Piyasaya çıkmayan veya görülmemiş oyunlar

Legal ve Freeware Oyun paylaşımları ve oyunlarla ilgili güncel bilgiler
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Piyasaya çıkmayan veya görülmemiş oyunlar

Mesaj gönderen krocix »

Birçok platformda daha önce görülmemiş veya projesi rafa kaldırılan "vay bee bu niye çıkmamış" diyebileceğiniz güzellikte bir siteyi şuraya bırakıyorum.Bazı projeler fanları tarafından devam ettirilmekte veya emule edilmektedir.Olur da meraklanırsanız belki indirme şansınız olanlar da yok değil.Nitekim başka bir konuda yeni emüle edilen 20 senelik sega dreamcast e ait 2 adet yeni dövüş oyunu bulmuş ve oynamıştım.

https://www.unseen64.net/
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Re: Piyasaya çıkmayan veya görülmemiş oyunlar

Mesaj gönderen feuer »

ATARI2600, NES, SNES, PS1 (yenileri saymıyorum) bir de arcade dışında pek oynamışlığım yok.

Mortal Kombat oyunları olmasaydı çoğu konsoldan haberim olmayacaktı.
Aslında pandemiye kadar yine yoktu.

Sega Dreamcast; te Mortal Kombat Gold oyunu sadece dreamcast için yapıldığından emulator gerektiğinde öğrenmiştim.
Ülkemizde satılır mıydı? populer miydi consol bilmiyorum açıkçası.

Arşiv org ta eski yeni pek çok konsol için rom paylaşımı var.
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

Bizde satılan konsol genel olarak biliyorsun play station'dı.Xbox , gamecube , dreamcast ,nintendo wii gibi konsollar hem yasak bölge kapsamındaydı hem de play station kadar popülerliğe ulaşamadıkları için çok fazla yayılma imkanı olmadı.Region block tan dolayı kimse almıyordu.Paraya kıyıp alanlar binbir güçlükle oyun getirttirip oynarlardı.Bu yüzden ve oyun yelpazesinden dolayı play station ın poülerliği halen yine bir numaradır bizim için sanırım.
Bunlarla çok eskiden beridir haşır neşirim.Uzun yıllar 2 farklı dövüş oyunları ve emulatör sitesinde moderatorlük yaptım.Artık uzun zamandır ilgilenmediğim için şimdilerde ne nedir bilmiyorum tabi.Düşün en son konsol olarak ps2'de oyun oynadım :)

Tavsiye ettiğim sitede görülmemişten kasıt günyüzüne çıkmayan çıkamayan oyunlardır.Adamlar derleme yapmışlar hemen hemen her platformda.Yasal kaynaklardan faydalandıkları için illegal bağlantıları zaten veremezler.Ben de ona atıfta bulunarak bazılarını el altından nette bulabilirsiniz yazdım.Yani normal şartlarda öyle bir oyun piyasada yok :P Ama fanlar ve kafası kırık emulasyon manyakları uzun zaman uğraşıp ya online satış sitelerinden ya da internetin ücra köşelerinden bunları bir şekilde tedarik ediyorlar ve yine uzuunca süre uğraşıp hayata döndürüyorlar olduğu kadarıyla. :arrow:
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

Teşekkür ederiz paylaşım için, ilgilenen olacaktır muhakkak.

Kültürle ilgili her konuda yapılanlar, kaybolup gitmesin diye gösterilen çabaları hep takdir ederim.

Emulasyon olayı güzel bir nostaljidir. Ben şimdi kimbilir kime verdiğim onun da çöpe attığı atari2600ümü nereden bulacağım, bu pandemide hangi cafeye gidip arcade oynayacağım. Retroarch artı rom paketi işimi görüyor.

Benim en sevdiğim manyaklık mortal kombat mugendir. 2d oyunlar ölmesin diye çok emek harcıyorlar gerçekten.
1996-97 trilogy den sonra çıkan oyunların tüm stageleri hareketli olarak ve 2d sonrası dönemde ççıkan dövüşçülerin yüzde 80i hazırlanmış mugen için.

Bu yazıdaki "manyak" terimleri uğraşın tutkunu anlamında kullanılmıştır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Old is Gold.
Gavur atasözü. (Hangi milletin bilmediğimden gavur yazdım).
Kullanıcı avatarı
krocix
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen krocix »

https://www.unseen64.net/tag/mortal-kombat/ bak bak neler varmış Mortal Kombat'la ilgili vay bee... 2-3 ün bile arcadesi için uğraşmışlar hayret.Bakayım eğer nette bunlarla ilgili emule edilmiş oyunları varsa sana paslarım.Bu arada ben de o sözü "old but gold" olarak biliyordum ama senin yazdığın da uygunmuş.eski altındır...

Şunu da bırakayım bakarsınız arada : https://www.mksecrets.net/

düzenleme: mortal kombat special forces oynamadıysan bir dene bakalım.Jax karakteriyle arcade yardırın bakalım :)

düzenleme 2:bu mugene bayağı uğraşmışlar sanırım.güzel görünüyoe eğer denemediyseniz bi bakın "Mortal Kombat Defenders of the Earth"
En son krocix tarafından 24 Tem 2021, 16:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2

Mesaj gönderen feuer »

o sitedeki tüm videolar arşivimdedir. Mortal Kombat 1 2 3 ultimate ve trilogy için ilginç paylaşımları var.
Mesela sindelin adı betalarda farklı, cyrax = mustard (sarı olduğu için hardal), sektor = ketchup (kırmızı olduğu için ketçap)
mk 4 te bitmediği için kullanılmayan belok diye bir sub-boss ve nicesi.
En son feuer tarafından 24 Tem 2021, 17:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 325 kez

Mesaj gönderen esatiz »

Teşekkürler