Varsayılan Kilit Ekranı Resmi

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Varsayılan Kilit Ekranı Resmi

Mesaj gönderen feuer »

EDIT: SON KURULUMDA BU KONU İLE İLGİLİ SORUN YAŞADIM. MANUEL OLARAK DÜZENLEME YAPMAM GEREKTİ. SCRIPT İŞLEMİYOR DENEMEK SİZE KALMIŞ

"C:\Windows\Web\Screen\img100.jpg"

default lockscreen image olmasını istediğin dosyayı img100.jpg olarak isimlendir.

aşağıda verdiğim scripti bir .bat uzantılı dosyanın içerisine yaz.
yönetici haklarıyla çalıştır.

scriptin amacı
"C:\Windows\Web\Screen\img100.jpg" bu dosyayı .bak uzantılı olarak değiştirecek
ve sisteme entegre olmuş lockscreen imajını silecek

Kod: Tümünü seç

takeown /F "c:\Windows\Web\Screen" /R /D Y
icacls "c:\Windows\Web\Screen\*.*" /grant %username%:F
ren "c:\Windows\Web\Screen\img100.jpg" "img100.bak"

takeown /F "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData"  /R /D Y
takeown /F "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18"  /R /D Y
takeown /F "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly"  /R /D Y
takeown /F "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly\LockScreen_Z"  /R /D Y

icacls "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\*.*" /grant %username%:F
icacls "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\*.*" /grant %username%:F
icacls "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly\*.*" /grant %username%:F
icacls "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly\LockScreen_Z\*.*" /grant %username%:F

del /q /f "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\SystemData\S-1-5-18\ReadOnly\LockScreen_Z\*.*"
img100.jpg olarak isimlendirdiiğin dosyayı
"C:\Windows\Web\Screen\" klasörüne konumlandır.

şöyle olcak yani
"C:\Windows\Web\Screen\img100.jpg"

Bilgisayarını yeniden başlat.

Windows ayarlardan da aynı lockscreen imajı seçersen, hem kilit hem açılışta aynı resmi görürsün.

WIM Düzenleme ile ilgili başlıkta bunu windows kurulum imajı içerisinde nasıl yapacağını da anlatmıştım.
En son feuer tarafından 18 Eyl 2021, 16:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4967 kez

Re: Varsayılan Kilit Ekranı Resmi

Mesaj gönderen velociraptor »

:arrow:
Mustafa_
Byte3
Byte3
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen Mustafa_ »

Hocam dediklerinizi yapacağım fakat kafama takılan bir şey var bunun cevabını aldıktan sonra sizin verdiğiniz işlemleri yapacağım.
Hocam bu script ler bizim istediğimiz resimleri mi kilit ekranına atacak.Ben windowsun açılışında kilit ekran resimlerinin değişmesini istedim.Yani her restart dan sonra windows kilit ekranındaki resimler (sanırım Bing'den) otomatik indirilip değişiyor.İşte ben bunu istiyorum.Sizin bu kodladığınız script bu işi mi yapacak acaba,yoksa farklı bir şey mi (script ile eklediğimiz resimleri mi )açılışta gösterecek...
windows /ayarlar/kişileştirme/windows spot light olarak ayarladığım zaman restart da açılışta resimlerin bing'den yüklenen resimleri görmek istemiştim.Acaba anlatabildim mi kusura bakmayın acemilik var bende(acemiliğin biraz üstü :-D )
Vereceğiniz cevabı bekliyorum kodları uygulamak için ,emek vermişssiniz emeğiniz için teşekkür ederim
Mustafa :arrow: :arrow:
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Hmmm bu olay farklı.
Bu script ve işlem ile sabit bir resim görürsünüz.
Sizin istediğiniz olay spotlight, normalde döngü şeklinde resim göstermesi gerek.
Bu özelliği kullanmıyorum ben, o sebeple bu script istediğinize yardımcı olmaz.

Emek sorun değil bu ayarı yapmak isteyenlerin işine yarayacaktır.

yanlız bu spotlight resimleri şu klasörün içinde depolanıyor notlarıma göre.
"%LocalAppData%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy\LocalState\Assets\"
Uzantı olmadan depolanıyordu sanırım. Dosyaları başka bir klasöre kopyalayıp, jpg uzantısı veriyorduk.