Clonezilla İle Yedek Alma

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Kilobyte4
Kilobyte4

Re: Clonezilla İle Yedek Alma

Mesaj gönderen esatiz »

Abi maşallah kaç yıl olmuş :-D Oynanmamış ISO kulllansan bir de güzel olurdu. Şu feuerin verdiği visual studio paketi de işe yarıyor denemelisin. Ya da denemiş miydin? :?:

https://www.techpowerup.com/download/vi ... ll-in-one/
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Mesaj gönderen shampuan »

Kaç gündür o viual paketini arıyordum biliyor musun :-D

Aslında ben oynanmış sistem sevmem ve indirirken "az oynanmışları" indiririm. Bu nedenle indirdiğim iso, aklımda kaldığı kadarıyla temize yakındı. İçine KMS gömülmüş, artı bazı çok gerekli güncellemeleri almış bir isoydu. İsterim ki orjinal güncel iso kurayım. Ama sırada artık win10 var. Onu da bi kurarsam bir bakıcam alışabilecek miyim diye. Yedek SSD olsa, hiç durmam direk geçip alışmaya çalışırım. Önceki bir iki sürümü denedim max 2 ay sabredebildim. Her yerinden sorun akıyordu.

Link için teşekkürler. Şimdi de @gevv'in bir başka forumda paylaştığı mame rom arşivini arıyorum bulamıyorum te Allahım...
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Yalnız ben TR windows kullanıyorum sorun çıkmaz inşallah... :?: @feuer'im makineye dönsün istemiyorum. :-)
Kullanıcı avatarı
feuer
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen feuer »

Senin açtığın konularda bile paylaştım ben o visual dll kütüphanelerini, sen gerçekten okumuyorsun benim cevaplarımı. ^^

Türkçe karakter sorunu şöyle ki,

beta unicode desteğini aktive ediceksin,
ettikten sonra da;
notepad ile ANSI kodlu bir dosya açtığında türkçe karakterleri içinde soru işareti olan karo şeklinde görülüyor,
kendin ANSI olarak yeni metin belgesi oluşturamıyorsun.
çok eski birkaç programın mesela İstikbal Göklerdedir oyunu gibi türkçe karakterleri sıkıntılı görünüyor.

Onun dışında bir sorun yok yine herşey normal türkçe karakter ile ilgili. Sen bat dosyaları ile falan çalışmadığın için sana pek zorluğu olmaz.

Bu arada ben pc yi almadan önce kurmuşsun windowsu, ben o zamandan beri 10 kere format atmışımdır.

Başka forum?
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Yav valla okuyorum yaav. Ama betik, script, bat başlığı olunca sadece konuya bakıp geçiyorum.
Başka siteyi burda vermicem. Özelden atayım.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen esatiz »

feuer yazdı: 07 Nis 2021, 00:40 , sen gerçekten okumuyorsun benim cevaplarımı. ^^
:-D
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte1
Terabyte1

Hayır yanlış anlaşılıyo bazen. Benim unutkanlık gibi bir sorunum var. Mesela bu paketi bulamamam. En son üçümüz aramızda bu sıkıntıları konuşurken ben revo-uninstaller görüntüsü atmıştım, feuer de dedi ki o programların yüzde doksanı zaten portable olarak kullanılabiliyo. Ben de biliyorum ama her program portable olarak ideal olmuyo. Bak bu konuyu gözümün önüne getircek kadar iyi hatırlıyorum ama hangi başlıktı? Sonra aynı başlıkta mı yoksa başka bir yerde mi ya sen ya feuer bana bu linki attınız diye hatırlıyorum... Ama hanginizdiniz ve hangi başlıktı?

Yemin ediyorum okuyorum, anlıyorum, hafızamda tutabiliyorum ama hatırlamam gereken bir sürü başlık var. Bu muhabbeti de nerde yapıyoruz diye baktım, Clonezilla başlığıymış bak şimdi farkediyorum. ben içeriğe bakıyorum adrese değil. Sonrada başıma bela oluyo işte. Aramada da çok kötüyüm kullandığım anahtar kelimeler beni hedefime götürmüyor. Yukarıdaki paketin adını mesela unutuyorum, c++ diye arıyorum, bulamuyorum.