Sistem görüntüsü ile sistemler arası geçişler

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Köy Öğretmeni
Bit
Bit

Sistem görüntüsü ile sistemler arası geçişler

Mesaj gönderen Köy Öğretmeni »

Merhaba sayın üyeler.bir sorum var.yardımcı olacak üyelere şimdiden teşekkür ederim.

benim windows 8 sistemli bilgisayarım var.ben windows 8 sistem görüntüsünü harici diskime oluşturdum.sonra windows 10 'a geçtim.windows 10'unda sistem görüntüsünü alıp harici diskime kaydettim. bir süre sonra windows 8'e sistem geri yükleme yoluyla dönebilirmiyim?

varsayalım döndüm.windows 8'den bu sefer sistem geri yükleme yoluyla windows 10 'a dönebilirmiyim? yani işletim sistemlerine sistem görüntüsünü geri yüklemek yoluyla geçişler yapılabilinir mi?

okuyan ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.iyi akşamlar.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: Sistem görüntüsü ile sistemler arası geçişler

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Köy Öğretmeni yazdı: 14 Şub 2019, 21:08 Merhaba sayın üyeler.bir sorum var.yardımcı olacak üyelere şimdiden teşekkür ederim.

benim windows 8 sistemli bilgisayarım var.ben windows 8 sistem görüntüsünü harici diskime oluşturdum.sonra windows 10 'a geçtim.windows 10'unda sistem görüntüsünü alıp harici diskime kaydettim. bir süre sonra windows 8'e sistem geri yükleme yoluyla dönebilirmiyim?

varsayalım döndüm.windows 8'den bu sefer sistem geri yükleme yoluyla windows 10 'a dönebilirmiyim? yani işletim sistemlerine sistem görüntüsünü geri yüklemek yoluyla geçişler yapılabilinir mi?

okuyan ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.iyi akşamlar.
Öncellikle Aramıza Hoş Geldiniz @Köy Öğretmeni.....

Yukarıda anlattığınız hadise maalesef mümkün değildir.Ancak imkansız da değildir.Şöyle ki ;

1.Dual Booting İşlemi yani çift önyükleme ile Microsoft Windows'un 8.1 ve 10 aynı anda Ana diskinizin iki bağımsız bölümünde kullanabilirsiniz.Bunun için ana diskinizi iki bölüme ayırıp birinci bölüme eskiden yeniye doğru Win8.1 kurup , ikinci disk'e de Windows 10 OS kurmanız pekala mümkündür.Eğer iki ayrı imajı (sistem görüntüsünü) ayrı ayrı diske yüklerseniz bu sefer en son yüklenen windows sistemi geçerli olacak 1.disk bölümünde yüklenen atıl (boşta) devredışı kalacak o zaman tek çözüm EasyBCD Önyükleme Yapılandırma Yazılımı ile bunların yapılandırmak olacaktır.

2.Eğer aldığınız sistem görüntüsü .vhd ise işiniz daha kolaydır.Bu sitenin sahibi/yöneticisinin bu konuda bir sürü makalesi www.sordum.net web sayfasında okurlara sunulmuştur.Ama ben siz uğraşmayın diye vhd konusunda aşağıdaki arama kayıtlarını oluşturdum buna bakabilirsiniz.

https://www.sordum.net/arama-sonuclari/?q=vhd

Tekrar hoşgeldiniz en iyilerin arasına.....

Saygılarımla
TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Köy Öğretmeni
Bit
Bit

Mesaj gönderen Köy Öğretmeni »

SAYIN TRWE,HOŞ BULDUM.İLGİNİZ ,NEZAKETİNİZ VE ÇÖZÜM YOLUNU KISA, ÖZ AÇIKLADIĞINIZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Köy Öğretmeni yazdı: 15 Şub 2019, 23:07 SAYIN TRWE,HOŞ BULDUM.İLGİNİZ ,NEZAKETİNİZ VE ÇÖZÜM YOLUNU KISA, ÖZ AÇIKLADIĞINIZ İÇİN SİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
Asıl ben teşekkür ederim......