Excel 2003 çalışma kitabını minimize etme

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Excel 2003 çalışma kitabını minimize etme

Mesaj gönderen mehoaga »

Değerli arkadaşlar ve sayın Tarkan hocam;
Bir konu hakkında bilgilerinize ihtiyacım oldu. Sorun şu. Excel çalışma kitabı açık ve atıyorum tek bir sayfa var adı "login" Şimdi bu sayfada bir buton var ama Excel 2003 te butonlar çalışmaz hale geldiğinden bende "düğme" olarak yaptım butonu. Burda "düğme" içinde yazılı makrolar var. Ben düğmeye tıkladığmda diyelimki bana şu web sayfasını aç diyorum ve oluyor. Bu düğme butonunun altına ilave kod yazarak istiyorumki çalışma kitabı minimize olsun yani simge durumuna düşsün görev çubuğunda simge olarak gözüksün. google da aradım fakat istediğim bilgiye ulaşamadım. Sizlerden ricam bu konuda yardımınız olurmu.
Şöyle bir şey buldum ama nedense Excel 2003 te çalışmıyor.

Sub Makro2()
If Application.WindowState = xlMaximized Then

Application.WindowState = xlMinimized
End If
End Sub
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Re: Excel 2003 çalışma kitabını minimize etme

Mesaj gönderen mehoaga »

Arkadaşlar merhaba;
Sorduğum bu soruyla ilgili bilgisi olan veya yardımcı olacak kimse yokmudur acaba. Sayfayı 73 kişi görüntülemiş ama hala cevap yok.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4594 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Sorun şu ki Excel 2003 çok eski, macro yazan kişinin bunu denemesi gerek fakat deneyebilmesi için elinde excel 2003 olası gerek , ezbere kod yazabilen varsa zaten tebrik ederim ben en basit kodlamalarda bile hata yaptığımdan denemeden birşey diyemiyorum , zaten çook uzun süredir Macro kodlaması yapmıyorum.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Maalesef ben de bilmiyorum. Makrolardan gram anlamam.
Kullanıcı avatarı
mehoaga
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mehoaga »

Arkadaşlar değerli yanıtlarınız için sayın Tarkan hocam'a ve shampuan kardeşime teşekkürler ediyorum. Anlaşıldıki Excel 2003 te yapılan makrolar çalışmıyor.
Sizleride bu konuda rahatsız ettiysem affola. Excel 2007 ye geçeceğimde Excel 2003 e alışkanlıktan dolayı bir türlü ısınamadım 2007 ye. Her neyse sağlık olsun. Hepinize hayırlı çalışmalar iyi günler dilerim.