Arşiv Olarak Kullanmak İçin Harici Disk Tavsiyesi

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Re: Arşiv Olarak Kullanmak İçin Harici Disk Tavsiyesi

Mesaj gönderen cankusa »

shampuan ilgin için teşekür ederim

Diskin özellikleri resim üzerinde
istedigim parçanın degişim video linklerini de paylaşıyorum

Resim

Resim

https://www.google.com/search?q=Seagate ... 8&oe=utf-8

https://www.youtube.com/watch?v=x-8K0RdZNYA

https://www.youtube.com/watch?v=uIPZtJyrVPw

http://hddguru.com/articles/2006.02.17- ... k-Q-and-A/
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

@cankusa, geçmiş yorumlara baktım ama içinde önemli veriler var mı söylememişsin.
Asıl meseleye gelince moral bozmak istemiyorum İşiniz çok zor baştan söyliyeyim. O kafa orta yerde satılmıyor. İllaki veri kurtarma firmalarının, seagate servislerinin elinde oluyor.
-İçinde çok önemli veriler varsa, aynısından edinecek, değiştireceksiniz.
-O veri kurtarma firmasına ya da başkasına gidip durumu anlatacak, tamir fiyatını daha net bir karara bağlayacaksınız ki, yenisini almak daha mı mantıklı anlayın. İçinde önemli verilerinizin olup olmama durumunu bu hesabı yaparken göz önünde bulunduracaksınız.
-Bir başka şık, elinize bu diskin kart veya medya arızalı olanından ikinci el geçene kadar bekleyin. birinci şıkka benziyor ama değil :)
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Türkiyedekiler parça satmıyorlar veri kurtarımından kazanıyorlar.Türkiye ithalatcısı izmir temsilciligine başvurdugumda arızalı parçayı yurt dışından kendi kanallarından getirmelerini istedigimde yapamayız diyorlar İthalatcılar para kazanacakları işlere bakıyorlar
İki senedir arızalı parça bende.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3207 kez

Mesaj gönderen burak35 »

ben yıne uyarımı yapayım şiddetle seagate önermem , ayrıca yazmayı unuttum kopyalama sırasında çok fazla kopma hız düşmesi ve ses çıkartıyordu bende ... not : kopyaladığım dosyalarda öyle aman-aman dosyalar değil altı üstü mp3 albüm falan yinede siz bilirsiniz ..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Seagate marka HDD leri çok uzun süredir kullanmıyorum (belkide 15 yıldır) , sebebi ; çevremde birkaç bozulma vakası olmuştu.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

abi inan o kadar dayanıksız ki analatamam ya yok zamanımda 150 tl obrç aldım bi yakınımdan sağolsun öyle aldım düşün öğrenciyim okduğum kampüs şehrin diğer ucunda aradaki mesafe katıksız en az 5 km ve ben yürüye yürüye gidiyorum. kimseye seagate önermem. benim parama yazık oldu başkasının olmasın çok dayanıksız birde kopyalama esnasıdan çok fazla ses geliyordu ısınıyordu. benim hurda bilgisayardaki harddisk samsun muş az önce baktım valla maşallahı var hala daha takır takır çalışıyor ne kafa atma ne ses ne ısınma çok iyiymiş samsung harddiskler..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Samsungu satın alan firma üretim bandına ve makinalara dokunmamış demişlerdi yani üretimi aynı kalitede devam ettiriyor diye biliyorum , umarım değişmemiştir.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

aman değişmesin hocam sizinde dediğiniz gibi firmalar el değiştirince donanımlarda ve yazılımlarda üretim grubu değişirse çok büyük sıknıtı aman en basit örnek sizde açıklamayı yaptınız zaten sitede ccleaner. yani ben hayatım boyunca böyle rezillik görmedim çöp avast ccleanerı alıp nasıl çöp bir yazılım haline getirebilriz diye sanki özenle uğraşmış. evet avast tepeden trnağa çöptür niyemi bundan 5 -6 sene önce antivirüs kurdum ertesi gün sisteme çöktü 3 günde anca kendine getirebildi format falan hatta bir aynı sorunu yaşayan başka insanlarda olmuş antvirüsün kurup çökme yaşayan ccleaner a avatastın gidip reklam gömmesi kullanıcı verilerini çalması hatta backdoor lu sürüm yayınlaması tam bir rezalet pataklamak lazım bunları :) hayır adamın işiyle ilgili kayıtlar varsa bilgisayarda ve ya sistem çökerse ne olacak şimdi yazık samsung aynı kalitede devam eder umarım adamlar kaliteden ödün vermiyor parasını hakediyor ..
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

velociraptor yazdı: 19 Tem 2018, 18:00 Samsungu satın alan firma üretim bandına ve makinalara dokunmamış demişlerdi yani üretimi aynı kalitede devam ettiriyor diye biliyorum , umarım değişmemiştir.
Hocam onu ben söylemiştim ve mantık yürüterek söyledim bizzat haberlerden takip etmedim yanlış bilgilendirmek istemem.

Açıklayayım. Firmanın amacı ne? Para kazanmak. Neden üretim teknolojilerini yenilesin? zaten HDD üretebilecek teknoloji var. Bunu sökelim de yerine yeni teknoloji kuralım demeye gerek var mı? Milyonlarca dolar masraf demektir bu. Fabrikayı satın aldılar ve devam edin çocuklar dediler hepsi bu. Yeni yatırım yapmaya gerek yok benim şahsi görüşüm bu. Aynı şey diğer fabrikaların da başına geldi. Milyonlarca dolarlık makineleri neden çöpe atıp milyonlarca dolar masraf yapsınlar ki?

Dolayısıyla samsung markasını alırken bilin ki yine samsungdan alıyorsunuz seagateden değil. Papağan gibi tekrar edeyim: WDden şaşmayın. Boğulacaksanız büyük denizde boğulun.
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3

Mesaj gönderen burak35 »

samsung ve western digital her halükarda seagate den daha iyidir. örnek: seagate samsung ve western digistal'den daha ucuz bu da aklıma şu atasözünü getiriyor "ucuz etin yahnisi yavan olur" o yüzden samsung ve western digital daha makul ..