DH'ye üye olan var mı?(DHforum)

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

DH'ye üye olan var mı?(DHforum)

Mesaj gönderen shampuan » 26 Ara 2018, 15:19

Arkadaşlar geçtiğimiz aylarda açmış olduğum adını hatırlayamadığımız filmler başlığı güme gitti:
viewtopic.php?f=127&t=206579

bu başlığı hem kendime hem başkalarına yarayışlı olur mu acaba diye açmıştım ama görünüşe göre bir parmağa çiş yapamadık.

Bu konunun orjinali bundan yıllar evel Donanım Haber Forumda açılmış. Yıllarca güncel kalmış. Hikaye şöyle başlıyor.

Donanım haber forum, Türkiyenin en ünlü bilişim forumlarından bir tanesi. İyi, kötü orasını bilemem. O kadar çok takipçisi var ki, muazzam. Tabi zaman geçtikçe bazı üyeler "adını hatırlayamadığım filmi bulabilirmisiniz?" şeklinde başlıklar açmaya başlıyorlar. Bu başlıklar bir süre sonra forumda başlık kirliliği oluşturmaya başlayınca, forum yönetimi olaya el atıyor, ve hepsini tek bir başlık haline getirip istek üzerine sabitliyor. Böylece ortaya, "Adını Hatırlayamadığımız Filmleri Buraya Soralım" şeklinde bir başlık çıkıyor ve teee ne zamandan beridir devam ediyor.

İlk sayfası: (2009da başlamış)
https://forum.donanimhaber.com/adini-ha ... --31599917

Son sayfası (bugün eklenmiş):
https://forum.donanimhaber.com/adini-ha ... astMessage

Hala canlı ve güncel. Dünyanın en ilginç forum başlıklarından birisidir. Bu başlığı tarayarak bulamadığınız filmleri bulmayı bırakın, bu herifler sayesinde ilginç birkaç film buldum ve indirdim.

* * *

Yıllardır film arşivlemekteyim. Arşiv yapmamın temel amacı, eski yıllara duyduğum özlemdir. Nedense yaşım geçtikçe eskileri özlüyorum. Bu nedenle jetonlu atari oyunları, NES oyunları, çocukken bakkallarda satılan ürünlerin, oyuncakların resimlerini, film ve müzikleri arşivliyorum...

Bu Donanım haber konusunda daha evvel üye olup daha sonra kendi isteği ile ayrılan ya da atılanlardan hoş olmayan şeyler duymuştum. Bu duyduğum şeyler, bir süre foruma önyargı ile yaklaşmama neden oldu. Ama açıkçası iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.

Ricam, aranızda bu foruma üye olanlar varsa, sıkıntı var mı, nasıl bir yer, üye olduktan sonra eposta adresleri reklam saldırısına uğradı mı? memnun musunuz falan fistan bu tip durumları anlatsınlar. Ona göre sırf bu eski filmler muhabbeti nedeniyle gidip üye olacağım. Yav ne soruyorsun git üye ol beğenmezsen giriş yapmazsın diyen arkadaşlar olabilir ama, dertsiz başıma dert almak da istemiyorum.

Yardımlarınıza gerek var.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: DH'ye üye olan var mı?(DHforum)

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Ara 2018, 18:14

Ben olsam fazla kullanmayacağım üyeliklerde işime yarayacak bir email alır onunla üye olurum , nasıl olsa asıl emailin olmayacak , sonrasında ortama bakardım
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 26 Ara 2018, 19:08

Valla iyi fikir aslında. Yedek emailim var. No poroppplem yani :D

Hani dedim bir iki üye çıkar, aman sakın üye olma böyle sıkıntı var şöyle haksızlıkları var falan derler... Ama ben diğer başlıklarla uğraşmıcam ki sadece adını soracağım filmleri soracam hepsi bu. Evet ben üye olayım en iyisi oraya.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Ara 2018, 19:20

Bencede :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 26 Ara 2018, 19:25

Abi olmadı.
Kayıt aşamasında forum kurallarını okudum. Biraz çekincemede kaldım. Telefon numaramı istiyor. Vermem.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Ara 2018, 19:47

Haydaa , telefon numarası mı istiyormuş yaş o iş

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 26 Ara 2018, 20:03

Tam üyliği onayla butonuna basmadan -huyumdur- üyelik sözleşmesine baktım sizden GSM telefonunuzu istiyoruz ama merak etmeyin heklenmedikçe sıkıntı olmaz, size gelecek bilişim ürünleri reklamlarını da siteden ayarlar kısmına girerek kapatabilirsiniz diyor ama güvenemedim. Zaten bir sürü reklamla başım dertte. Bir de telefon numarası neyin veremem.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Ara 2018, 20:58

Ben bu tür üyeliklerde Telefon numarası veya TC. Numarası istenmesine şiddetle karşıyım

Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen AmbaSSadoR » 27 Ara 2018, 15:05

ben o foruma üye olurken de tc kimlik no ve telefon numarası isteniyordu kaldı ki 2008 falandı yani yıl olarak çünkü 2.el forumlarında başka türlü sizden emin olamıyorlar ve haklılarda sıkıntı değil eski üyeyim oraya ama daha 1 kez bile uyarı almadım oradan (= öyle reklam mesajı falan gelen bir şey de yok ((=

ÜYELİK ZAMANI
10 yıl önce 6 Nisan 2008

TOPLULUK ADI VE SON AKTİVİTE
AmbaSSad0R az önce
--------------------------------
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 27 Ara 2018, 16:09

Telefon neyse ne de, TC kimlik olmaz.
Bir de dün yeni üye forumu doldururken shampuan diye yazdım, kullanılmış diye turuncu ibare çıktı.
Valla bilemedim. Kararsızım şu anda. Bir foruma üye olmak zannedilenden daha düşündürücü olabiliyor.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 27 Ara 2018, 16:36

DÜZELTME:
Flood yaptığım için özür dilerim.
Tamam arkadaşlar Telefon isteme ve TC No isteme olayını kaldırmışlar. Az evvel kolayca email onayı yoluyla üye oldum. Sıkıntı yok.

Bilgi:
Forumlarda sık kullandığım rumuzum shampuan, daha evvel alınmış.
Sadece bu forumda kullandığum shampuan, daha evvel alınmış.
Çocukken giydiğim bir tişörtün üzerinde yazan "born to be free" yazdım, YUHHH! o da alınmış. (Biri beni gözetliyor?)

Ben de şu dakika itibariyle "90numaraşanzumanyağı" rumuzuyla :D giriş yapmış bulunuyorum.

Teşekkür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 » 28 Ara 2018, 21:46

shampuan yazdı:
27 Ara 2018, 16:36
DÜZELTME:
Tamam arkadaşlar Telefon isteme ve TC No isteme olayını kaldırmışlar. Az evvel kolayca email onayı yoluyla üye oldum. Sıkıntı yok.

Bilgi:
Çocukken giydiğim bir tişörtün üzerinde yazan "born to be free" yazdım, YUHHH! o da alınmış. (Biri beni gözetliyor?)

Ben de şu dakika itibariyle "90numaraşanzumanyağı" rumuzuyla :D giriş yapmış bulunuyorum.

Teşekkür ediyorum.
Nickname şahane. :D

Bu arada DH'ye üyeyim. Ama giriş yapmada sorun yaşıyorum. Çok da takıldığım bir yer değil açıkçası.
Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 28 Ara 2018, 22:43

Ek bilgi vereyim.
Bu şekilde üyeliğimi sürdürürsem, gönderdiğim iletiler yönetici denetimlerinden geçecekmiş, gecikmeli yani.
Şayet telefon numaramı verirsem denetimsiz direk gönderebiliyormuşum. Ayarları karıştırırken gördüm.

Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen AmbaSSadoR » 02 Oca 2019, 11:51

shampuan yazdı:
27 Ara 2018, 16:36
DÜZELTME:

Bilgi:

Teşekkür ediyorum.
KaFakRemi de olurdu neyse hayırlı olsun kardeşime ((=
--------------------------------
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...

Kullanıcı avatarı
shampuan
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen shampuan » 02 Oca 2019, 21:30

An itibariyle bir kişinin filmini buldum ve sorduğum bir filme doğru yanıt geldi.
Devam... :D