Bir Microsoft Klasiği:Visual Studio Code 1.36.0(49MB)

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Cevapla
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Mesajlar: 11237
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 980 kez
Teşekkür edildi: 2135 kez

Bir Microsoft Klasiği:Visual Studio Code 1.36.0(49MB)

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhabalar

Resim

Yazılımın Açıklaması:

Güçlü ama hafif olan Visual Studio Code, masaüstünüzde çalışan bir kaynak kod editörüdür. Yerleşik JavaScript, TypeScript ve Node.js desteği ve C ++, C #, PHP ve diğer diller için uzantıları vardır.

Son derece sezgisel kullanıcı arayüzü bir Explorer formatına dayanmaktadır. Tüm erişilebilir dosya ve klasörler soldaki kenar çubuğunda listelenmiştir ve editör bölmesi sağ taraftaki daha geniş bir alandadır. Bu, yan yana açılan üç pencereye kadar yerleştirilebilir. Düzenleyiciyi başlattıktan sonra listelenen görünümlerden Gezgin'i seçin, ardından içeriğini düzenleme penceresinde görüntülemek ve düzenlemek için bir dosyaya gidin.

Kenar çubuğuna ve düzenleyici bölmesine ek olarak, arabirim bir menü çubuğunun yanı sıra diğer üç alana sahiptir. Halihazırda açık olan projeyle ilgili bilgi için durum çubuğu düzenleme penceresinin altına yerleştirilir, görünümler arasında geçiş yapmak için simgelerin aktivite çubuğu kenar çubuğunun solunda bulunur ve hata ayıklama bilgisi, hatalar vb. durum çubuğu. Kenar çubuğu ve hata ayıklama paneli, daha büyük bir düzenleme penceresi / pencereleri sağlamak için yeniden boyutlandırılabilir.

Visual Studio Code, Explorer ile birlikte kenar çubuğundan erişilen dört modülden oluşur.

IntelliSense

İşlev tanımlarına, değişken türlerine ve içe aktarılan modüllere dayalı tamamlamaları öneren akıllı bir sözdizimi vurgulama ve otomatik tamamlama aracı. Visual Studio Code IntelliSense, herhangi bir programlama dili ve yüklü dil uzantısı için JavaScript, TypeScript, JSON, HTML, CSS ve kelime tabanlı tamamlamaları destekler.

Hata ayıklama

Etkileşimli bir konsolla hata ayıklamak için doğrudan düzenleyicideki kodda hata ayıklamak için çalışan uygulamaları başlatın veya ekleyin. Node.js çalışma zamanı için yerleşik hata ayıklama desteği vardır, hem JavaScript, TypeScript hata ayıklanabilir, hem de diğer dil uzantıları kullanılabilir.

Dahili Git

Değişiklikleri ve aşama dosyalarını incelemek ve editörden gelen taahhütleri incelemek için Git dahil edilebilir. Doğrudan Visual Studio Code'a yerleştirilmiş, özellikle ekip projeleri üzerinde çalışırken sürüm kontrolünü izlemek için kullanışlıdır.

Uzantıları

Tamamen test edilmiş üçüncü taraf uzantıları ve çalışma süreleri - yeni diller, temalar, hata ayıklayıcılar ve diğer hizmetler programın özelleştirilmesi için yapılandırılabilir. Ayrı işlemler altında çalışırlar ve editörü yavaşlatmazlar.

Kullanılan dile bağlı olarak özellikler kullanılabilir. Bazılarına özel olarak, kullanılan klasöre sağ tıklayarak erişilebilen komut paleti veya kullanıcı tercihlerinde özelleştirilebilen klavye kısayolu ile erişilmesi gerekir. Bununla birlikte, genel olarak, ihtiyacınız olan her şey oldukça görünür ve kullanımı kolaydır.

Mevcut farklı temalar vardır ve kısayollar özelleştirilebilir. Aslında, editörün hemen hemen her bölümü, arayüz ve çeşitli fonksiyonlar, kullanıcının maksimum memnuniyeti için yapılandırılabilir.

Visual Studio kodu açık kaynak kodlu ve indirmek ücretsizdir. Sistem gereksinimleri Windows 7 ve üstü - 32 bit ve 64 bit - ve .NET Framework 4.5.2 ile 1,6 GHz veya daha hızlı işlemci ve 1 GB RAM'dir.

Bir kere indirilip kurulduktan sonra, program hakkında genel bir bilgi edinmek, dahil olan diğer her şey gibi oldukça kapsamlı olan Hoş Geldiniz Sayfasını açmak kadar kolaydır. Tüm özellikler, modüller ve mevcut eklentiler için ayrıntılı kılavuzlar bulunmaktadır. Ek olarak, Visual Studio Code YouTube kanalı, ücretsiz kaynak kod editörünün nasıl indirileceğini, yapılandırılacağını ve kullanılacağını tamamen açıklayan eğitici videolar içerir.

Yazılım Niteliği:Kod yaz, düzenle ve hata ayıkla.

Benim çok sık sürümünü takip etmeye başladığım bir yazılım, inşallah yazılımı bozmazlar.....

İndirme:

32BİT: https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=623230
64BİT: https://go.microsoft.com/fwlink/?Linkid=852157

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Cevapla