Symantec'in mobil güvenliği mayısta

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Symantec'in mobil güvenliği mayısta

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Symantec'in mobil güvenligi mayısta

Antivirüs, güvenlik duvarı ve anti-SMS SPAM gibi özelliklere sahip mobil güvenlik paketi, 5.0 versiyonu ile mayısta sunulacak.

Symantec Mobil Güvenlik Çözümü 5.0, Windows isletim sistemi ile çalısan akıllı telefon ve PDA’lerde gelismis güvenlik saglayacak. Symantec’in yeni mobil güvenlik çözümü, antivirüs, güvenlik duvarı, anti-SMS SPAM ve veri sifreleme teknolojilerini içeriyor.

Symantec’in Global Zeka Agı tarafından gerçeklestirilen bir arastırmanın sonucuna göre, mobil virüslerin sayısının 2004 ve 2006 arasında her altı ayda bir ikiye katlamıs olması, paketin önemli bir açıgı kapatacagının isareti kabul ediliyor. Symantec Mobil Güvenlik çözümü 5.0, Türkiye’de mayıs ayında kullanıcılara sunulacak.

* Antivirüs: Mobil tehditleri anında buluyor ve böylelikle kullanıcıların enfekte dosyaya erisimine engel oluyor. Kullanıcılar,düzenli olarak gerçeklesen virüs taramalarını listeleyebiliyor ve Symantec LiveUpdate aracılıgı ile güncelleyebiliyorlar.
* Güvenlik Duvarı: Mobil araç üzerinde hem giren hem de çıkan ag trafigini kontrol ediyor.
* Anti-SMS Spam: Spam mesajlarını otomatik olarak filtreliyor, siler ya da ayrı bir spam dosyası içinde konumlandırıyor.
* Kayıp Azaltma Teknolojileri: Kayıp ya da çalınma durumlarına karsı araç ve hafıza kartında bulunan veriyi sifreliyor. Dosya aktivitesi günlügü, kullanıcılara, gizli dosyalara erisim saglanıp saglanmadıgı hususunda fikir yürütme olanagı sagladıgı gibi, veri silme aracı da ardı ardına gelen basarısız oturum açma tesebbüslerinin sayısı maximuma vardıgında tüm veriyi yok ediyor.
* Telefon Özelliklerine İliskin Kontrol: Kullanıcılara, Bluetooth, WiFi ve araç uyarlama gibi mobil aracın belli özelliklerini seçme ve seçmemeleri konusunda izin veriyor. Bu uygulama, sadece is açısından gereklilik duyulan bir takım özelliklere erisim izni saglayarak, güvenlik açıklarını ve potansiyel saldırı vektörlerini en aza indirgiyor.
* Symantec Mobil VPN: İstege baglı olarak sunulan bu ek paket, kritik verilerin ve kullanıcı etkilesimlerinin korunması amacıyla kurum müsterilerinin kurumsal aglara güvenli IPSec ve VPN yolu ile erisim saglamalarına imkan veriyor.
* Ag Erisim Kontrolü: Bu teknoloji Symantec Mobil VPN ile birlikte kullanıldıgında BT yöneticilerine, kurumsal aglara erisimin sadece güvenli ve BT politikalarına uygun araçlarla saglanabilecegi yönünde garanti veriyor.
* İzinsiz Girislere Karsı Önlem: Ag erisim izni olmaksızın, araca iliskin görüntü ve güvenlik uygulamalarına giris saglanması ve bu görüntü ya da uygulamalarda bir degisim yasanması gibi istenmeyen durumları engelliyor.
* Kurumsal Yönetim: BT Yöneticilerine, istege göre uyarlanabilen güvenlik politikaları ve raporlamalar ile birlikte bir yönetim konsolu saglıyor.

Alintidir!!

(bence sympatec iyi degil)

kolay gelsin :)
Cevapla