Google Drive mı, OneDrive mı yoksa Dropbox mı?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Google Drive mı, OneDrive mı yoksa Dropbox mı?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Resim
Bulut depolama hizmetleri artık bir gereksinim haline geldi. Hangisinin daha iyi olduğu konusunda ise herkesin bir fikri var. Peki hangi depolama ve dosya eşitleme hizmeti gerçekten daha iyi, size daha uygun? Yazımızı okuduktan sonra kafanızdaki soru işaretleri ortadan kalkacak ve daha kolay karar verebileceksiniz.

Depolama planları

Popüler depolama hizmetlerinden Google Drive, Dropbox ve OneDrive'ın üçünün de ücretsiz seçenekleri bulunuyor.

Google Drive: 15GB ücretsiz depolama alanı (Gmail dahil).

Dropbox: 2GB ücretsiz depolama.

Microsoft OneDrive: 5GB ücretsiz depolama.

Dropbox'un ücretsiz alanı 2GB olsa da bir başkasının hizmete kaydolmasını sağlayarak ek 500MB kazanabilir, sosyal ağlarınızı Dropbox'a bağlayarak her biri için 125MB kazanabilirsiniz. Bununla birlikte kendinizi çok zorlamayın, çünkü ücretsiz hesapta en fazla 16GB'a kadar yükselebiliyorsunuz.

Fiyatlandırma

Ücretsiz depolama seçeneği size yetmiyorsa, üç hizmetin de daha fazla alan sunan ücretli üyelikleri bulunuyor.

Google Drive: 100GB için ayda 2 dolar, 1TB için ayda 10 dolar, 10TB için ayda 100 dolar.

Dropbox: 1TB için ayda 10 dolar. Dropbox Business planı, kullanıcı başına 15 dolara "sınırsız" alan sunuyor (kullanıcı başına 1TB'tan başlıyor).

OneDrive: Microsoft, 50GB'lık seçeneği ayda iki dolara sunuyor. Office 365 üyesiyseniz, 1TB'lık depolama alanı üyeliğinize dahil bulunuyor (ayda 18 TL).

En zahmetsiz çözüm Google Drive olarak karşımıza çıkarken Microsoft Office'i sevenler, 1TB OneDrive depolama alanı ile gelen Office 365 üyeliklerini incelemeliler. Örneğin 1TB OneDrive'ın dahil olduğu Office 365 Bireysel üyeliği, aylık 18 TL olarak fiyatlandırılmış.

Google Drive: Google Drive'a web tarayıcınız üzerinden, masaüstü uygulaması yoluyla oluşturulan bir klasörden veya mobil uygulamadan ulaşabiliyorsunuz. Oturum açıktan sonra dosyalarınızı karşıya yükleyebilir veya Google Docs, Sheets, Slides, Forms, veya Google Drawings'i kullanarak yeni dosyalar oluşturabilirsiniz.

Dropbox: Dropbox'a da herhangi bir web tarayıcısı, masaüstü uygulaması veya mobil uygulama üzerinden ulaşabilirsiniz. Dosyalarınızı Dropbox klasörüne sürükleyip bıraktığınızda hepsi, otomatik olarak bulutla güncellenecek. Dosyalarınız, Google Drive'da olduğu gibi hem yerel diskinizde, hem de sunucuda depolanacak. Belirli dosyaları sadece bulutta depolamak isterseniz, karşıya yükleme işlemi tamamlandıktan sonra Dropbox ayarlarından belirli klasörleri eşitleme dışında tutabilirsiniz.

Bununla birlikte Dropbox, dosya oluşturmaya izin veren uygulamalar sunmuyor. Ancak hizmet, bu açığını üçüncü parti uygulamalarla kapatıyor. Geliştiriciler, açık API sayesinde istedikleri birçok hizmeti Dropbox ile entegre hale getirebiliyorlar.

OneDrive: Microsoft'un bulut depolama hizmeti, birçok platformda çalışıyor. Diğerlerinde olduğu gibi OneDrive'ın da bir web uygulaması, masaüstü uygulaması ve mobil uygulaması bulunuyor. OneDrive Windows 8 ve Windows 10 ile birlikte geldiğinden, bu Windows sürümlerinde ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulmuyor.

KAYNAK:CHIP DE

TRWE_2012
SAKARYA 2016
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Google Drive mı, OneDrive mı yoksa Dropbox mı? Hangi Bulut Depolama Hizmeti Size Daha Uygun?

Mesaj gönderen yesilaygunes »

Mega.co en iyisi
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Re: Google Drive mı, OneDrive mı yoksa Dropbox mı? Hangi Bulut Depolama Hizmeti Size Daha Uygun?

Mesaj gönderen burak35 »

google drive kullanıyorum ve memnunum 15 gb lık kullanım alanı veriyor ve bu da bana yetiyor doğrusu kullandığım önemli yazılımlarımı fotoğraflarımı kişisel bilgilerimi yükledim ve şuan kullandığım alan sadece 2 gb boşta kullanılabilir alanım 13 gb kalmış olması lazım ve bildiğim kadarıylada kullanıcı silmeden verileri silmiyor galiba
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Mesaj gönderen mahferer »

Gdrive (15+2+2 bir ara hediye yakalamıştım)
Mega (50 gb)ve
Cloud@mail.ru (100 gb)
Kullanıyorum
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

cloudmail.ru nun 100 gb verdiğini bilmiyordum en kısa sürede deneyeceğim teşekkürler
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2

Cloud mail ru web sayfası kril alfabesinde rusça ancak android uygulaması ingilizcedir. 100 gb için 5-10 kelime rusça öğrenilir ;)
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 »

mahferer yazdı: 26 May 2018, 23:37 Gdrive (15+2+2 bir ara hediye yakalamıştım)
Mega (50 gb)ve
Cloud@mail.ru (100 gb)
Kullanıyorum
Cloud.mail.ru'da herkese mi 100GB veriliyor. Yoksa bazı kampanyalara mı denk gelmemiz gerekiyor?
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2

AgaBey123 yazdı: 14 Ara 2018, 21:52
Mega (50 gb)ve
Cloud@mail.ru (100 gb)
Kullanıyorum
Cloud.mail.ru'da herkese mi 100GB veriliyor. Yoksa bazı kampanyalara mı denk gelmemiz gerekiyor?
Herkese.. Ücretsiz.. Android uygulaması da var.. tek sıkıntı web email ingilizce/rusça, bulut sadece rusça.. ama telefon Google çeviri uygulaması kamera çevirisi ile halloluyor
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen AgaBey123 »

mahferer yazdı: 15 Ara 2018, 10:49
AgaBey123 yazdı: 14 Ara 2018, 21:52
Mega (50 gb)ve
Cloud@mail.ru (100 gb)
Kullanıyorum
Herkese.. Ücretsiz.. Android uygulaması da var.. tek sıkıntı web email ingilizce/rusça, bulut sadece rusça.. ama telefon Google çeviri uygulaması kamera çevirisi ile halloluyor
Cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada benim en beğendiğim cloud upload siteleri şunlar:
1- Mega
2- Google Drive
3- CloudMail.ru
4- Mediafire
5- Yandex Disk
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2

Re: Google Drive mı, OneDrive mı yoksa Dropbox mı?

Mega'da tek dikkat edilmesi gereken şifreyi asla unutmamak, ben anahtarı indirdim ne olur ne olmaz diye, alzheimer filan olursak diye :) Mega giderek gelişiyor fakat sahibinin malûm FBI ile sıkıntısı var, zorla kapatılabilir sanki..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Mega olayı tamamen düzmeceydi Adam Alman diye amerikadaki parasına el koydular oysa aynı dönemde bir sürü download hizmeti sunan yer vardı ve hepsinde illegal dosyalar cirit atıyordu , bukadar ucuz numaralar ile insanların mallarını yağmalama işini sadece ingiliz ve Amerikalılar yapar (Zaten Amerikalıların da kökeni ingilizdir) Tarihte ingiltere , aldığı hiçbir emaneti geri vermemesi ile meşhurdur , Türkiyenin Altınları yıllardır ingilterede emanetteydi (Şaka gibi)
fatihyilmaz01
Bit
Bit

Mesaj gönderen fatihyilmaz01 »

Yazı için teşekkürler. Ben Google Drive kullanıyorum. Bana göre çok daha kullanışlı.