Windows ME Neden Tutulmadı - Güzel Video

Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Windows ME Neden Tutulmadı - Güzel Video

Mesaj gönderen shampuan »

Olayı biraz daha teknik ve tahinine dayandırarak anlatıyor. Özetle aslında hatalı bir sistem değil, gayet düzgün çalışıyor diyor.

İyi seyirler:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Re: Windows ME Neden Tutulmadı - Güzel Video

Mesaj gönderen velociraptor »

:arrow:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Yalnız bir durum var ki video ne kadar işi tarihine dayandırırsa dayandırsın, yeteri kadar objektif değil. Örnek... Eski bilgisayarlarımdan bahsede bahsede artık bir tarafınıza inme indirme aşamasına geldiniz özür, ancak eski bir makineme Windows2000 kurmuştum o da bunun kardeşi. Lakin gel gelelim birçok programı kurarken dll hatası verip duruyordu (Hala 40GB bir HDD'nin içinde yatıyor). Şimdi aratıp buldum gdiplus.dll isimli bir dllnin eksik olduğunu söylüyor yazılımlar. Yazılılmları da özellikle eski program indirilen oldapps vb yerlerden buluyorum, windows 2000 uyumlu olanların eskilerinden bulup indirmeme rağmen cık-ı-ıh olmuyor. İllet ediyor. Kurulurken kuruluyorlar ama launch aşamasında devamlı hata. Üç beş program kuracağım diye göbeğim çatladı. gdiplus.dll'nin de boyutları farklı 5 mi 6 mı ayrı çeşitini bulup 32'nin içine atmama rağmen olmadı.

Yani anlayacağın, evet, bazı sıkıntıları vardı ama bunları sadece kullanan biliyordu. Win2000 SP4 bu bahsettiğim sistem.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

ME benim virtualbox kurulumunda da tek sorun çıkartan işletim sistemi oldu. ses sıkıntı yapıyor. işletim sistemi üzerinde çalışırken de kitlenme oluyor, yeniden başlatma gerekiyor. 2000 de sorun yaşamadım. Kontrol etmek gerek tabi belki ME yalın bir iso dan kurmuşuzdur, hataların devam ettiği. 2000 sp4lü kurmuşuzdur bir bakmak lazım.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Gerçek makinede ME'yi kurup kurmadığımı hiç hatırlamıyorum. Sanki sanal makinede kurdum gibi... Bir disk defrag işlemi gerçekleştirdikten sonra açılmaz olduydu. Yoksa gerçek makine mi, tam hatırlamıyorum şimdi...

Aman, bakma. Bizimkisi uğraşılıcak iş değil, eski özlemi işte. Dün windows98'li bilgisayarımı çıkarıp açayım dedim, baktım ses gelmiyo. Çözemeyince tekrar format attım, kurulumda sıkıntı çıktı. Bazı dosyaları kopyalayamamış. Dön tekrar kur... derken iyice yoruldum. Hele o sürücü kurma aşaması bildiğin amelelik. Bu gece de üç beş nostaljik oyun atıcam bir daha da uğraşmıcam kenarda dursun. Öyle devamlı kafa yorucak bir şey değil yoruyor insanı.