Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Resim

Chrome Tarayıcısında Ciddi Güvenlik Açığı Bulundu

Google, kullanıcılara Chrome tarayıcılarını acilen güncelleme çağrısında bulundu.

Google’ın Chrome tarayıcısında bulunan ciddi bir güvenlik açığı, saldırganların bilgisayarlara sızmasına imkan verebiliyor. CVE-2019-5786 koduyla anılan bu güvenlik açığı, saldırganların web tarayıcısı üzerinden kurulu olduğu bilgisayarın işletim sistemine zararlı kod enjekte edebilmesine imkan tanıyor.

Google mühendisleri bu açığın güncel olduğunu ve halen siber saldırılar için aktif olarak kullanıldığından şüphelendiklerini bildirdiler. Bu yüzden de kullanıcıların Chrome tarayıcısını acilen güncellemeleri tavsiye ediliyor.

Chrome tarayıcısında en üst sağ köşedeki üst üste üç nokta sembolüne tıklayıp, açılan menüden Yardım>Google Chrome Hakkında sekmesine girin. Buradaki pencereden Chrome sürümünü ve güncel olup olmadığını görebilirsiniz.

Kaynak: www.google.com

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Re: Google Chrome Web Tarayıcısında Açık Var....!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Allah'tan ben açık kaynak kodlu Choromium kullanmaktayım.......
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Yakında güncelleme geliyor desene
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Birkaç gündür bana da yeni güncelleme var güvenliğin için güncelle deyip duruyor. Ama yav he he güncelle o zaman dediğim zaman, chrome indirme sayfası açılıyor, güncellemiyor. Açılan indirme sayfasındaki 64bit. Benim sistem 32bit. Durum böyle olunca, ben de güncellemiyorum...

Yalnız bir şey dikkatimi çekti:
"Chrome Tarayıcısında Ciddi Güvenlik Açığı Bulundu"
"Google’ın Chrome tarayıcısında bulunan ciddi bir güvenlik açığı, saldırganların bilgisayarlara sızmasına imkan verebiliyor. CVE-2019-5786 koduyla anılan bu güvenlik açığı, saldırganların web tarayıcısı üzerinden kurulu olduğu bilgisayarın işletim sistemine zararlı kod enjekte edebilmesine imkan tanıyor."

Bu cümleler size bir yerlerden tanıdık geliyor mu? :D :D ;)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3174 kez

Mesaj gönderen burak35 »

ben kullanmadıgım için son derece rahatım :) yahu hem onlarca exe yi arka planda çalıştırıp sistemi zorluyor (işlemci ram disk kullanımı çok ama çok yüksek) hem sistemden bilginiz dışında veri topluyor hem kasıyor hem kalıntı bırakıyor , hiç ama hiç gerek yok diğer tarayıcılar gayet iyi chrome u yapanlar biraz kendini sorgulamalı artık ....