir. İlk kurduğum Windows 7 home du. Ve Bilgisayarın yanında verilen mavi bir Dvd idi. Üzerinde "Parayla satılamaz"
Ve "Casper Ürün kurtarma Diski"dir gibi birşey yazıyordu. :) Hayret Casper bunu nasıl akıl edebilmiş. Driver dvd'si ise koyu renkteydi.
Bunlar hala duruyor bende ve saklıyorum. Bu Orj Dvd ile format attığımda Hem kurulumda key istemedi,
Hemde sistemi açtığımda Etkinleştirildiği yazıyordu. Galiba Orj Dvd Olduğu için.
2'nci kurduğum Ultimate'i nereden indirdiğimi tam hatırlayamıyorum. :) Ama kurulumda key istememişti.
Bilgisayarı kurulum sonrası açtığımda ise etkinleştirmem gerektiğini gördüm.
Ve bir program ile hallettim. Çok şükür bir sorunla karşılaşmadım. Benim yaptığım işler bellidir zaten standart Ev kullanıcısıyım.
Film izler müzik dinler maç seyreder, Nette dolaşır Foto Video editler ve arada oyun oynardım.
Benim şuan kullandığım 15 senelik emektar dizüstü pc'nin (ben artık buna bir isim verdim "TAKOZ") aynen böyle bir kurtarma 2xCD 'si var.İçindeki anahtarlığı .vim dosyasını açarak alabilirsin.Yada gömülü bios'dan yazılım aracılığı çekebilirsin.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

En iyisi başlık açıp bağış toplanır yazalım. Arkdaş forumda bir tane mi düzgün yeni nesil pcsi olan olmaz. Tarkan abinin eski. Feuerin de sorunluydu snırım. Burakın da eski. Bir tek esatiz şanslı aramızda.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Aynen Orj işletim sistemi ve Driver Dvd'si sorduğumda içinden çıkıyor Yanında veriyoruz dediler.
Hatta Os Dvd'si Mavi , Driver Dvd'si ise koyu renkteydi.
Ayrıca Laptopta işletim sistemi Windows 7 Home premium olarak ön yüklü gelmişti. Hemde Aktive edilmiş halde.
Ve Laptopu açtığımda herşeyin çalıştığını görmüştüm. Wifi Fn menüsü Bluetooth Kart okuyucu Ses sürücüsü Dahili ve Harici Gpu gibi.
Galiba home Almak ve kullanmak en mantıklısı. Malum kaynak tüketimi farkı var. Aslında bu çok sorun olmaz ama,
Benim gibi bilgisayarı eski olan insanları etkiliyor ne yazık ki. Ve bu fark az da olsa hissedilebiliyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Ben 6 aydn fazla win7 starter kullandım, gayet de güzel kullanıldı bir sıkıntı yaşamadım. Starter diyorum bak. Tema kısıtlaması vardı onu da arkadaşlar bilir bir patch ile çözdüm. Bildiğin pro gibi çalışıyodu bi kısıtlamaya denk gelmedim.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Bu generic keyi isoda yapacağınız bir düzsenleme ile elle girmenize gerek kalmadan ayarlayabilirsiniz.
Katılımsız diye aratın bulursunuz.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Starter iyidir. Biraz bilirim onu. Kuzenlerim Laptop aldığında bana sen formatla dediler. Starter Yada Home kurmuştum.
Herhangi bir sorun sıkıntı yaşamadılar. Ama onlar çok benim gibi bilgi sahibi değillerdi. Birden çok fazla bilmedikleri şeyleri kuruyorlar.
Arada yavaşladığını söylüyorlardı. Onuda yine ben çözdüm. Getirdiler birgün içinde gereksiz ne varsa temizledim.
Bazı yazılımlara "Should i remove it" den baktım. Çoğu virüslü sorunluydu kaldırabildiklerimi kaldırdım temizledim.
Sonrası malum standart işlemler Disk denetle Disk temizle Disk birleştir. Bunları yapınca bile hızlandı. Home ve Starter gayet güzeldir.
Kullandığım program oyun sayısı o kadar fazlaydı ki hatırlamıyorum bile. Daha sonra ustalaşınca Home yetmeyince Ultimate'e geçtim.
Sonrada ekran kartı yandı. Sonrada önce oyun oynamayı bıraktım, Sonrada yarıda kalan sistem geliştirme işine el attım.
Kaynak tüketimini muazzam seviyelere düşürmüştüm. En son ultimate 64 bit kullandım. Buna en ağır sürümde derler ama çok öyle değildi.
Zamanlanmış görevlerden 16 tane kapatmışım. Hizmetlerdende 132 tane kapatınca hemen hemen herşeyin kökünü kazıdım.
İlk aldığım zamanlar 2 dakikaya anca açılan sistem, Artık 20 saniyede açılıyordu. Ama olay günlüğü 25 saniye olarak gösteriyordu. :D
Boştaki Ram kullanımı 1.5 Gb''tı onu bile 700 Mb'a çekmiştim. Genel olarak Cpu kullanımı %0 nadiren 1 , Ram kullanımı 700 Mb
Disk kullanımı yok denecek kadar az, Ağ kullanımı ise % 0 dı. Şu Windows 7 ayarında bir sistem çıkarsalar ne güzel olurdu sorunsuz sıkıntısız.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

shampuan yazdı: 28 Haz 2022, 16:58 En iyisi başlık açıp bağış toplanır yazalım. Arkdaş forumda bir tane mi düzgün yeni nesil pcsi olan olmaz. Tarkan abinin eski. Feuerin de sorunluydu snırım. Burakın da eski. Bir tek esatiz şanslı aramızda.
Bendeki malesef yakında 10 yıllık olacak , kadınlar altın günü yapıyor ya bizde Bilgisayar için bağış günü mü yapalım :-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Pulumuz yetmez. Her ay birimiz için 7000Tl toplamak gerek. Bu da sıra atıyorum bana gelene kadar toplamda fazladn bir 7binim olması gerektiği anlamına geliyor 7 kişi için. Pardon 6bin. Sıra bana geldiğinde 6 ay geçmiş olacak ve fiyatlar değişecek... :?:

Onun yerine tek bilgisayar alıp aramızda dönsek bile yine kurtarmıyor. Hay böyle coğrafyayı.
Kullanıcı avatarı
south
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 38 kez

Mesaj gönderen south »

2 ay önce freedos sifir laptopa microsofttan indirdigim win10 kurdum ya key istemedi ya da atlatabiliyordun orayi