Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İle İlgili 2019 Kehanetleri

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 882 kez

Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İle İlgili 2019 Kehanetleri

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

1.Endonezya'da yakın zamanda meydana gelen depremler sonrası uzmanlar 'kehanet doğru mu olacak' tartışması başladı. Ancak kehanetler İngiliz uzmanları ikiye bölmüş durumda. Zira uzmanlar depremlerle ilgili Nostradamus'un Yüzyıllar adlı kitabındaki bölümleri farklı şekillerde yorumluyorlar.

Deprem olacağı kehanetine karşı çıkan bir isim Fransız uzman Fontbrune. Fontrune'ye göre Nostradamus'ın deprem kehaneti çoktan gerçekleşti. Kitabın üçüncü cildindeki Türkiye depremi kehaneti Gölcük depremiydi ve yeni bir deprem olmayacak. Ancak kehaneti farklı yorumlayanlar için durum daha korkutucu. Bir dizi uzmana göre Nostradamus'un kehaneti henüz gerçekleşmedi yakın bir gelecekte bir deprem olacak.

2.Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes denizde boğulacak, yiğit şampiyonlar savaşa girecek…
Fontbrune'un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye'ye karşı yola çıkacak. Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor.

3.Mars, Merkür ve Ay bir araya gelecek, Güney'de korkunç bir kuraklık görülecek Asya'nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes'te karışıklık…

4.Nostradamus'a göre III. Dünya Savaşı 2076'da meydana geliyor. Şifre çözücü Peter McHoll, bütün bu engelleri kavramaya yönelik karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi inanılamayacak bir başarıyla kazandığını söylüyor. Aynı zamanda McHoll'e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Ve kehanetler, daha yakından ve derinlemesine incelendikçe, hayret verici, hatta ürkütücü olmakta…

5.Nostramusun göremediği bir gelecek olan (nisbi gayb):

Türkiye Cumhuriyetinde başa öyle bir lider gelecek yaşı 40 olacak.....Önce milletinin tüm sıkıntılarını sona erdirecek ardından şimdiki Cumhurbaşkanını Yüce Divan'a eski Genelkurmay Başkanı da Harp Divanına gönderecek ve bu iki ismi Ankara/Kızılay Meydanında, Apo ve 15 Temmuz Darbecileri ile toplu olarak 5'li gruplar halinde kurşuna dizdirecek.....Cumhuriyetin temellerini sağlamlaştıracak bu kapsamda Hitler Almanyasında yaşanan Uzun Bıçaklar Gecesine benzer bir hareketle tüm cemaatleri-tarikatları tek bir gece de ortadan kaldırıp Allah dini olan İslam'ı hurafelerden ve vehabilerden temizleyecek....Bir hafta sonra Ayasofya Camini İbadette açacak......

Türkiye onun devrinde altın çağını yaşayacak Mete Han'dan sonra 8.Türk Büyüğü olarak tüm türk boylarını (ülkelerini) tek bir sancak altında toplayıp Büyük Türk Cumhuriyetleri Konfederasyonunu kuracak....Bu oluşum 150 yıl yaşayacaktır.Bu arada Irak-Suriye-Nahcivan halk oylamasıyla Türkiye Cumhuriyetine katılacaklar.İsrail 'de karışıklıklar çıkacak...Bunlardan yararlanıp Kudüs tekrar Türk-Müslüman Toprağı olacak.......Ve bu ilder 95 yaşına kadar ülkeyi tek başına yönetecek.......

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Re: Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) İle İlgili 2019 Kehanetleri

Mesaj gönderen shampuan »

Videoyu izlemedim.

Nostradamus hakkında "güvenilir olmadığı konusunda ikaz olunan" kaynak:
https://www.wikizero.com/tr/Nostradamus

Yanlış verilmemişse doğum ve ölüm yılarına dikkat ediniz. Bu yıllara göre konuşursak;

1-"Fontbrune'un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye'ye karşı yola çıkacak."
O yıllarda "Yunanistan" ve "Türkiye" ayrıca "Ege denizi" ve Karadeniz" diye isimler var mıydı? Yoktuysa bu isimleri kim uydurup kehanete ekledi?(Ben bilmiyorum bana şeytmeyin)

2-"Nostradamus'a göre III. Dünya Savaşı 2076'da meydana geliyor."
O yıllarda savaşlara 1. Dünya savaşı, 2.Dünya savaşı diye savaşlara isim vermek yoktu, ya da henüz bu savaşlar olmadığından isim almamıştı. Öyleyse, yani nostradamus bu ismi vermemişse kim neden nasıl "anaaa! 3. dünya savaşı hakkında bilgi veriyor" diye iddiada bulunuyor? İsim vermemişse ki vermemiştir bence, herhangi bir savaştan bahsediyor olabilir?

3-"Türkiye Cumhuriyetinde başa öyle bir lider gelecek yaşı 40 olacak.....Önce milletinin tüm sıkıntılarını sona erdirecek ardından şimdiki Cumhurbaşkanını Yüce Divan'a eski Genelkurmay Başkanı da Harp Divanına gönderecek ve bu iki ismi Ankara/Kızılay Meydanında, Apo ve 15 Temmuz Darbecileri ile toplu olarak 5'li gruplar halinde kurşuna dizdirecek.....Cumhuriyetin temellerini sağlamlaştıracak bu kapsamda Hitler Almanyasında yaşanan Uzun Bıçaklar Gecesine benzer bir hareketle tüm cemaatleri-tarikatları tek bir gece de ortadan kaldırıp Allah dini olan İslam'ı hurafelerden ve vehabilerden temizleyecek....Bir hafta sonra Ayasofya Camini İbadette açacak......"

Yine aynı şeyi tekrarlayacağım. Nostradamus, o yıllarda henüz kurulmadığı için "Türkiye Cumhuriyeti" adını kullanmış olamaz. Tamam bir Türk devleti kurulacağını öngörebilir de, hiçkimse bu devlete isim verecek kadar "tanrısal" olamaz. Dolayısıyla bu yönetimin adının cumhuriyet olacağından tut, kehanetin "cumhurbaşkanı", "genekurmay başkanı", "harp divanı", "Ankara" , "Kızılay"... gibi isimler içermesi mümkün değil. O kadar detay isim ve olaylar içermesi normal değil. Belli ki birileri bir kehaneti almış, kafasına göre değiştirip kendince yorumlamış. Son alıntıladığım cümleye baştan sona dikkat edin günümüzde birisi oturmuş uydurmuş bunları. Siz hiç o tarihteki bir kahinin bu Türkçe ile ve bu üslupta yazdığına inanıyor musunuz?

Genel olarak kahinlerin, falcıların kullandığı dil bu değildir. Hz. Peygamber bile Yaratıcı'nın elçisi olmasına rağmen, "benden sonra bu din .... adet yola bölünecek, ama (kıyamet vakti geldiğinde) sadece biri benim size öğrettiğim gerçek din olacaktır" demiş, o yolların ve tarikatların adını söylememiş, belki de söyleyememiştir.

Yahu lütfen yapmayın.
Size sürekli diyorum ki, "ŞU HER İZLEDİĞİNİZ VİDEOYA İNANMAYIN!" Hayır elimden gelse youtube'u kökten yasaklayıp kapatıcam o derece yani. Saf olmayın saf. Bilimsel kaynaklar bile hata içerebilir. Oysaki kimin yaptığını neden yaptığını bilmediğiniz videolara, bloglara neden inanıyorsunuz?

İyiliğiniz için dedim kızmayın canım...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Bu hayatta öyle anlar vardır ki bir anlam veremez yorumlamada aciz kalırsın......Senin yorumuna ki düşüncene saygı duymaktan başka bir şey gelmiyor aklıma....
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

@trwe,
Paylaştığın metinler hep modern Türkiye Türkçesi. Fransızcaya çevirisni bile yapsan o çağda yaşamış bir insanın o dil ve üslup ile, o terim ve isimleri kullanarak yazması ya da konuşmasına imkan yok. Bana saygı duyma, biraz aklını çalıştır. Bir mühendisin böyle tuzaklara düşmemesi lazım.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

shampuan yazdı: 15 Şub 2019, 22:01 @trwe,
Paylaştığın metinler hep modern Türkiye Türkçesi. Fransızcaya çevirisni bile yapsan o çağda yaşamış bir insanın o dil ve üslup ile, o terim ve isimleri kullanarak yazması ya da konuşmasına imkan yok. Bana saygı duyma, biraz aklını çalıştır. Bir mühendisin böyle tuzaklara düşmemesi lazım.
Seninle kavga yada münakaşa etmeye niyetim yok.....Ben her zaman aklımı kullandım.Farkında mısın? bana hakaret ettiğinin.....Eğer biraz havas ilmi ile uğraştı isen Gaybın bir türünün Nisb-i Gayb olduğunu bilirsin.Gerçekleşmesi güçlü olasılıklara bağlı gayb türü.....Diğer maddeler seni rahatsız etmedi de son madde mi? seni rahatsız etti.Bu bana manidardır.Olması gereken olacak , sende buna şahit olacaksın......!
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Hatta Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V) Efendimiz.

Öyle bir an gelecek ki Hristiyanlığın Beyaz Evi , 40 kişiden oluşan bir güçle ele geçirilecek o ülkenin sonunu getirecektir.İntenette araştırma yap peygamberin ABD hakkındaki hadisi hakkında.....Ve benim yorum bu 40 kişinin , kişi değilde 40 tabur olduğu ve bu taburların niteğinin Türk olduğudur.Tabii bu hadise kıyamete yakın olacak......

Şimdi şöyle bakalım buna yorumun ne olacak.......
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 »

shampuan yazdı: 15 Şub 2019, 21:52 Yahu lütfen yapmayın.
Size sürekli diyorum ki, "ŞU HER İZLEDİĞİNİZ VİDEOYA İNANMAYIN!" Hayır elimden gelse youtube'u kökten yasaklayıp kapatıcam o derece yani. Saf olmayın saf. Bilimsel kaynaklar bile hata içerebilir. Oysaki kimin yaptığını neden yaptığını bilmediğiniz videolara, bloglara neden inanıyorsunuz?
Hah. Tam benim söyleyeceğimi benden önce söylemişsiniz. YouTube'da son bir kaç yıldır bu tür videolar karınca sürüsü gibi arttı.
Bu tarz videoların "vakit kaybı" olmaktan öteye geçemeyeceğini düşünüyorum. Bu sebepten tarayıcılarımda hep Video Blocker veya benzer bir eklenti olan BlockTube eklentisini kullanırım ve bu tür videoları paylaşan kanalları engellerim.

Ayrıca bu tarz kehanetlere de inanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

AgaBey123 yazdı: 19 Şub 2019, 22:03
shampuan yazdı: 15 Şub 2019, 21:52 Yahu lütfen yapmayın.
Hah. Tam benim söyleyeceğimi benden önce söylemişsiniz. YouTube'da son bir kaç yıldır bu tür videolar karınca sürüsü gibi arttı.
Bu tarz videoların "vakit kaybı" olmaktan öteye geçemeyeceğini düşünüyorum. Bu sebepten tarayıcılarımda hep Video Blocker veya benzer bir eklenti olan BlockTube eklentisini kullanırım ve bu tür videoları paylaşan kanalları engellerim.

Ayrıca bu tarz kehanetlere de inanmıyorum.
Herkesin kendi vicdani inancının gereğidir düşüncesi.......