TRON Fliminden Gerçekler [Anormal]

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2

TRON Fliminden Gerçekler [Anormal]

Mesaj gönderen trwe » 01 Mar 2019, 00:09

Merhabalar

Resim

İzleyenler bilir bu flimi;

Tron: Legacy Walt Disney Pictures tarafından üretilen 2010 ABD yapımı bilim kurgu filmi. 1982 yapımı Tron filminin devamıdır. Yönetmenliğini yapan Joseph Kosinski

Bu flimi dikkatli izleyenler (benim gibi) şu gerçekleri ya da bilim kurgusal gerçekleri sezebilirler.İste o gerçekler /bilimkurgusal bilgiler/ütopyalar

1 milisaniye döngü : 8 saat

Mesela benim sistemim açılış zamanını Windows Olay Günlüklerinden aldım 12356 ms (sistemi ilk kurduktan sonra ilk önyükleme açılma zamanı)

12356 ms x 8 saat/ms = 98848 saat/24 = 4 118,67 gün

Sonucun yorumlanması:

Bir pc'nin (masaüstü/dizüstü) güç düğmesine basılmasından sonra ki masaüstünün kullanıcının önüne gelmesi kadar süre pc'nin Uzay-Zamanına göre 4118.67 dünya gününe eşittir.

1 dünya günü pc uzay-zamanında 3 milisaniye döngüdür.
1 dünya yılı pc uzay-zamanında 1095 milisaniye döngüdür.

Eğer bu pc uzay - zamanında bir insan , bir program olarak 60 dünya yılı yaşayabilseydi bunun döngü eşdeğeri 76700 milisaniye döngü olurdu.Aynı şekilde 1000000 milisaniye ömürlü bir varlık dünya da olsaydı, 913 (yaklaşık 1000) yaşında olurdu....

Quantum Mekaniğine göre her sistem kendi içinde karakteristik UZAY-ZAMAN'ına sahiptir.İnanmayanlar, Quantum Mekaniği hakkında bilgiyi netten araştırabilir.

Bu konuyu ilk ben açtım , PC , uzay-zamanı....Ne kadar ilginç bir konu değil mi? Bu benim ne kadar derin öngörüye ,sezgiye ve de hayal gücüne sahip olduğunu gösterir.Allah vergisi bir özellik....

Ama bir şeyin cevabını net'de yabancı/yerli kaynaklarda bulamadım.Soru şu

GERÇEKTE BİR MİLİSANİYE DÖNGÜ KAÇ SAATTİR.?

Cevabını bilen varsa açıklarsa çok makbule geçer.....

----------------------------------------------------------------------

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG

LinuxmasterTR

---------------------------------------------------------------------
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------