Youtube'a Girerken "Siz Olduğunuzu Doğrulama" Sorunu (Olası Çözüm)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3386 kez

Youtube'a Girerken "Siz Olduğunuzu Doğrulama" Sorunu (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen burak35 »

Merhaba. 2 Gün önce Youtube'a Girerken "Siz Olduğunuzu Doğrulama" Yazan bir sorunla karşılaştım.
Şurada görüldüğü gibi;

Resim

Açıkçası bu sorunla daha öncede karşılaşmıştım. Ama her seferinde "Neyse Boşver Sonra Denerim" Diyerek ötelemiştim.
Yine aynı sorunla karşılaşınca, Bu sefer uğraşmak ve düzeltmek istedim.

Aslında bu soruna Şunlar neden oluyor olabilir; (Muhtemel Şüphelendiklerim)

1 Vpn tarayıcı eklentisi yada programı kullanıyor olabilirsiniz, Açıkmı? çalışıyormu? Kontrol edin (Ben kullanmıyordum)
Eğer Sizde kullanmıyorsanız Ya Kapatın Ya da Komple Kaldırın gitsin. (Zaten artık çoğu doğru düzgün çalışmıyor ve Hatta bazen sorun bile çıkartabiliyor)

2 Tarayıcı ile ilgili bir sorun olabilir. Değiştirmeyi veya sıfırlamayı deneyin belki düzelebilir. (Benim Tarayıcım zaten yeni olduğu için değiştirmedim)

3 Tarayıcı geçmişi. Geçmişi silmeyi deneyin, Belki düzelebilir. (Bende düzelmedi)

4 Dns. Eğer Dns değiştirdiyseniz bundan kaynaklı olabilir. Varsayılana Ya da Başka bir Dns'ye ayarlayın (Ben değiştirmemiştim)

Ve Aklıma Gelen Son Çare, Muhtemelen Bu olası Çözümdür;

-Modemi Resetleyin. Ben Modemimi Resetlediğimde Sorun Kendiliğinden çözüldü.

Eğer sizde böyle bir sorun ile karşılaşırsanız, Ya üstte bahsettiklerimi kontrol edin. Ya da Hiç uğraşmayın Direkt "Modemi Resetleyin".

Ben Bu soruna İnternet servis sağlayıcı'nın (İSS) Neden olduğunu düşünüyorum.
Bu sorun bazen hiç yaşanmasada, Bazen kendi kendine hortluyor ve tekrar ortaya çıkabiliyor.

Umarım işinize Yarar. İyi Günler Dilerim... :arrow:
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Re: Youtube'a Girerken "Siz Olduğunuzu Doğrulama" Sorunu (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen ozgutozkan »

Vpn tarzı kullanırken başıma gelebiliyor. Her ülkenin bir ip adresi aralığı vardır. Bu sayede ülke sorgulaması filan yapılabiliyor. Hesaba farklı bir ülkeden veya yerden girerken google böyle evham yapıp kullanıcı güvenliği adına fazladan güvenlik önlemleri alabiliyor.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Birinci tahmin doğru. Bakınız benzer konu:

viewtopic.php?p=500377#p500377

PCden VPN kullanırsan, başka bir hesaptan VPN açmaya çalışırsan google bu harekette şüphelenerek hesaplarını bir süre için pasif edebilir.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3386 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Teşekkürler. (Demek ki bir tek benim başıma gelmemiş) Bu sorun her zaman olmasada zaman zaman oluyor.
İşin Garibi Ben Vpn kullanmıyorum. Bu soruna İss'nin neden olduğunu düşünüyorum. Biara Sordum.nete giremiyordum.
Ve birkaç siteyede girerken sorun yaşıyordum. Dediğim gibi bu sorun Bazen kendiliğinden ortaya çıkıyor.
Bazende kendiliğinden düzeliyor.
Böyle bir sorunda Ya Vpn var mı açık mı kontrol etmek lazım ve Açıksa kapatmak lazım,
Ya da Direk modemi resetleyip geçmek lazım hiç uğraşmamak için. Şuan başka bir çözüm yolum yok malesef. (Bulursam Yazarım)
Aslında İss'ye durumu anlatmak lazım ama ilgilenmiyorlar. Hep geçici sorundur Bla bla diyip yolluyorlar.
Bende Sıkkın-Kursak bir insan olduğumdan, Bazende bir anda sinirlendiğimden uğraşmak istemiyorum açıkçası.