Tırnak mantarına yöntemler

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Has thanked: 456 time
Been thanked: 264 time

Re: Tırnak mantarına yöntemler

Mesaj gönderen velociraptor »

Son durum ; Birinden duyduğum , mantarlı tırnağa Tentürdiyot sür tavsiyesi ile bir çuval incir berbat oldu ve mantar tırnağın %70 ine inanılmaz hızla yayıldı . Sakın mantarlı tırnağa Tentürdiyot sürmeyin ters tepiyor
Kullanıcı avatarı
feuer
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 89 time
Been thanked: 141 time

Mesaj gönderen feuer »

Bir fısfıs ve krem var. İkisi birlikte iyi geliyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

İsimlerini yazarsan araştırırım
Kullanıcı avatarı
feuer
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 89 time
Been thanked: 141 time

Mesaj gönderen feuer »

yarın bakayım abi not etmiştim diye hatırlıyorum. Uzun zaman oldu. enabızda yoktur.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Global Moderator
Global Moderator
Has thanked: 183 time
Been thanked: 234 time

Mesaj gönderen shampuan »

Geçmiş olsun. En sıkıntı ve anti-karizma hastalıklardan birisi.
Ben de de son zamanlarda ökçelerde çirkin görünüm başladı. Ponza taşına ihtiyacım var.

Yine sizinki tırnak mantarıymış ayak dokusuna bulaşan cinsi daha kötü hem aşırı kaşıntı hem de koku yapıyor.
Askerdeyken bana da mantar bulaşacak diye ödüm kopardı (erkeklerin çoğuna askerde bulaşıyor). Bir arkadaş anlattı abi botu da çıkaramıyorsun içinde kaşındıkça gözlerimden yaşlar geliyordu diyordu. İzne giderken bir eczaneye uğrayıp durumu anlatıyor. Bayan bir eczacı bana sprey verdi dedi. Bu spreyi kullanınca tamamen bıçak gibi kesildi Allah ondan razı olsun kaza bela vermesin diye dua ediyordu çocuk. Feuer'in söyleyeceği spreyin o olma ihtimali var mı bilmiyorum.

Bende mantar falan yok şükür. Ama babamda vardı berbat bir durum. Tırnaktaki nasıl bir belaysa yumuşak dokuya bulaşanı da öyle.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bende sol ayak Küçük tırnağımda 30 yıldır vardı lakin bir olumsuzluğunu görmedim , neyse bundan 12-13 yıl kadar önce Real de bir ayakkabıyı çok beğendim deneyeyim dedim (Huyum değildir lakin çorap yoktu ayağımda) , haydaa aynı sol ayağımın bu sefer baş parmağında belirdi , lakin çok çok yavaş ilerliyordu hatta bir ara tam tedavi etmek üzereydim , taa ki Tentürdiyot olayına kadar , şimdilik sadece tırnakta
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Resim

Lazerle tırnak mantarı tedavisi, kısa dalga boylu “Nd-Yag” olarak adlandırılan özel bir lazer ışığı kullanılarak yapılmaktadır. Bu tedavide hedef tüm tırnakların 39-42 derece olana kadar ısıtılmasıdır. Herhangi bir ağrı kesici ya da anestezi kullanılmadan yapılan işlem yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Tedavi tırnağın dibinde temiz tırnak çıkması görülene kadar devam ettirilmektedir.Haftada bir veya 15 günde bir yapılan beş seanslık tedavi yeterli olmaktadır. Hastalar, uygulama sonrasında aynı gün iş ve sosyal yaşamlarına dönebilirler.

Kaynaklar:
https://www.memorial.com.tr/saglik-rehb ... bilirsiniz
https://www.drzehradoust.com/lazerle-tirnak-mantari/
https://www.physics-and-radio-electroni ... laser.html