Avrupa Merkez Bankası başkanı: kriptoların hiçbir değeri yok

Hertürlü Ekonomi bilgisinin paylaşıldığı yer
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37665
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 453 time
Been thanked: 262 time

Avrupa Merkez Bankası başkanı: kriptoların hiçbir değeri yok

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Kripto para birimleri şu anda kötü zamanlardan geçiyor. Neredeyse 1 trilyon dolarlık piyasaları yok eden çöken fiyat düşüşüne ek olarak, insanlar Bitcoin ve diğer dijital varlıklarını paraya çevirmek için sıraya giriyor gibi görünüyor. En son eleştiri, kripto paranın hem "hiçbir şeye" dayanmadığını hem de değersiz olduğunu söyleyen Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Christine Lagarde'dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde Hollanda televizyonunda konuşan Lagarde, konuyla ilgili duygularını çok net bir şekilde dile getirdi. “Bütün kripto varlıklarının son derece spekülatif, çok riskli varlıklar olduğunu söyledim” dedi. "Benim çok alçakgönüllü değerlendirmem, hiçbir şeye değmediği yönünde. Hiçbir şeye dayanmıyor, bir güvenlik çıpası olarak hareket edecek hiçbir temel varlık yok."

Lagarde'ın yorumları, kriptonun büyük bir krizle karşı karşıya olduğu bir zamanda geliyor.

1. Terra'nın ve destek kripto parası Luna'nın bu ayın başlarında çöküşü,
2. Artan düzenleyici inceleme
3. Rusya/Ukrayna savaşının ek baskısı

Gibi nedenlerle baskıyla karşı karşıya kalan kripto piyasalarının değeri büyük ölçüde azaldı. Bitcoin'in fiyatı altı ay öncesine göre neredeyse %50 düştü ve Ethereum geçen ay yaklaşık %42 düştü.

Resim

Lagarde ayrıca ECB'nin önümüzdeki dört yıl içinde gelmesi beklenen dijital Euro projesinden de bahsetti. " dijital para birimini çıkardığımız gün, Merkez bankası arkasında olacak" dedi. ECB başkanı, oğullarından biri annesinin tavsiyesine karşı çıkarak Kripto paraya yatırım yaptığını söyledi. Yorumlar, kripto milyarderi ve kripto borsası FTX'in kurucusu/CEO'su Sam Bankman-Fried'in bir ödeme ağı olarak Bitcoin için bir gelecek görmediğini söylemesinden kısa bir süre sonra geldi . BTC'nin çalışma kanıtı sistemini yüksek çevresel maliyetleri ve verimsizliği nedeniyle eleştirdim.

Kaynak:
https://twitter.com/Lagarde/status/1528347439459090434
Cevapla