Forumumuza ve Anasayfamıza Daha Fazla Destek Olalım

Forumla ilgili güncel duyuru ve uyarıları burada bulabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Forumumuza ve Anasayfamıza Daha Fazla Destek Olalım

Mesaj gönderen shampuan »

İçimden geldiğinden değil de gerçekten önemsediğimden bu başlığı açmak gereği duydum. Biliyorsunuz bir sitenin oluşturulması, yönetilmesi, binbir emekle içerik oluşturularak genişletilmesi zor iş. Sağolsun velociraptor büyük emeklerle hem anasayfa hem forum oluşturmuş.

İçeriklerden çok sık faydalanıyorum. Birçok şeyi buradan öğrendim diyebilirim. Bir sıkıntıyla karşılaştığımda soracak bir yerim var en azından. Anasayfada ise hergün yeni bir başlık ekleniyor. Bunlardan birçoğu muazzam derecede önemli olabiliyor. Bilgisayarlar vaktimizin önemli bir miktarını çalıyorlar. En azından pratik ipuçları ve faydalı uygulamaları kullanarak bu zamana karşı savaş verebiliyoruz. Bu nedenle işte, forum ve anasayfa bizler için önemli. Önemli de, işler bedavaya yürümüyor...

Ben de diyorum ki forumu kullanırken reklam engelleyicinizi kapatın. Hatta reklamları yeni sekmede açarak bir dakika boyunca ilgileniyor gibi yapın. Zorla değil, vaktiniz varsa. Ayrıca anasayfamızı da ziyaret ederek reklam engelleyici kullanmadan konuların altına yorum yazın.

Diyeceğim, sizler de vakit buldukça en azından bir yorum yazarak, teşekkür ederek içeriklere destek olmaya çalışın. Reklam engelleyici kullanmayın. Ben genellikle reklam engelleyici kullanıyorum fakat sitemize girdiğimizde reklamlara tahammül edebiliyorum çünkü diğer birçok sitelerdeki gibi zırt pırt ordan burdan çıkmıyorlar. Göze rahatsızlık vermeyecek kadar da küçükler zaten.

Budur. Vaktinizi çaldım kusura bakmayın ama şahsen gerekli gördüğüm bir konu idi. Söylemeden edemedim.

İyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Re: Forumumuza ve Anasayfamıza Daha Fazla Destek Olalım

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

@shampuan

1.Olayı tek taraflı ele almışsın.
2.Benim reklam engelleyiciyi devredışı bırakmak bir lüsküm yok. Çünkü kullandığım/bağlandığım internet Turkcell Cep İnterneti ve kotam yalnızca 3 GB..... ve bu yalnızca bir aylık.....Reklam engelleyici kullanmadan sistem'e giriş yaptığım kotam hızlı eriyor.Eğer internet türüm Fiber net olsaydı, bu yazıklarına sonuna kadar katılabilirdim.
3.Siteye katkı yapılmasını savunmuşsun.Buna bir itirazım yok.Ben katkımı konu açarak zaten yapıyorum.

Saygılarımla
TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Tabii.
İmkanı olan arkadaşlar reklamlı açsın. Kota sıkıntısı olan arkadaşlar varsa mecburi değil. Onu söylemeyi unutmuşum.
Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen trasmus »

Reklam engelleyiciyi kapatmak isterim ama google'nin sürekli takip etmesi hiç hoşuma gitmediği için kapatamıyorum.
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen sevilaycali »

Selamlar
sizler kadar bu işlerden anlamıyorum. ama konuları takip edip yeni şeyler öğrenmeyi seviyorum.
sanırım artık bu şekilde gidecek ama forum ve forumculuk kavramı çok ilgi kaybetti. zaten kaç tane düzgün forum kaldıki. çoğu eski forum kapandı gitti.
bence sordum'a sahip çıkmalıyız , kimin elinden ne geliyorsa, bu içerik girmek olur, reklam desteği olur vs.
uzun zamandır yer imlerime kayıtlı ve takip ettiğim bir forum ama bilmediğim sebeplerden kaynaklı toplu üstad terkleri olması bu forumu yalnızlaştırdı. eskiden dolu dolu içerik girişi olur bir soru oldumu üç beş bilen arkadaş yorum yapardı. şimdi başlık açan da cevap verende çok az.
açıkcası durum böyle olunca bende 5 dakika bakıp ilgimi çeken konuları okuyup çıkıyorum.

umarım kimseyi kırmamışımdır. daha iyi olmasını için gereken varsa yapmaya çalışırız.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler shampuan , anasayfada üşenmeden yazdığın yorumlar için de sağolasın , google yorumlara önem veriyor ve yorum olan başlıkları aramalarda öne çıkartıyor , sordum.net forum ve anasayfasından elde ettiğimiz toplam gelir neredeyse sadece hosting masraflarını karşılıyor , içeriği Türkçe olan web sitelerinin günlük ziyaretçi sayısı 10 bin i aşmadığı sürece herhangi bir gelir beklemek imkansıza yakın.

Siteyi ve forumu herzaman not defterim olarak gördüm ve bu şekilde de devam ediyor, forumun çok faal olduğu dönemlerde içerik illegaldi ve bunun devam ettirilmesi olanaksızdı , ayrılmaların çoğu legale döndükten sonra oldu fakat bunu zaten tahmin ederek bu dönüşümü gerçekleştirmiştik. iyikide yapmışız.

Anasayfa ziyaretçi sayısının artması foruma az da olsa hareketlilik getirebilir diye düşünüyorum , o sebepledirki uzunca bir süredir SEO ve eski başlıkları güncelleme işlemleri yavaş ta olsa devam ediyor, forumda olan tüm arkadaşların sorduma direkt veya dolaylı katkıları olmaktadır sağolun , iyiki varsınız.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Az evvel gittim burası için reklam yaptım :)
Resim
Oraya çok fazla takipçi yazı yazıyor yardım istiyor. Oranın da sahibini tanıyorum iyi birisidir. Çok fazla yorum onaylamaktan bıkmış yorulmuş durumda. Sağolsun buna rağmen hiç üşenmeden her isteğe cevap veriyor. Bizim kadar detaylı şekilde bilişimden anlamadığından soruların çoğuna biz yanıt verip yardımlaşıyoruz. Bu mesajı yazdım ki en azından bir kaç kişi baksa aklında kalır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Eline sağlık :)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3254 kez

Mesaj gönderen burak35 »

4 ay kadar önce net framework güncellemesi yaparken bir sorunla karşılaşmıştım ve sorunumu bir şekilde çözmüştüm yaşadığım sorunu ve çözümü burada paylaşacağım zira çok basit birşeymiş
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Paylaşırsan benzeri sorunu olanlarda faydalanacaklardır, sağolasın
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

velociraptor yazdı: 06 Nis 2019, 13:49 Paylaşırsan benzeri sorunu olanlarda faydalanacaklardır, sağolasın
rica ederim. bir yerlere not alıp adım adım yazacağım sonrada paylaşacağım işlem çok basitmiş.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Tarkan abi siteden müdavim bir iki arkadaştan güzel yanıtlar geldi. İkisi de daha evveden sitemizi zaten biliyormuş. Hatta bu site böyle değildi tema mı değiştirdi deniyor. Davetim üzerine bakmışlar çok güzel bilgiler paylaşılmış güzel bir site ama neden takipçisi az diye soruyorlar...

Resim

Böyle birkaç kişi birkaç kişi görse ilgi zamanla artacaktır. Oranın sahibi tek başına ve disqus yorumlarını tek tek inceleyip cevap vereceğim diye bitiyor zavallı. Yükün birazını buraya yönlendirmemizde bir sakınca görmeyecektir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sağolasunlar arkadaşlara buradan selamlar , Aramalarda çıkma çıkmama durumlarına Google karar veriyor ve nedense bizim siteyi bir türlü sevemedi gibi hayırlısı diyelim. Yardımların içinde ayrıca teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

buradaki çözümler ve pratik küçük yazılımlar hiçbir yerde yok o yüzden bilgisayarı açar açmaz hemen girip anasayfaya bakıyorum