Autoit #NoAutoIt3Execute ve requireAdministrator

Programlama ve Script dilleri konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
anxious
Byte3
Byte3

Autoit #NoAutoIt3Execute ve requireAdministrator

Mesaj gönderen anxious »

@BlueLife Şu kodların tam olarak anlamı nedir acaba.
#RequireAdmin admin yetkisi varmış gibi çalıştırıyor biliyorum bunu ama
#AutoIt3Wrapper_Res_requestedExecutionLevel=requireAdministrator ve #RequireAdmin arasında ne fark var scriptimize her ikisinide eklesek bir artısı olurmu veya her ikisini eklemek gereksiz mi olur?

ve birde şu satır ne anlama geliyor? #NoAutoIt3Execute
Bizi bu konuda aydınlatırsan sevinirim
Kullanıcı avatarı
BlueLife
Kilobyte1
Kilobyte1
Teşekkür etti: 14 kez

Re: Autoit #NoAutoIt3Execute ve requireAdministrator

Mesaj gönderen BlueLife »

@anxious

#RequireAdmin kodlarda admin yetkisi ister. Exe ye çevirmeden sadece au3 veyahut a3x olarak kulanacaksan ve admin yetkisine ihtiyacın varsa bunu eklemelisin. Tabi exeye çevireceksende kullanabilirsin. #AutoIt3Wrapper ekleri program exe ye çevirilirken işliyordu galiba. a3x olarak denemedim. Gerçi a3x olarak fazla kullananda yokturdur. Ben admin yetkisi isteyen uygulamalarda #AutoIt3Wrapper_Res_requestedExecutionLevel=requireAdministrator şeklinde kullanıyorum. #RequireAdmin kullanmıyorum. Ayrıca IsAdmin() ile kontrol yapıyorum kodlamada. Misal;

If IsAdmin() = 0 Then
MsgBox(16, "Başlık", "Admin yetkisi gerekli!", 15)
Exit
EndIf

#NoAutoIt3Execute yi hiç kullanmadım desem yeridir. Derlenmiş autoit exeleri üzerinden a3x dosyalarının çalışmaması için bir komut gibi. Misal senin autoit ile yaptığın program exesi üzerinden farlı bir a3x çalışması çalıştırılabiliyor. Tabi yanlış hatırlıyor olabilirim. Bu komut hakkında fazla bilgim yok!