Gribi kesecek yöntem

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Gribi kesecek yöntem

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Re: Gribi kesecek yöntem

Mesaj gönderen cankusa »

Aklımızda olsun bu kışı gırıbe yakalanmadan geçirmenizi dilerim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Umarım denemek zorunda kalmayız.
Tugtegin
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Tugtegin »

Sağolasın usta.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Parazit de döker o haa... Bağırsak paraziti sorununuz varsa bir numaralı ilaç o videodakiler ben size söyliyeyim.
Soğan, sarmısak, sirke, süt bunları birleştirdin mi zaten zehirli tarım ilacı gibi oluyor. Yani faydalı bir tavsiye.
Arkadaşlar şifamız doğada. Kıymetini bilirsek bizim için daha iyi. En ufak bir baş ağrısında hemen gidip ağrı kesici alıyoruz sormuyoruz hiç acaba bu baş neden ağrıyor... Ateşimiz yükseldiği zaman ateş düşürücü alıyoruz. Halbu ki vücutta bir enfeksiyon var. Lise Fen bilimleri çıkışlı arkadaşlar varsa hatırlayacaktır, ısının artması ile beraber kimyevi tepkime daha hızlı ve uygun gerçekleşir. Vücudun hastalıklara karşı savaşması için,

Ortamın:
-Uygun Ph değerinde olması,
-Ortam sıcaklığı,
-Enzim miktarı,
-Substrat yüzeyi... gibi etkenlere ihtiyaç var. Vücut kendi ısısını yükseltip karaciğerden SGOT enzimi yükselterek mukavemetini arttırmaya çalışıyor. Isının artmasıyla gerekli kimyevi tepkimeler ve işlevler daha rahat ve uygun hızda yürütülüyor. Hani eskilerin grip olan üşüten insanların ateşini düşürmek yerine battaniye örtüp, terlemesini sağlamaya çalışması bundandır. Hatırlarsanız şaban filmlerinde de vardır. Korkusuz korkak mıydı filmin adı bilmiyorum "bombacı mülayim" oluyodu hani. Öleceğini zannedip kendisini öldürmesi için katil tutuyodu. Katil de bunun sağlığını çok düşünüyordu, aspirinli ıhlamur içirip üstünü örtüyordu, şimdi yat terle sabaha kadar hiçbişeyin kalmaz diyordu...

Doğal yöntemleri gözardı etmeyin. En ufak bir üşütmede hemen gidip antibiyotik kullanmayın. Vücut ne yapacağını sizden daha iyi biliyor...
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 896 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Hastalık ademoğlu içindir ve bir imtihan ve de günahlardan beraattir.
Not:
Bu aralar Havas ilmine fazla dalmaktan olacak böyle lakırtılar etmeye başladım.Kendim kendimden korkmaya başladım......!
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen mahferer »

2 hafta önce evdeki 4 kişiden 3ü gripti ben ise sadece her gün sarımsak çiğneyerek yedim ve grip olmadım, bu kadar net..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu da ilginçmiş
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Fullprogramlarindir'de bir arkadaş tesafüe bak ki adresi bana yakınmış çok şaşırdım. Abi müsaitsen yanına gelicem dedi, gel dedim konum attım geldi. Başladık muhabbete. Maşallah çocuk beden bakımından aslan gibi bana bir yapıştırsa fezaya uçucam. Aşırı kilo değil beden dev yapılı sağlıklı Allah zeval vermesin. Dedim hacı nedir bu durum? İşte abi şöyledir böyledir beslenmeye dikkat ediceksin dedi anlattı baya. Sonra sarmısak var ya sarmısak dedi onu ekmeğin arasına koy elma yer gibi çatır çatır ye ben öyle yapıyorum kaç senedir ne nezle ne grip... dedi. Ama 3-4 gün insan içine çıkmaman lazım terin idrarın bile kokuyor evde pinekleyeceksin diye anlattı... :D Ağzından burnundan zehir fışkırıyor yerken, gözlerin yaşarıyor ama sabret ye dedi.

Demek ki doğruymuş.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bende de mideye dokunuyor sarmısak nedense
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

O mideyi doktora götürücen :) Sarmısak keskindir mideyi rahatsız edebilir ama şiddeti yüksekse gastrit falan vardır bakıt bence.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

yok şiddetli etki etmiyor , ağrı da genelde olmuyor hazımsızlık tarzı oluyor , uzun seneler önce gitmiştim stress kaynaklı demişlerdi.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Geçmiş olsun.
Stersse mesele yok o zaman o kolay :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sağolasın :)
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 53 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Büyük şehirde kirli havada yaşıyorsanız hergün olmadı hafta 3 kez sirkeli veya suda ezilmiş sarımsak ile burun geniz çalkalamak iyi oluyor.
Nezle varsa sarımsak suyu (günde bir kez) kesiyor. + Hali hazırda solunum ile gelen mikrobu içeri girmeden engelliyorsunuz. Aşılar hikaye her gün 1-3 diş sarımsak akşamları hap gibi çatlatıp yutun sağlıklı kalmak için destekleyici her kan grubuna ideal.

Hasta olmamamız için tasarlanmış Bağışıklık sisteminin kullanma kılavuzunu bilirsek. Az - öz mizaca uygun yer içer yaşarsanız genel olarak sağlıklı olacağınız garanti.
Admin mide sorunu yaşayanlar genelde 0 kan gurubudur. Kuvvetli asit üretir. Mizaca ters beslenme sorun çıkarıyor. Açlık kürleri mide onarımı için şahenedir. Su orucuda yapılabilir.