Antivirüs (false positive) Nedir?

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Antivirüs (false positive) Nedir?

Mesaj gönderen shampuan »

59 dolara satılıyor:

https://www.quetek.com/prod02.htm

Olmadı bunu da önerilenlere ekleriz.

Bir başlık açalım, en iyi veri kurtarma programlarını sıralayalım. Konu yapmış oluruz.
Kullanıcı avatarı
wonder
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 185 kez

Mesaj gönderen wonder »

Easeus
Disk drill
R-studio
Bu yazılımlar eklenebilir.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

H4NOK yazdı: 03 May 2022, 22:35 aslında haklısınız, ben uzun zamandır forumlara kayıt olan yada paylaşımda bulunan biri değilimdir, çünkü iş hayatım sebepli firmalara web yada masaüstü programlama işleri sebebiyle net ortamlarına fazla zaman ayıramadım, ilk forumu velociraptor üstadın yazdığı programlardan biri sebebiyle bulmuştum, baktım ortam güzel bende arada ufaktan paylaşımlar yapar zaman geçiririm düşüncesindeydim, burda paylaştığım programları zaten foruma özel tasarlayıp hazırladığım yazılımlar, farklı bir yere dağıtmıyorum, art niyetli biri her siteye programını yaymak amaçlı konu açabilirdi işin gerçeği, ben amaç olarak emek verilen bir şeyin insanlara yararlı olması düşüncesini taşırım, farkındayım foruma ilk girişte tanışmadan program paylaşımım insanlarda farklı bir izlenim oluşturmuş olabilir ama o tür art niyet taşımayan biriyimdir, benimde bir nevi hobim kodlamak ve paylaşmak denilebilir.

yazılımların kaynak kodunu paylaşmayı düşünüyorum, ileri deki programlardan bir çoğunun kaynak kodunu ekleyeceğim, bu sayede programın içeriği hakkında kişiler kendileri de derleyerek daha iyi bilgi sahibi olabilirler.

ders konusuna gelince, haddim olmayan şeylere hiç bir zaman el atmamış biriyimdir, uzun yıllardır yazılımla alakadar olmama rağmen bazı konularda eğitim verecek seviyede (hadde) kendimi görmüyorum, ancak bazen ders videoları paylaşmayı düşünüyorum, kısmetse elbette
Anladım hocam, nasipse ileride ders bekleriz :arrow:
GitHub'ınız var mı?
velociraptor yazdı: 03 May 2022, 22:40 Esatiz den de adım adım "hello world" exe si yapma bekliyoruz. Mesela ; Şu programı indirip kurun şuraya Merhaba dünya yazın , şuradan exe yapın ve çalıştırın gibi ...
C Ders 1 diye başlayalım o zaman hocam yavaştan :)
Kullanıcı avatarı
H4NOK
Megabyte1
Megabyte1
Teşekkür etti: 275 kez
İletişim:

Mesaj gönderen H4NOK »

esatiz yazdı: 03 May 2022, 23:26
H4NOK yazdı: 03 May 2022, 22:35 aslında haklısınız, ben uzun zamandır forumlara kayıt olan yada paylaşımda bulunan biri değilimdir, çünkü iş hayatım sebepli firmalara web yada masaüstü programlama işleri sebebiyle net ortamlarına fazla zaman ayıramadım, ilk forumu velociraptor üstadın yazdığı programlardan biri sebebiyle bulmuştum, baktım ortam güzel bende arada ufaktan paylaşımlar yapar zaman geçiririm düşüncesindeydim, burda paylaştığım programları zaten foruma özel tasarlayıp hazırladığım yazılımlar, farklı bir yere dağıtmıyorum, art niyetli biri her siteye programını yaymak amaçlı konu açabilirdi işin gerçeği, ben amaç olarak emek verilen bir şeyin insanlara yararlı olması düşüncesini taşırım, farkındayım foruma ilk girişte tanışmadan program paylaşımım insanlarda farklı bir izlenim oluşturmuş olabilir ama o tür art niyet taşımayan biriyimdir, benimde bir nevi hobim kodlamak ve paylaşmak denilebilir.

yazılımların kaynak kodunu paylaşmayı düşünüyorum, ileri deki programlardan bir çoğunun kaynak kodunu ekleyeceğim, bu sayede programın içeriği hakkında kişiler kendileri de derleyerek daha iyi bilgi sahibi olabilirler.

ders konusuna gelince, haddim olmayan şeylere hiç bir zaman el atmamış biriyimdir, uzun yıllardır yazılımla alakadar olmama rağmen bazı konularda eğitim verecek seviyede (hadde) kendimi görmüyorum, ancak bazen ders videoları paylaşmayı düşünüyorum, kısmetse elbette
Anladım hocam, nasipse ileride ders bekleriz :arrow:
GitHub'ınız var mı?
velociraptor yazdı: 03 May 2022, 22:40 Esatiz den de adım adım "hello world" exe si yapma bekliyoruz. Mesela ; Şu programı indirip kurun şuraya Merhaba dünya yazın , şuradan exe yapın ve çalıştırın gibi ...
C Ders 1 diye başlayalım o zaman hocam yavaştan :)
github açma niyetim vardı, evet yeni açtım

Kod: Tümünü seç

https://github.com/H4NOK
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen esatiz »

H4NOK yazdı: 04 May 2022, 00:02 github açma niyetim vardı, evet yeni açtım

Kod: Tümünü seç

https://github.com/H4NOK
:arrow:
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3

Mesaj gönderen esatiz »

shampuan yazdı: 03 May 2022, 23:05 Bir başlık açalım, en iyi veri kurtarma programlarını sıralayalım. Konu yapmış oluruz.
wonder yazdı: 03 May 2022, 23:13 Easeus
Disk drill
R-studio
Biriniz başlık açsın tartışalım, tecrübelerimizi paylaşalım. Arşivde hepsi var ama hangisi daha iyi kıyaslamadık hiç :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Hepsinin mantığı aynıdır. Ama için rahat olsun diyorsanız, yüksek kalite ve profesyonellik istiyorsanız R-Studio.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

esatiz yazdı: 04 May 2022, 20:06
shampuan yazdı: 03 May 2022, 23:05 Bir başlık açalım, en iyi veri kurtarma programlarını sıralayalım. Konu yapmış oluruz.
wonder yazdı: 03 May 2022, 23:13 Easeus
Disk drill
R-studio
Biriniz başlık açsın tartışalım, tecrübelerimizi paylaşalım. Arşivde hepsi var ama hangisi daha iyi kıyaslamadık hiç :?:
Yanlış format, yarım bozulmuş hdd vesaire den ben hem kendi hem de arkadaşların arşivi kurtardım birkaç kez file scavenger ile.
Başka programları çok incelemedim ihtiyaç duymadığım için ama incelediğim zaman klasör yapısını korumadıklarını görmüştüm eğer koruyorlar ise denemek lazım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bahsedilen yazılımlar koruyorlar. İsim ve klasörcek kurtarırlar.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

shampuan yazdı: 04 May 2022, 21:49 Bahsedilen yazılımlar koruyorlar. İsim ve klasörcek kurtarırlar.
Benim denediğim zaman 2003 filandir :-D