Recovery

Windows 11 ile ilgili haber, bilgi ve ipucu Paylaşım alanıdır
Mustafa_
Byte2
Byte2

Recovery

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Herkese merhabalar.Sizden bir konu ile ilgili yardım bekliyorum.Şimdi ben,labtop'uma format çekip ''windows11'' kurdum.Diyelimki bir zaman sonra bilgisayar açılmadı ve sisteme giremedim.Yeniden format atmadan sistemi nasıl yükleyeceğim.Eskiden labtop da ''Recovery''diye bir kısım vardı buna basarak tüm driver ve tüm sistemi uygulamalarını yeniden yükleyerek tertemiz bir kurulum yapılırdı.
Ben ''sordum .net'' sayfasında ''Velociraptor'' ustanın yayınladığı kurtarma dizini adlı konuyu okudum.Ama burada verilen ücretsiz denen AOEMI OneKey Recovery indirip bilgisayarıma kurdum fakat ilerleyen bölümde lisans girmemi istedi.Yani uzun lafın kısası ben bilgisayarımda,veya harici harddisk'te bir ''Recovery''adlı bir buton oluşturmak istiyorum,bunu en basitinden nasıl yapabilirim.Şimdiden ilgilenen tüm arkadaşlar teşekkür ederim...
Saygılarımı sunarım
Mustafa
Kullanıcı avatarı
lord_leo
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Re: Recovery

Mesaj gönderen lord_leo »

W10 ve sonrası sitemlerde işletim sistemini doğru kurmuşsanız zaten bir kurtarma yada windows sıfırlama alanı bulunur

Açılan bilgisayarlarda

Shift+Yeniden Başlat (Shift tuşuna basılı tutarak bilgisayarı yeniden başlatın) > Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Bu bilgisayarı sıfırla
Yolunu izleyerek ilk kurulum ayarlarına döndürebilirsiniz.

İşletim sistemi başlamıyorsa

Genelde açılışta F8 ile Güvenli mod ekranından yada başlangıç ayarları menüsünden aynı yolu izleyerek de yapılabilir.

Yada en doğru yöntem
siz verilerinizin için yedek alında her türlü format atılır, driver kurulur.
Mustafa_
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Mustafa_ »

teşekkürler ederim.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte1
Terabyte1
Has thanked: 14 time
Been thanked: 46 time

Mesaj gönderen feuer »

lord_leo yazdı: 17 Oca 2022, 17:22 Yada en doğru yöntem
siz verilerinizin için yedek alında her türlü format atılır, driver kurulur.
:arrow:

Yedek önemli.
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.