Bir Süre Görünmeyebilirim Genel Başlığı

Forumla ilgili güncel duyuru ve uyarıları burada bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Bir Süre Görünmeyebilirim Genel Başlığı

Mesaj gönderen velociraptor »

shampuan yazdı: 13 Haz 2021, 17:51 Heeyoo! Heeyooo! :-D Tarkan abi de hatırlamıyomuş suç bende değilmiş. :-D
O verdiğin linkteki konuyu bir başlıkta bana göstermiştin de, benim chrome'da işe yaramamıştı. Ben de ellem edip küllem edip bir şekilde durdurmuştum :arrow:
Nisan mayıs ve haziran aylarında bendeki Polen Alerjisi sebebi ile biraz dalgınlık oluyor :?:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Olur öyle abi. Geçmiş olsun.
Bana da geçmiş olsun:
Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

sağolasın , sana da geçmiş olsun
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen ThinkLess »

shampuan yazdı: 13 Haz 2021, 16:56 İhtiyaçlarım müsaade etmiyor.
Zaten PC versiyonu yok. İnterneti PC'den kullanıyorum. Telefonda internet kullanmama ihtiyaç duyacağım bir hayatım yok.
https://vivaldi.com/tr/

O zaman bunu kullan chrome eklentilerini de çalıştırıyor. Chromeden daha iyi bir tarayıcı
Kullanıcı avatarı
ThinkLess
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen ThinkLess »

velociraptor yazdı: 13 Haz 2021, 17:21
shampuan yazdı: 13 Haz 2021, 15:20Browser ise Chrome. Bunun güncellemesini kapatamıyorsun kafasına göre takılıyor hatta daha önce de bununla ilgili başlık açmıştım. O iş yaş.
https://www.sordum.net/39077/google-chr ... elleyelim/
https://vivaldi.com/blog/vivaldi-vs-chr ... -3-things/

Bu konudan hareketle anasayfada vivaldi yi tanıtır mısınız, güzel ilgi çekici bir konu olur bence.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Notlarımın arasına alırım , teşekkürler
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Merhaba arka ve ön dişler.

Bu ayı 1GB zararla kapattım ve yeni dönem başlamış bulunuyor... Önceki tahminimde yanıldım, geriye kalan yaklaşık 1GB zamanında bitirmediğim için bu ayın paketi uygulanırken sıfırlandı, iptal edildi.

Tarkan abi'nin blog'dan bir programı az evvel bilgisayara kurdum. Bu siteye birkaç kez girip çıktım. Birkaç başlıkta gezindim. Bir iki başlığa yorum yazdım. Youtube açıp 16 saniyelik celal şengör fıkra anlatıyor videosuna tıklatıp izledim. Kendi kanalımdaki bir videoyu gizli kategorisine aktardım.

Şu anda ShaPlus Bandwidth Meter, 24,15MB veri kullandın diyor. Şu anda paketin daha başındayım ve de programı kurmadan evvelce de biraz kullandığımdan, henüz hiçbirşey net değil.

Sıkıcı bir sohbet olarak görmüyorsanız konu yoruma açıktır. Ya da sorun yok. Ben sadece durumları buradan sizinle paylaşacağım ve ay sonunda eğer bir ***nelik farkedersem vodafona telefon edip "hacı hayırdır?" diyeceğim.

İyi çalışmalar dilerim.

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Başıma benzeri bundan 6-7 sene önce geldi , superonline fiber kotalı kullanıyordum (Sanırım 100 GB lıktı) neyse sıfırlandıktan sonraki 3. gündü , baktım 30 Gb gitmiş , halbuki ilk 1,5 gün işlerim vardı internete bile doğru dürüst girememiştim (sadece email kontrolü yapmıştım) yazıştım durumu ilettim , neticede hata olmuş deyip 5. gün sıfırlamışlardı. Kısacası uyarmadığın sürece bunu yapmaya devame derler.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Önce elimde ispatlar oluşturmam gerekiyor. Biraz uğraşayım bakalım.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

1-internet kullanmaması gereken programları firewall dan blokla
cmd komutları var fab ile de yapabilirsin.
2-chromeportable kullan
3-otomatik windows güncelleştirmelerini kapat

sen şimdi hangi programın ne kadar internet kullandığını izleyen programlar kullan ya da windows içierisinde yer alan izleyiciyi kontrol et.

telefonu sıfırlamıştın, çoğu şey aktiftir sende. Uploadun kotandan yediğini söylemiştin. Çoğu verin senkronize oluyordur google hesabınla
onların ayarlarıyla oyna.
telefonda da görülüyor hangi uygulama ne kadar internet kullandı.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Şimdi... Nasıl anlatayım bilmiyorum.

İnterneti kullanmaması gereken bazı/birçok programı sordum'un FAB'ı ile zaten engellemiş bulunuyorum. Ya da engellediğimi sanıyorum. Zira benden habersiz arka planda neler oluyor bilmem imkansız.

Chrome portable... Sıkca bu tavsiyede bulunuyorsun ama bu meretin portabıl versiyonunu indirdikten sonra, şu anda kurulumluda oluşturduğum konfor alanımı tekrar oluşturmam gerekecek. Hayır olmaz demiyorum kısayolu mutlaka vardır emmmeeeee, nasıl. Nasılını birazdan açıklıcam.

Otomatik windows güncellemeleri ful kapalı benim. Anamdan doğduğumdan beri güncelleme sevmediğimden, hayatımda hiç windows güncellemesi almadım. Sebep, ilaç.

Windows 8.1 içerisindeki izleyici nerdeydi... Ya off... Hep üşeneceğim şeyler bunlar. Aynen windows 10 gibi kırk şey kırk yerde.

Telefonu sıfırladıktan sonraki ilk hafta içinde tüm güncellemelerimi kapattım. Fakat güncelleme bildiricisi diye bi ***netor çalışıp duruyor, şu şu programlar güncellenmeli diye uyarıyor. Sonradan kurduğum programlar ekseri. Hatta şu anda ekrandalar. Fakat telefon modem modunda olduğundan ekran görüntüsü atmam için normal moda almam gerektiği için atamıyorum.

Chrome'a geri dönüyoruz. Çoğu verin senkronize oluyodur demişsin. Nasılını birazdan açıklıcam demiştim. Ben herhangi bir yeni kurulum sonrasında sorun yaşamamak için, istemesem de chrome ayarlarımı, bütün kişiselleştirmelerimi tarayıcı ayarlarından "senkronize et" yaptım. Mecburum. Ama en fazla ne kadar veri yüklüyor olabilir ki? Ben zannetmiyorum ki her gün yaklaşık 1GB verinin sorumlusu bu olsun. Bilmiyorum yani.

Telefonda kota uyarıcım var. Belli bir internet kullanımında (ayarlayabiliyorum) bana uyarı veriyor. Diyor ki ZAAART belirttiğin kotaya ulaştın hee, haberin olsun. Ama ayrı ayrı her uygulamanın ne kadar çektiğini de kontrol ederim.

Netice. Şimdi buradaki tüm uyarılar ve önerilerin tamamı ÇOK MANTIKLI ve DOĞRU. Yani hep doğru yerlerden soru cevap geliyor. Lakin kafamda bir durum var: ben, zaten çok yüksek MB çekecek şeyleri kapatmışım. Bunun haricinde, gigabaytlarca veri indirmiyor sadece ufak tefek gezinmeler yapıyorum. gündem videolarını ogg opus 64 kbit olarak indirip dinliyorum. Sen gördün adedi 5mb falan.

Yine de bahsettiğin durumları değerlendirerek özellikle şu kurduğum internet saatinden denetlemeye devam edeceğim. Şu anda Today: 53.99MB yazıyor. Birkaç saatte yarım 100MB gitti bile. Sadece sayfalar yüklenirken falan oluyor bu.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

çerez temizliği yapma, internet geçmişi temizleme.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

O da tamam :arrow:
İki üç aydır yapmıyorum.
Şu anda bugün için toplam 341MB oldu. Bu normal. Bir yandan vodafon'dan da ekran görüntüsü alıyorum ki karşılaştırmak için.