Zenginlik Devrimi - Alvin Toffler

Kitap tavsiyeleriniz ve beğendikleriniz
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37648
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 448 time
Been thanked: 251 time

Zenginlik Devrimi - Alvin Toffler

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Zenginlik Devrimi - Alvin Toffler
ISBN 9799944983128


Çok satan başarılı kitapları Şok ve Üçüncü Dalga ile Alvin ve Heidi Toffler milyonlarca okura bugünün yüksek tempolu dünyasında, sürekli değişen trendlerle özel hayatımız ve bunların işlerimiz, hükümetlerimiz, ailelerimiz ve günlük hayatlarımız üzerinde yaptığı etkiler hakkında yeni bir düşünce tarzı sundular. Şimdi, yine aynı kavrayış ve netlikle yazan yazar çift, dikkatlerini günümüzde gezegeni saran zenginlik devrimine çeviriyorlar ve bir kez daha, anlamsız gibi görünen konu ve kavramlara mantıklı açıklamalar getiriyorlar.

Toffler çiftinin bu en son fütürist tahminleri, küreselleşme, Çin'in yükselişi, Avrupa'nın gerilemesi, uydular, genetik mühendislik, alternatif enerji kaynakları, çekirdek ailelerin azalması, günümüz çocukları, sürekli uçuş indirimleri, Internet ve yeni ekonomik grup olan "tüketen-üreticiler"in (satış veya takas yerine kendi kullanım amaçları için ürün ve hizmet üreten kişiler) gibi teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişmeleri büyük bir titizlikle ele alıyor. Hepsinden öte, yazarlar, giderek artan hıza ve artık saniyelerin bile çok yavaş kaldığına, insanların saliseleri beklerken bile sabırsızlandığına değiniyorlar. Oldukça mantıklı tahmin ve önerilerle, zaman, alan ve bilgi olarak ekonominin "derin esasları"nda ortaya çıkan kaosa bir düzen getirmeye çalışıyor, "bilgi ekonomisi"nin endüstri çağı devlet kurumlarını nasıl hızla geride bıraktığını ve demode hale getirdiğini gösteriyorlar. Toffler çiftinin "zenginlik devrimi" mantrası, bu kaosta servetler yaratılabileceğini ve gelecekte para dışı "tüketen-üretici" ekonomisinde bir patlama yaşanacağını, gönüllü çalışmaların artacağını, hayatımıza kimlik ve kredi kartı bilgilerimizi içeren parmak izi çiplerinin gireceğini vurguluyor.

Bütün bunlar arasında, yatırım devlerinin maliyetleri kısmak adına işi nasıl "akıllıca" yöntemlerle tüketiciye yüklediklerini, ATM veya online hizmetler sayesinde müşteriler kendi banka işlemlerini gerçekleştirirken, aslında firmalar adına nasıl bedava çalıştıklarını açıklıyorlar.

Çok ilginç fikirlerle dolu olan Zenginlik Devrimi, okurlara gelecekleri üzerinde düşünürken yararlanabilecekleri güçlü ve yeni araçlar sunuyor. Tanıtım Yazısı'ndan
Cevapla