Klasörleri nasıl kilitleyebilirim?

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 37 kez

Re: Klasörleri nasıl kilitleyebilirim?

Mesaj gönderen zirvedeneme »

shampuan yazdı: 25 Nis 2022, 14:57 Hocam şimdi sen sorunca araştırdım program fosil olmuş. Sadece eski yıllarda birkaç forumda bahsedilmiş o kadar. Güvenlik konusunda hiçbir garanti veremem ama o yıllarda antivirüslü bir XP'de hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Yine de dikkatli olmalısın.

Baktın ki güvenemiyorsun, sadece bir klasöre giriş izni atamak da güvenli değil ki? Bir şekilde o izni kırmak kolaydır. Ama dosyayı 7z ya da winrar gibi bir programla AES şifreleme yaparsan af buyur bir tarafını yırtsa açamaz. Yeter ki şifren sağlam olsun ve DAHA DA ÖNEMLİSİ ŞİFRENİ ASLA UNUTMA YANARSIN!
:lol: :lol: unutmayız unutmayız. hocam rarlamak bana hoş gelmiyor ya. öyle hackerler arasında değilim. sadece aşırı basit güvenlik önlemleri alıyorum. iş yerinde biri gelip benim klasörümü açamasın istiyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

İşyerinde hekır ya da buna benzer biri yoksa ITRACODE kullan. Yav bi dene? Memnun kalmadım de, gel buraya devam edelim.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1

shampuan yazdı: 25 Nis 2022, 15:07 İşyerinde hekır ya da buna benzer biri yoksa ITRACODE kullan. Yav bi dene? Memnun kalmadım de, gel buraya devam edelim.
HOCAM FOSİL OLMUŞ DEDİNİZ KORKUTTUNUZ :-D SONRA BİR ŞEY OLUR AÇAMAM KLASÖRÜ FALAN. BAŞIMIZA İŞ ALMAYALIM :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Bir deneme klasörü oluştur. İçine üç beş çöp dosya at. Klasörü kilitle bir hafta sonra aç. Bir hafta sonunda bozulmayan hiç bozulmaz. Ben bunu XP'de bir klasörü kilitlemek için denedim. Unutmuşum. Klasöre tıklattım baktım şifre soruyor şaşırdım. Sonra hatırladım şifrelediğimi. Şifreyi girdim ve hooop tamamdır. Riske girmeden program kullanamazsın. Dosyalarının yedeğini bir flaşa alır devam edersin.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1

shampuan yazdı: 25 Nis 2022, 15:26 Bir deneme klasörü oluştur. İçine üç beş çöp dosya at. Klasörü kilitle bir hafta sonra aç. Bir hafta sonunda bozulmayan hiç bozulmaz. Ben bunu XP'de bir klasörü kilitlemek için denedim. Unutmuşum. Klasöre tıklattım baktım şifre soruyor şaşırdım. Sonra hatırladım şifrelediğimi. Şifreyi girdim ve hooop tamamdır. Riske girmeden program kullanamazsın. Dosyalarının yedeğini bir flaşa alır devam edersin.
BİR FLAŞA ALAYIM O ZAMAN. ONDAN SONRA BU DEDİĞİNİZ PROGRAMI DENEYEYİM HOCAM :-D