Windows 10 Ekim Güncellemesi=Geçiş Oranı %6.6

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 896 kez

Windows 10 Ekim Güncellemesi=Geçiş Oranı %6.6

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Resim

Büyük sorunlarla başlayan Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi halen çok küçük benimsenme oranlarında geziniyor. Microsoft güncellemeyi kullanıcıya sormadan kurmaya başladı.

Windows tarihindeki en sorunlu güncellemelerden birisi olmaya aday Ekim 2018 güncellemesi halen beklenen benimsenme oranlarını yakalayamadı. Bugüne kadar çok küçük bir kullanıcı kitlesi yeni güncellemeye geçmiş durumda.

Kullanıcılar tedbirli yaklaşıyor

Gelen bilgilere göre Windows 10 Ekim 2018 güncellemesini alan kullanıcıların oranı yüzde 6.6 seviyesinde kaldı. Kasım ayında yüzde 2.8 olan oran bir ay içerisinde çok küçük bir miktar artış gösterdi.

Elbette güncellemede yaşanan sıkıntılar bunun en büyük sebebi. İlk yayınlandığı günden itibaren başlatma sorunları, sistem çökmeleri gibi pek çok sorun yaşatan güncelleme birkaç kez de Microsoft tarafından durdurulmuştu.

Sorunları büyük oranda gideren Microsoft agresif bir güncelleme hamlesine başlamış durumda. Bazı kaynaklar sıkıntı olmayan cihazlarda güncellemenin kullanıcıya sormadan kurulduğunu ifade ediyor. Böylece Ocak ayında benimsenme oranlarında yükseliş yaşanacaktır.

Microsoft tarihinde en hızlı benimsenen güncelleme Nisan 2018 güncellemesi iken sonrasında Sonbahar 2017 güncellemesi geliyor. Bununla birlikte Ekim 2018 güncellemesi ile yükseliş bıçak gibi kesilmişti.

Kaynak Site: https://www.donanimhaber.com

TRWE_2012'in Yorumu:

Microsoft iyice azıttı.....!

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcıları
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 53 kez

Re: Windows 10 Ekim Güncellemesi=Geçiş Oranı %6.6

Mesaj gönderen Ensatech »

Daha eski sürümü iş makinesinde tercih ettik sanırım 1511 olcak. Ara sıra ekranı kaplayan güncelleştirme var iletisi ile web sitesine bağlansada kapata kapata kurmuyoruz. Otomatik değil kuramıyorda. Bu uyarıyıda kapatacak bir teknik varsa deniyim?
Kimi zaman mavi ekran veriyor. Daha güncel intel VGA sürücü kurduğunda özellikle sistem eski diye daha çok hata vermekte. DPC Watch dog timer ila hatırlamadığım bir hata daha...

Kendim ise (bununda ipi çekildi bakalım aynı uyarı gelirmi) 1703 teyim dism ile hazırlamıştım.Daha stabil bsod sadece kendi OC ayarlarımdan ötürü aldım. Yıl içerisinde bir toplu update ile WMI güvenliği arttırdılar. 3. parti desktop Wigget ağ bilgisi toplayamıyor. Birde Spectre entegre edildi galiba sonra elle geri açtım sanal makine yavaşladığı için.
1809 için bir mod hazırlamadan kurmayı düşünmüyorum. Kapatılmış güncellenmiş bir sürüm şart.
Micropsoft şartları buna zorladı. Modlamasız al kur dert halde.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 896 kez

Re: Windows 10 Ekim Güncellemesi=Geçiş Oranı %6.6

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Windows Update Windows Servis Hizmetini , Hizmetler bölümünden kapatabilirsin.Ayrıca;

https://www.sordum.net/page/178/?f=13&t=194742 adresindeki çözümlemeleri tek tek uygula özellikle WUDO özelliğinin kapatılması konusu.....