Ublock Origin Ayarlarım Nasıl Olmalı?

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3484 kez

Ublock Origin Ayarlarım Nasıl Olmalı?

Mesaj gönderen burak35 »

Sorum başlıktaki gibiydi. Ublock origin ayarlarım nasıl olmalı diye düşünüp sürekli ayarları değiştirdim.
Ve en sonunda kendime göre bir kombinasyon oluşturdum.
Standart bir "Ublock Origin" kurulumunda Varsayılan olarak 10 yada 11 Filtre açık Gelir.
Bunlar korurmu? Elbette korur ve de işe yarar ama daha fazla filtrede açılabilir.
Şimde gelin bakalım ben hangi filtreleri açmışım;

Ublock Origin kontrol panelini açalım;
Filtre Listeleri sekmelerine geçelim.
Buradan "Yerel"den başlayarak

Resim

"Çok Amaçlı"ya kadar herşeyi etkinleştirebiliriz.

Resim

Bu sayede tarayıcımızın korumasını arttırarak artık internette reklam görmeden rahat rahat istediğimiz gibi dolaşabiliriz.

Edit: Ublock Origin'i yaklaşık 5-6 senedir kullanıyorum. Nette hangi filtreler açık yada kapalı olmalı diye uzun uzun araştırdım.
Tabikide sağlıklı bir bilgiye ulaşamadığım için iş başa düştü diyip kendime göre filtreleri açıp kapayıp düzenledim.
Çok uzun bir süredir bu filtreler açık olacak şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun sıkıntıda yaşamadım. Tercih sizin.
Tabikide Ne kadar çok filtre açık olursa o kadar çok koruyacaktır, Bunuda unutmamak lazım.
Eğer sık kullandığınız bir sitede görüntüde bozulma olursa, Filtreleri sırayla açıp kapayıp hangisi sorun oluşturdu bulabilirsiniz.
İyi Günler Dilerim... :arrow:
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Re: Ublock Origin Ayarlarım Nasıl Olmalı?

Mesaj gönderen mahferer »

Çok teşekkürler kurulumda ilk yaptıklarımdan birisi de ublock origin'i browser'lara eklemektir..
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 3484 kez

Re: Ublock Origin Ayarlarım Nasıl Olmalı?

Mesaj gönderen burak35 »

Teşekkürler. Şu an en iyi reklam engelleyici bu gibi. Bende uzun zamandır kullanmaya devam ediyorum. Umarım bozmazlar.