Google chrome kendini güncellemesin - Çözüldü

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Google chrome kendini güncellemesin - Çözüldü

Mesaj gönderen shampuan »

Çözüldü...
Eski sürüm Chrome'u internet bağlantısı olmadan (katılımsız-otomatik kurulum) kurun.

Aşağıdaki önerileri internet bağlı değilken uygulayın:

Chrome ile ilgili tüm zamanlanmış görevleri durdurup siliniz.

CCleaner ile kolay bir şekilde yapılabilir.

CCleaneri açın.
Araçlar > Başlangıçta seçeneğine gelin, "zamanlanmış görevler" sekmesine sekin. Buradan Chrome ile ilgili zamanlanmış görev göreceksiniz; önce durdurup sonra silin.

Arka plan uygulamalarını denetleyin.
Ctrl+Alt+Del kombinasyonuyla görev yöneticisini açıp, arkaplanda googleupdate isimli uygulama görürseniz durdurun. Diğer sekmelere geçerek, aynı şekilde chrome'un güncellemesini ayarlayan başka uzantı görürseniz durdurun.

Başlangıç ve hizmetleri dnetleyin.
Başlat> Çalıştır > msconfig ENTER
Başlangıç kısmını dikkatle inceleyip google update ya da chrome güncellemesi ile ilgili yaramazlar görürseniz pasifleştirin.
Hizmetler sekmesine sekin, ve orada da aynı şekilde, ilgili kutucukları boşaltarak onaylayın.

C:\Users\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google\Chrome\Application yoluna gelin ve "installer" isimli klasörü görün. Bu klasörü, ileride vazgeçme ihtimaline karşı silmeyip, adını değiştirin:
Resim

Aynı yol içerisinde ya da bir üst dizin içerisinde update klasörü varsa silin, ya da adını değiştirin.

Kalıntı temizliği yapın.

Search Everything adlı nadide programı, kurmadıysanız kurun, ve "chrome" yazın. Sonuçları inceleyerek, daha evvel indirilmiş günceş chrome kurulum dosyalarını tesbit edin, bunları elle silin. Googleupdate, Chromeupdater adı taşıyan .exe dosyaları bulursanız bunları da elle silin.

Bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın, Chrome'u biraz kullanarak denetim yapın. Güncellenmediğini göreceksiniz. O halde uygulama başarılı demektir.

Kolay gelsin.

Tarkan DOST'tan bu başlığı ayırarak yeni başlık haline getirmesini rica ederekten, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkrü ederim.

NOT: Şimdi küfür edeceksiniz ama, baktım ki eklentiler düzgün çalışmıyor, yine güncellemek zorunda kaldım :D :D :D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Re: Google chrome kendini güncellemesin - Çözüldü

Mesaj gönderen velociraptor »

Eline sağlık , aynı sorunu olanlara yardımcı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Üstad zahmet verdik sağolasın.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

yoo iki tuşa tıkladım sadece :D
Asıl sen sağolasın okadar uğraştın ettin ve çözümü bizlerle paylaştın
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Sayfayı güncellemem lazım diyordun. bunu alternatif olarak link atabilirsin. bakarsın çözemeyen olur burası da yardım eder.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Evet iyi hatırlattın , bunu sayfa sonuna ilave edeyim bari
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3167 kez

Mesaj gönderen burak35 »

çözümü basit :) kullanmamak , bende eskiden bilgisayarı formatlar formatlamaz hemen gider chrome kurardım ama yanlısmıs sonraları öğrendim ondan daha hızlı ondan daha güvenli hem portable hemde daha temiz ve aynı özelliklerde çalışan tarayıcılar varken chrome kullanmaya gerek varmı ki ? bence asla yok , ben chrome u silip atalı kac sene oluyor artık hatırlamıyorum o yüzden bu tarayıcıları öneririm ; srware iron , slimjet , comodo dragon yada cent browser bunlar gayet iyidir öneririm sadece indirip çalıştırır çalıştırmaz hemen ayarlara girip güncelleme ayarını kapatırsın sorun sıkınıtı yaşamazsın mis gibi ;)