Dolandırıcılardan gelen bu mesaja dikkat

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4599 kez

Dolandırıcılardan gelen bu mesaja dikkat

Mesaj gönderen velociraptor »

Danıştay Bankaların müşterilerinden kestiği hesap işletim ücreti yönetmeliğini oy birliğiyle iptal etti. Bundan sonra vatandaştan hesap işletim ücreti adı altında ücret alınamayacak...

Danıştay Bankaların müşterilerinden kestiği hesap işletim ücreti yönetmeliğini oy birliğiyle iptal etti. Bundan sonra vatandaştan hesap işletim ücreti adı altında ücret alınamayacak. Üstelik, geriye dönük 10 yıllık hesap kesim ücretlerinin de başvurulması halinde ödenmesi bekleniyor.

Danıştay, iptal kararına gerekçe olarak, hesap işletim ücretinin niteliğinin ortaya konulmamasını gösterdi. Hesap işletim ücretinin "ücret, komisyon ve masrafların haklı, makul ve belgeli olması gerektiği" kriterlerine aykırı olduğuna dikkat çekti.

Bunu fırsat bilen dolandırıcılar ise hemen işe girişti. Vatandaşların cep telefonlarına mesaj atan dolandırıcılar, 10 yıllık geriye dönük ücreti almak için başvuruyu tamamlamak için bir link gönderiyor.

Bu linke tıklayanlar ise banka bilgilerini dolandırıcıların eline vererek hırsızlığa açık bir hale geliyor.

İşte o mesaj:

Resim
Kullanıcı avatarı
tn82
Moderator
Moderator
Teşekkür etti: 45 kez

Re: Dolandırıcılardan gelen bu mesaja dikkat

Mesaj gönderen tn82 »

:ok dikkatli olmak lazım bankalardan kısaltma linkleri gelse bile genellikle mesaj başlıklarında ilgili bankanın ismi yazıyor. Yİnede tedbir için mesaj ile birlikte bankanın yolunu tutup sormak lazım. Şahsen ben öyle yapıyorum
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Evet bu tarz dolandırıcılık olayları çok arttı dikkatli olmakta fayda var.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Vay şerefsizler, hırsızlıkta sınır tanımıyorlar bunlar, aslında bunlardan bir kaçını yakalayıp ANKARA/Kızılay Meydanında , halkın gözü önünde başlarını gövdelerinden ayıracaksın ki başkalarına ve dünyaya ibretlik olsun.....!
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Teşekkürler. Dikkat etmek gerek bizimkiler de ziraatli ben de uyanık kalayım.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3201 kez

Mesaj gönderen burak35 »

seneler önce başıma gelen bir olay o zaman sene 2007 olması lazım okudugum kampüs yaşadığım ilçenin öteki ucunda benim evim öteki ucunda imkanlar iyi olmadığı için bazen yaya gidip geliyorum yasal olarak bir dernekten üniversite öğrencisi olmamdan dolayı bana karşılıksız 50 tl burs veriyorlardı. birgün kampüsten çıktım dedim gidip bursumu çekeyim yol param olmuyordu genelde neyse gittim bankaya bankamatiğe kartı bi taktım 50 tl olması gerekirken 12,5 tl kalmıs dedim bu ne nasıl olur telaşlandım sonra aradım babamı hesap işletim ücreti kesmişlerdir gir içeri itiraz et biraz sert davran yatırsınlar paranı bende yok gönderemem dedi bende tamam dedim girdim içeri veznedeki görevliye anlattım hesap işletim ücreti kesmişiz birşey yok dediler , bende dedim ki yahu siz şakamısınız öğrenciyim ben üç kuruş yol paramdan ne istediniz dedim görevli adam sakin olun beyefendi falan filan durdurmaya çalışıyor , en sonunda dedimki yasal olarak hesap işletim ücreti kesmeye hakkınız yok ya paramı yatırın ya okuldan ne kadar arkadaşım varsa çağırır eylem yaparım dedim adamın beti benzi attı ya :) sonra bekleyin dedi 2 3 dakika sonra geldi tamam gidin çekin paranızı dedi gittim çektim bende aslında yasal olmadığını bilmiyordum dönüp gidecektim babamda uyarınca geri vermek zorundalar diyince dedim biraz macera olsun bana sert çıktım karşımdaki görevli adam baya korktu benim tipte bozuk saçlar uzun sakallar uzun üstüm başım yırtık pıstık adamın yüzü bembeyaz oldu garibim :D mesaj olayınada hiç rastlamadım inşallah kimseninde başı yanmaz ülkede dolandırıcı çok ne yazıkki..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

İyi etmişsin helal olsun :)
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

velociraptor yazdı: 11 Ara 2018, 01:25 İyi etmişsin helal olsun :)
dikkatli olmakta ve çevredeki insanları bilinçlendirmekte fayda var
Kullanıcı avatarı
mehmetyilmaz
Bit
Bit

Mesaj gönderen mehmetyilmaz »

Teşekkürler paylaşım için, maalesef halen daha böyle dolandırıcılara kanan insanlarımız var.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Aramıza hoşgeldin mehmet
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

ne yazık ki bu tarz mesajlar hala atıyorlar özellikle vergi borcunuz vardır diye mesaj atıyorlar birkaç ay önce anneme gelmişti halbuki vergi borcumuz olamazdı çünkü dükkan iş yeri tarzı bir yerimiz yoktu özellikle mesaj atıp kandırmaya çalışırken yaşlı insanları hedef alıyorlar lütfen dikkatli olalım çevremizdeki insanları uyaralım