Format Atmak

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Has thanked: 443 time
Been thanked: 250 time

Re: Format Atmak

Mesaj gönderen velociraptor »

velociraptor yazdı:https://www.sordum.net/14461/uefi-bios-i ... 7-kuralim/
sondaki komutları uygula derim , ama HDD teki tüm bilgiler silinir
sayın abim ilk başta verdiğim linkte zaten UEFI modunu lagacy yapın diye yazıyordu , adam farklı birşey dememiş ilaveten
butun partıtıonları silip tekrardan bölüm oluşturuyoruz diyor , yine üstteki linkte verilen clean komutu bunun çok daha iyisini yapıyor , hdd 1. sırada çıkarıyoruz diyor çıkarsanda farketmez otomatik diğerlerinde boot menüsü bulamayınca tekrar HDD ten boot etmeye kalkacak ve edemeyecektir , o nedenle sanırım diğer seçenekleri disable emeden bu işe yaramayacaktır , 322+ENTER konusu hakkında bilgim yok hiç karşılaşmadım o nedenle birşey demem güç - madem arkadaşlar denemiş birde sen dene bakalım umarım işe yarar
Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 »

slm,arkadaşlar.
Ben bununla silip (LLFsetup.2.36.1181) yeniden istediğm şekilde şekillendiriyorum,niye zoru seçiyorsunuz.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Has thanked: 2 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen cankusa »

iso1 yazdı:slm,arkadaşlar.
Ben bununla silip (LLFsetup.2.36.1181) yeniden istediğm şekilde şekillendiriyorum,niye zoru seçiyorsunuz.
Hard diski bu program ilemi siliyorsun kendi denemelerini ve sonucunu burdan yazarsan benim gibi başına gelenler de faydalanır birde sonucundan menmun kaldıgın programın linki verirsen denemek isterim.
Kullanıcı avatarı
iso1
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen iso1 »

slm,evet senelerdir bu program ile silerim,ama tabiki kompile diski siliyor,yani partisyon var ise o da gider ve yeniden win 'i yüklerken yeniden şekillendirmen lazım.Bu programları artık bulacağını zannetmiyorum,o yüzden sizin için yükledim 3 program var .Usta isterse uygun bir yere alır ve lazım olanlara verir,,,, [ http://workupload.com/file/3KgTpHxF ]
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

bazen hafif bozuk HDD leri Low level format ile kendine getimek mümkün olabiliyor , herhani bir low level format tool deneyin derim (onun dışında da yapılacak birşey yok gibi çünkü HDD arızalı)
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa »

iso1 yazdı:slm,evet senelerdir bu program ile silerim,ama tabiki kompile diski siliyor,yani partisyon var ise o da gider ve yeniden win 'i yüklerken yeniden şekillendirmen lazım.Bu programları artık bulacağını zannetmiyorum,o yüzden sizin için yükledim 3 program var .Usta isterse uygun bir yere alır ve lazım olanlara verir,,,, [ http://workupload.com/file/3KgTpHxF ]
İlgin için teşekür ederim aldım arşive
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen cankusa »

velociraptor yazdı:bazen hafif bozuk HDD leri Low level format ile kendine getimek mümkün olabiliyor , herhani bir low level format tool deneyin derim (onun dışında da yapılacak birşey yok gibi çünkü HDD arızalı)
Elimde orjinal kurulum cd leri vardı (Kafa o kadar meşgul ki aklıma gelmedi ) bunlarla format atarken direk diski fabrika ayarlarına sıfırlıyor ve öyle format atıyor şimdi onlarla format attım 3 üncü Cd okudu kaydetti devam etmesi kerekirken ekranda hata kodu:301 (Hard disk eror) ikazı çıktı.

iso1 kardeşimin verdigi program ile sileyim bakalım sonuç görelim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Umarım sonuç. verir
dvrzener
Bit
Bit

Mesaj gönderen dvrzener »

Bir video izleyip flash aracılığıyla w8 işletim sistemli bilgisayarıma w10 yükledim. Yüklerken bios ekranından çıktıktan sonra korunacak diskleri sordu ve önemli belgelerimi bulundurduğum diski korumasını istedim. Fakat formatlama işlemi sonucunda bilgisayarda önceden kalma tek bir belge dahi kalmamıştı. Günlerdir veri kurtarma yollarını deniyorum fakat hiçbiri olmadı bir türlü. Önerilerinizi bekliyorum. https://database.com.tr/ sitesindeki önerilere de bakmıştım son olarak fakat pek bir şey anlamadım bu konularda bilgisiz olduğumdan. Tanımadığım insanlara emanet edip yapmalarını da isteyemiyorum çünkü silinen veriler gerçekten çok özeldi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Aşağıdaki konuya bir gözatmanızda fayda olabillir
https://www.sordum.net/62223/veri-kurta ... -hususlar/