Java Error Code 1601 Hatası Alıyorsanız (Olası Çözüm)

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Java Error Code 1601 Hatası Alıyorsanız (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 04:31

merhabalar bundan 2 gün önce yaşadığım garip bir sorunu ve bunu nasıl çözebiliriz kısaca bahsetmeye çalışacağım. 2 gün önce program/ekle kaldırı açtığımda java isimli yazılımın sürümünün biraz eskidiğini farkettim ve belki güncelleyebileceğimi düşündüm. sitesine girip baktığımda versiyon 8 211 yazıyordu ve bendeki daha eski alt bir versiyondu. neyse tıklayıp indirdim ve indirdiğim yaklaşık 70 80 mb lık dosyayı direk çalıştırdım biraz ilerler gibi oldu sonra aklıma gelen başıma geldi ya hata verirse dedim ve hata verdi. hata kodu ise "java error code 1601" di aklıma iki şey geldi. birincisi programı direk çalıştırmıştım sağ tuş "yönetici olarak çalıştır" dememiştim. ikincisi ise bu soruna bir windows servisinin neden olabileceğini düşünmüştüm. önce sağ tuş "yönetici olarak çalıştır" dedim biraz ilerledi yine durdu. sonra servislere göz attım ve iki servisten şüphelendim birincisi "windows installer" servisi ikincisi ise "windows modül yükleyicisi" servisi. ilk taktiğim işe yaramadığı için ikinci taktiği uygulamaya karar verdim. önce msconfige girip "windows installer" servisini bulup başına tik attım sonra görev yöneticisini açıp hizmetler sekmesinden servisi bulup çalıştırdım sonrada programı kurup güncellemeye çalıştım. sonuç garipti yazılım uyarı hata vermeden kurulumu yapıp bitirdi. ve kurulumdan sonra windows installer'ı varsayılan hale kapalı konuma getirdim. eğer sizde buna benzer bir sorun yaşarsanız mutlaka ya sağ tuş yönetici olarak çalıştırı deneyin yada "windows installer" hizmeti çalışır durumdamı kontrol edin eğer kurulumu yapamazsanız servisi geçici olarak açın sonra kurulumu yapıp servisi kapatın. umarım işinize yarar :arrow: :)
portable is freedom :arrow:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Java Error Code 1601 Hatası Alıyorsanız (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Nis 2019, 11:09

Teşekürler iyi halletmişsin helalin var
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

burak35
Kilobyte3
Kilobyte3

Re: Java Error Code 1601 Hatası Alıyorsanız (Olası Çözüm)

Mesaj gönderen burak35 » 23 Nis 2019, 15:19

velociraptor yazdı:
23 Nis 2019, 11:09
Teşekürler iyi halletmişsin helalin var
teşekkürler hocam :) eskiden bu tarz sorunlarla hatalarla karşılaştığımda eyvah sistemi bozdummu ne yapacağım falan derdim şimdi ise artık hiçbir yere bakmadan bu tarz sorunların hangi windows servisinden kaynaklanabileceğini rahatlıkla bulabiliyorum :) şerbetlenmişiz artık sorunlara karşı. birde bu kodu yazınca google az önce baktım sürekli ingilizce siteler çıkıyor malum ben biraz ingilizce anlasamda herkes anlamak zorunda değil haklı olarak. o yüzden bir çok insanın işine yarayabilir diye düşündüm. microsoft istediği kadar kapalı kaynak işletim sistemi yapsın biz bir yolunu bulur yine özelleştirir yine performansı güvenliği hızı arttırırız kanımca , ee tabi sizler sayesinde :arrow:
portable is freedom :arrow: