FTX CEO'su BTC nin geleceğine inanmıyor

Hertürlü Ekonomi bilgisinin paylaşıldığı yer
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37665
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 453 time
Been thanked: 262 time

FTX CEO'su BTC nin geleceğine inanmıyor

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Sam Bankman-Fried, Bitcoin'in bir ödeme ağı olarak çalışabileceğine inanmadığını, iş kanıtı algoritmasının yüksek enerji maliyetlerini eleştirdiğini ve saniyede milyonlarca işlemi sürdüremeyeceğini iddia ettiğini söyledi. Bununla birlikte, bunun bir değer deposu olma potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Pazartesi günü verdiği bir röportajda kripto milyarderi Sam Bankman-Fried, bir ödeme ağı olarak Bitcoin için bir gelecek görmediğini söyledi. Bankman-Fried, dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan FTX'in kurucusu ve CEO'sudur.

Otuz yaşındaki milyarder, Bitcoin'in işlemleri doğrulamak için kullanılan temel iş kanıtı sistemini yüksek çevresel maliyetleri ve verimsizliği nedeniyle eleştirdi. Ağın saniyede milyonlarca işlemi gerçekleştiremeyeceğini savundu. Ancak, kullanıcıların Bitcoin'i Lightning gibi iki ödeme protokolünü katmana aktarabileceklerinden bahsetti. Ayrıca, hisse kanıtı ağlarının bu sorunları çözdüğünü de kaydetti.

https://twitter.com/SBF_FTX/status/1526098754163687424

Bitcoin'i bir hisse kanıtı algoritmasına geçirmek kolay bir iş olmayacaktı. Bir hatırlatma olarak, Ethereum geliştiricileri birkaç yıldır PoS'a geçmeyi planlıyor.Bankman-Fried, Bitcoin'e ödemeler için uygun bir para birimi olarak inanmasa da, altına benzer bir varlık, emtia ve değer saklama potansiyeline sahip olduğundan bahsetti.

Geçen hafta, stabilcoin Terra çöktükten sonra tüm kripto piyasası büyük bir çöküş yaşadı. Bitcoin o zamandan beri biraz toparlandı, ancak Kasım ayındaki zirvesinden bu yana hala yüzde 50 Kayıpta.

Kaynak:
https://www.techspot.com/news/94612-ceo ... as-no.html
Cevapla