windows 7 güncellemlerini kaydetme

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

windows 7 güncellemlerini kaydetme

Mesaj gönderen Alesta »

merhaba

kurulumlarımı burdan indirdiğim w7 dvd si ile yapıyorum ama sonradan çıkan bir kısım güncelleme eksik. aslında yüklemeye de çok ihtiyaç yok da içim rahat etmiyor fakat her yükleme yaptığım bilgisayara ayrı ayrı update aldırmak da zor geliyor. konu mutlaka gündeme gelmiştir mazur görün beni ama güncellemeleri indirip bir yere kaydetme kurma imkanı var mı, dahası tek tıkla bütün güncellemeleri kurabiliyor muyuz?

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Re: windows 7 güncellemlerini kaydetme

Mesaj gönderen velociraptor »

Güncellemeler artık kümülatif yani hepsi önceki güncellemeleri de kapsıyor. Bu sebeple birdefa indir tüm makinalara kur, Güncelleme entegre etme bu tür durumlarda pratik olmayacaktır.
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 54 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

WSUS Offline Update, adlı bir araç var. İşletim sistemine dile, mimariye uygun güncellemeleri indirip. İstemciye İso dosyası veya klasör ile dağıtabilirsiniz. O Client klasörüde sizin güncellemeleri kurmak üzere bir kenarda tutabileceğiniz bir yükleme paketi olarak durur.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Ensatech yazdı: 19 Şub 2019, 23:49 WSUS Offline Update, adlı bir araç var. İşletim sistemine dile, mimariye uygun güncellemeleri indirip. İstemciye İso dosyası veya klasör ile dağıtabilirsiniz. O Client klasörüde sizin güncellemeleri kurmak üzere bir kenarda tutabileceğiniz bir yükleme paketi olarak durur.
Evet bu aracı bende kullanmaktayım.Bir internet kafeye gidip Windows 7 ve Windows 8.1 için dönemin (bundan 1.5 yıl önce) bütün update dosyalarını indirmiş ve bunları 32 GB belleğe atıp evde 4.67 GB 'lık boş dvd'ye yazdırmıştım.O gündür bugündür ne zaman Windows 7 veya Windows 8.1 Update 3 (aslında bu ifade şöyle izah edilebilir.Windows 8.1.3A [A:Burada April;Nisan ayı demek]) işletim sistemi kursam mutlaka update tek tek elle kurmaktayım.Kuramadığım tek güncelleştirme dosyaları .cab dosyaları olan Microsoft Dolap Dosyaları.Bu konuda yabancı kaynaklarda araştırma yaptım lakin şöyle gözle görünür, elle tutulur oturaklı bir resimli anlatıma rastlamadım.Birde en çok yakındığı husus bu update dosyalarını tek tek elle yükleyeceğim 'e bir .bat dosyası olsa da tek tıklatma ile kullanıcıya sorarak otomatik yüklemeyi içeren bir betik olsa.Forumda bir ara böyle bir şey vardı.Sanırım Cankusa bu konuda yardım istemişti Velociraptor'dan o da bir .bat dosyası kodlamıştı onu kullandım birden hata mesajı ile karşılaştım.Yabancı kaynaklarda aradım ama yok öyle bir betik yok veya ben bilmiyorum sanal alemin neresinde saklı.....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Aşağıdaki linkin sonunda bir Vbs var .cab dosyasını bunun üzerine sürükle bırak anında kurulacaktır
https://www.sordum.net/44586/surukle-bi ... -kurulumu/
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 20 Şub 2019, 22:54 Aşağıdaki linkin sonunda bir Vbs var .cab dosyasını bunun üzerine sürükle bırak anında kurulacaktır
İlk fırsatta deneyeceğim bunu...... Aldım bunu.....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Dediğim gibi sadece VBs scriptinin üstüne sürükle ve bırak , bir ara Yamalı ISO yaparken cabları denemem gerekiyordu uğraşmaktan sıkılıp yazmıştım , haa ilaveten birden fazla .cab dosyası da atabilirsin hepsini halleder.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

velociraptor yazdı: 20 Şub 2019, 23:15 Dediğim gibi sadece VBs scriptinin üstüne sürükle ve bırak , bir ara Yamalı ISO yaparken cabları denemem gerekiyordu uğraşmaktan sıkılıp yazmıştım , haa ilaveten birden fazla .cab dosyası da atabilirsin hepsini halleder.
Tamamdır, ve ayrıca her zaman ki gibi hızır gibisin, teşekkürler.....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Lafı olmaz , yeterki vaktim olsun ;)
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

arkadaşlar ben bir teknik servis olduğum için farklı farklı makineler geliyor. önerileri deneyeceğim. çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3265 kez

Mesaj gönderen burak35 »

bütün güncellemelerin hepsini yapmanıza gerek yok , sıfırdan temiz kurulum yaptıktan sonra güncellemeleri denetleyin ve sadece güvenlik güncellemerini yükleyin ben öyle yapmıştım en son formatlandıgında ve o günden beri sorun yaşamadım
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Geçtigimiz gūnlerde cihaza win-8.1 Empedd işletim sistemi kurup gūncellemeleri yukardaki uygulama ile kurmaya çalıştım yazılım tepki vermedi bende tek tek kendim yūkledim.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3265 kez

Mesaj gönderen burak35 »

cankusa yazdı: 07 Nis 2019, 08:18 https://www.sordum.net/44586/surukle-bi ... -kurulumu/

Geçtigimiz gūnlerde cihaza win-8.1 Empedd işletim sistemi kurup gūncellemeleri yukardaki uygulama ile kurmaya çalıştım yazılım tepki vermedi bende tek tek kendim yūkledim.
tek tek elle yüklemek daha iyi bence çünkü 20 30 tane güncelleme seçip hepsini yüklemeye çalışınca bilgisayarı çok kasıp çok zorluyor hatta bir keresinde arkadaşımın evinde benim bilgisayarı formatlamıstık güncelleme yapayım dedi hepsini seçip yüklemye çalıştı bi baktım bi ara ram kullanımı 4.5 gb a fırlamış tek tek elle yüklemek yada boyutu küçük olanları 2 şer 3 er yüklemek daha iyi bence ..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

cankusa yazdı: 07 Nis 2019, 08:18 https://www.sordum.net/44586/surukle-bi ... -kurulumu/

Toplu halde sürükleyip bıraktıysan çalışmaması normaldir , birçok işlemi aynı anda yapamadığı için kala kalmıştır, bunun yerine vbs üzerine 2-3 tanesini sürükleyip bırakıp kurulumlarının bitmesini beklemen çok daha doğru olurdu. ardından tekrardan birkaçtane sürükleyip devam ederdin vbs de amaç cmd yi açıp komut verip tek bir cab kurmak yerine süreci basitleştirmektir.