Emirates Airline, Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Hertürlü Ekonomi bilgisinin paylaşıldığı yer
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37621
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 430 time
Been thanked: 249 time

Emirates Airline, Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Dubai merkezli Emirates hava yolu şirketi, yakın zamanda Bitcoin’i ödeme seçeneği olarak ekleme planları olduğunu açıkladı.

Dubai’yi kripto endüstrisinin merkezi yapma planlarıyla uyumlu olarak Emirates Operasyon Direktörü Adel Ahmed Al-Redha, Bitcoin’i kabul etmeye sıcak bakmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Adel Ahmed Al-Redha, müşterilerle daha hızlı ve esnek bir bağlantı kurmak adına Blockchain, kripto paralar ve Metaverse de dahil olmak üzere dijital çözümlerini benimsediklerini doğruladı.

Al-Redha, Travel Market tarafından düzenlenen medya toplantısında Bitcoin açılımları haricinde uçuş kayıtlarını Blockchain üzerinden tutma planları olduğunu da dile getirdi.

Emirates, Bitcoin dışında NFT ve Metaverse alanını da kullanmak istiyor

Emirates, yakın zamanda Bitcoin ödeme seçeneğini aktif hale getirme planlarına ek olarak resmi web sitesi üzerinden NFT koleksiyonları da yayınlanacağını duyurdu. Kripto projeleriyle ilgili fizibilite çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Operasyon Direktörü, bu alanda hizmet verecek personel istihdamına başladıkları konusunda ipuçları verdi.

Al-Redha, şirketin henüz Bitcoin kabulünü gerçekleştirmemiş olsa da Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto dostu yaklaşımına atıfta bulunarak altyapı oluşturma konusunda diğer ülkelerden daha avantajlı bir konumda olduklarını iddia etti.

Kripto para piyasalarında bu hafta ağır kayıplar yaşanmasının yanında Bitcoin kullanımına yönelik benimsenme haberleri gelmeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:
https://tr.investing.com/news/cryptocur ... or-2303334
Cevapla