Kaspersky ABD' de Yasaklandı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Re: Kaspersky ABD' de Yasaklandı

Mesaj gönderen velociraptor »

Firewall ının geri planda çalıştığını düşünüyorum. Ayrıca kaspersky nin bankacılık vs güvenliğini sağlamak için otomatik kurulan bir eklentisi var o sayfayı tamamen koruyor lakin ben kullanmıyorum yani Ek hiçbir uygulama kullanmıyorum. (Bu arada kaspersky ile bir ortaklığım yok) :-)
Kullanıcı avatarı
wonder
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 185 kez

Mesaj gönderen wonder »

Eklentiyi görmemiştim tamamdır :arrow:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Resim

Bu arada ek bilgi vereyim üstteki yazı Alman CHIP dergisi Mayıs sayısı (05/2022) sayfa 13 ten alınmıştır. Almanlar Test etmişler, Sonuç :

TR- Antivirüs Testi , Kaspersky'nin verilere yetkisiz erişim sağladığına dair hiçbir kanıt sunmuyor.
DE- Allerdings habe AV-Test keine Hinweise, dass Kaspersky Daten unberechtigt abgreife
US- AV-Test has no indication that Kaspersky is accessing data without authorization.

Yani Amerikanın kararı Tamamen siyasi
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Ben bu Kaspersky'i sevmeye başladım.
Başımdaki sıkıntılar geçince bir bakayım şuna.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Evet benim ilgimi de yasaklandı cümlesi çekti. Birşey sebepsiz yalan dolan ile yasaklandığında çok ilgi çekiyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Xp zamanından beri dönem dönem kaspersky kullandım , Bu antivirüslerde şöyle bir durum var mesela 2-3 yıl biri çok iyi sonraki birkaç sene bir başkası sistemi yormuyor ve stabil çalışıyor , dönemi yakalamak önemli , şimdilik kaspersky iyi görünüyor ilerki sürümlerde bozarsa , avast , birdefender ... gibi alternatiflere yöneliriz. Yeterki Ücretsiz olup bizi ilaçla falan uğraştırmasın.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Kendimi bildim bileli ücretsiz avast kullanırdım ben, windows 10 ile birlikte bıraktım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Avast'ı en son win7 kullanırken hiç yoktan iyidir diyerek indirip kurmaya çalıştım. Öyle bir kastı öyle bir kastı ki daha ne diyeyim. Sonra gitmiş benim eski sürüm CCleaner'ı güncellemiş, hemen kaldırdım. Kaldırırken neden kaldırıyorsunuz diye soruyor. Okkalı laflar dizdim gönderdim. Hemen ardından avira indirdim kırmızı şemsiye. O da kurulumda öyle kaldı. Durduramadım. Res çektim. Kalıntıları temizleyip bir daha denedim. Yine kaldı. Durdurulamıyor, ekrandan kalkmıyor ki birşey yapayım. Şemsiye açılmıyor yani nereye girdiyse. Şemsiye de tam şemsiyeymiş. O gün bugün antivirüs kurmaktan ve kullanmaktan vazgeçtim. Şu anda yardımcı güvenlik yazılımlarıyla idare ediyorum. Ama açıkçası güvende hissetmiyorum.

Günün sözü:

Kod: Tümünü seç

Registry'e giren şemsiye açılmaz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

O avira bir zamanlar bana iyi iş çıkartmıştı , Telefon ediyorlardı antivirüsümüz olduğu halde sisteme virüs bulaştı yardımcı olurmusunuz diye hemen AVIRA mı kullanıyorsunuz diyordum. Aaa nerden bildiniz diyorlardı , nerden bileceğim aviranın kendi dll lerine bile virüs bulaşır haberi olmaz :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

İyiymiş. Belki de amaç odur sizi düşünmüş koskoca firma :-D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ne yapsın insanlar , Almanlar ücretsiz diye AVIRA tercih ediyorlar, lakin berbat bir antivirüstür (Şahsi görüşüm)
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

velociraptor yazdı: 15 Nis 2022, 12:14 O avira bir zamanlar bana iyi iş çıkartmıştı , Telefon ediyorlardı antivirüsümüz olduğu halde sisteme virüs bulaştı yardımcı olurmusunuz diye hemen AVIRA mı kullanıyorsunuz diyordum. Aaa nerden bildiniz diyorlardı , nerden bileceğim aviranın kendi dll lerine bile virüs bulaşır haberi olmaz :)
Nod32 ve avast bana virüs bulaşırken yanyan bakan antivirüsler. Şemşiye yada kaspersky iyidir. Şemsiye tabii bozdu diyorsunuz yeni durumunu bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

2014'lere kadar canavar gibiydi şemşiye.
2001-2012'ye kadar Norton liderliği korudu. Canavar gibiydi. Şu meşhur klasör gizleyen virüsü tesbit edip silebilen ilk versiyonu bunlar 2010 sürümle beraber çıkardılar. O zamanlar combofix tavsiye ediliyordu ve Nod32 ile yancıları kenardan avel avel bakıyordu.
Aylardan sonra, yıllardan sonra, Ay Hatun... şaka şaka kafa Türk destanlarına gitti espirisi yapıcaktım da tutmaz.
Zaman içinde bozanlar oldu, yükselenler oldu. 2014 yılınından itibaren bir özel hayatı takip etme, veri toplama furyası başladı. O gün bugündür bırak antivirüsleri, açıkkaynak kod yazılımlarda bile casus yazılım var.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Mesaj gönderen ozgutozkan »

shampuan yazdı: 15 Nis 2022, 12:36 2014'lere kadar canavar gibiydi şemşiye.
2001-2012'ye kadar Norton liderliği korudu. Canavar gibiydi. Şu meşhur klasör gizleyen virüsü tesbit edip silebilen ilk versiyonu bunlar 2010 sürümle beraber çıkardılar. O zamanlar combofix tavsiye ediliyordu ve Nod32 ile yancıları kenardan avel avel bakıyordu.
Aylardan sonra, yıllardan sonra, Ay Hatun... şaka şaka kafa Türk destanlarına gitti espirisi yapıcaktım da tutmaz.
Zaman içinde bozanlar oldu, yükselenler oldu. 2014 yılınından itibaren bir özel hayatı takip etme, veri toplama furyası başladı. O gün bugündür bırak antivirüsleri, açıkkaynak kod yazılımlarda bile casus yazılım var.
Adamlar taş mı yesin onlarda ekmek yesin. :mrgreen:
Misal google sayesinde abd, yandex sayesinde Rusya ne yaptığımdan haberdar.
Bence android veya windows kullanıyorsan olay bitmiş.
Kullanıcı avatarı
zirvedeneme
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 37 kez

Mesaj gönderen zirvedeneme »

yasakladıklarına göre altında bir ton sebep yatıyordur.