Google, Rusya'da iflas sürecini başlattı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Has thanked: 426 time
Been thanked: 247 time

Google, Rusya'da iflas sürecini başlattı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Google’ın Rusya’daki iştirakinin, ülkedeki hukuki ilanların yayınlandığı portalda yer alan ilanında, ABD'li teknoloji devi Google, Rusya'daki iştirakinin mali yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesiyle iflas sürecini başlattığını duyurdu. İlanda, şirketin 22 Mart itibarıyla mali yükümlülüklerini yerine getiremediği bilgisine yer verildi.

Rusya, aylar süren gelişmeler sonrasında Google’a verdiği yaklaşık 120 milyon dolarlık cezayı (YouTube içerikleri ile alakalı) alamamasının ardından şirketin Rusya’daki banka hesaplarına el koydu. Bu yüzden ülke içerisinde operasyon yapamaz ve çalışanlarının maaşlarını ödeyemez hale geldiklerini açıklayan internet devi, bundan dolayı ülkede iflas sürecini başlattı. Google, bu şaşırtan iflas kararına rağmen Gmail, Maps, Android ve Play Store gibi ücretsiz servislerinin Rusya’daki kullanıcılara normal şekilde hizmet vermeye devam edeceğini açıkladı. Biliyorsunuz Rusya’nın Ukrayna işgaline tepki göstermek adına devreye alınan çok sayıda ambargo bulunuyor. Sadece ABD’li değil diğer birçok ülkedeki şirket Rusya’daki operasyonlarını sonlandırmış durumda. Artık ülkede Google tarafının ücretli hizmetleri de olmayacak ve bu durum birçok yerel şirket için ciddi sorunlar yaracak. Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.

Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişim Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) tarafından açılan ve Google’ın kaybettiği davalar nedeniyle şirketin 7,2 milyar ruble para cezası ödemesi gerekiyordu.

Kaynak:
https://www.log.com.tr/internet-devi-go ... -baslatti/
https://www.dunya.com/sektorler/teknolo ... eri-658274
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 172 time
Been thanked: 217 time

Re: Google, Rusya'da iflas sürecini başlattı

Mesaj gönderen shampuan »

Rusya, seni hiç sevmem ama t*****nı yiyim senin. Dünyada Amerika'ya kafa tutup, Çin gibi bir ülkenin önemli bir telefon firmasına androidi kullanım yasağı getirmiş bir dev'e posta koyup kapattırmak ne demek!? Bir düşünün. Şu anda ne yaparsak yapalım direnemediğimiz, gözetlenmekten kaçamadığımız bir firmayı fena tokatlamış. Haklıdır haksızdır orasını bilemem. Ben buna haşırt etkisi diyorum.
Ugurb
Bit
Bit
Been thanked: 4 time

Mesaj gönderen Ugurb »

Şimdiden bir çok firma Rusya'dan çekilmeye başladı, galiba Rusya 90lı yıllara tekrar dönmeye başlayacak.
Kullanıcı avatarı
burak35
Kilobyte4
Kilobyte4
Has thanked: 188 time
Been thanked: 169 time

Mesaj gönderen burak35 »

Rusya'nın Kimseye ihtiyacı yok. Mesela adamların kendi Facebook'u Youtube'u Var. Giriyorsun kişisel bilgi kaptırmıyorsun.
Çünkü zorunluluk yok. Gir göbek adınla üye ol. Ahmet Mehmet Vs. Ayrıca İstediğin filmi izle müziği dinle. Oh mis 10 numara.
Ha buarada Google hizmetleri Hintlilerin elinde olduğu için hiç acımadım. Beter olsunlar. Önce adam gibi hizmet versinler.
Bugün hala Drive'a Dosya yüklerken Paso Bekletiyorlar. Aynı Tarayıcı Rar Dosyamı Mega'ya 15-20 Dakikaya yüklerken,
Drive'a 40 dakikakya anca yüklüyorum. Upload Hızı berbat. Youtube'da bile bazen hesaba girerken sorun yaşatıyor.
Neymiş Efendim Telefon numarası Girmemişim? Bak bak? Mecburmuyum arkadaşım?
Ben Youtube'u Sevdiğim eski Old School Rock metal müzik gruplarının içeriklerini indirmek için kullanıyorum.
Vermek zorundamıyım sana telefonumu? Sinir ediyorlar insanı, Neyse Tepem attı yine :-D